0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: fundacja-rodzinna

Artykuły:

Odpowiedzialność fundacji rodzinnej i fundatora za podatki

Fundacja rodzinna jak wynika z jej definicji to osoba prawna utworzona w celu gromadzenia mienia, zarządzania nim oraz spełniania świadczeń na rzecz beneficjentów. Jak natomiast wygląda odpowiedzialność fundacji rodzinnej za podatki? Przeczytaj i sprawdź!

28 czerwca 2024

Fundacja rodzinna jako podatnik podatku VAT - czy to konieczne?

Fundacja rodzinna dopiero od niedawna funkcjonuje w polskim porządku prawnym, stąd wokół niej pojawia się wiele wątpliwości. Czy wiesz, czy fundacja rodzinna może korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług? Wyjaśniamy w artykule!

27 maja 2024

Fundacja rodzinna - jakie są jej wady i zalety?

Czy wiesz, na czym polega idea fundacji rodzinnej oraz jakie są wady i zalety takiej formy działalności? Kto może założyć taką fundację i na czym polega optymalizacja podatkowa przy takim rozwiązaniu? Sprawdź, czy fundacja rodzinna jest dla Ciebie!

14 maja 2024

Ogłoszenie upadłości w fundacji rodzinnej - czy można to zrobić?

Co się dzieje, gdy fundacja rodzinna nieprawidłowo rozporządza majątkiem i dochodzi do znacznego zadłużenia? Czy możliwe jest ogłoszenie upadłości w fundacji rodzinnej? Jeśli tak, to jak tego dokonać? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

24 kwietnia 2024

Fundacja rodzinna a podział majątku wspólnego

Fundacja rodzinna ma na celu ochronę majątku i interesu rodziny spadkodawcy po jego śmierci. Co jednak, gdy fundacja rodzinna została założona przez małżeństwo? Jak działa fundacja rodzinna a podział majątku wspólnego? Co się dzieje po rozwodzie? Sprawdź!

27 października 2023

Ryzyka w fundacji rodzinnej - jak je minimalizować?

Fundacja rodzinna to niedawno wprowadzony podmiot prawny do polskiego systemu prawnego skierowany do firm rodzinnych. Założenie takiej fundacji z pewnością ma wiele zalet. Jakie występują ryzyka w fundacji rodzinnej i jak można je zminimalizować? Sprawdź!

23 października 2023

Środki trwałe w fundacji rodzinnej a sposób ich nabycia

Czy wiesz, jak wycenić środki trwałe w fundacji rodzinnej? Dowiedz się, jak wyliczyć proporcję mienia wniesionego do fundacji przez fundatorów i jak wygląda kwestia opodatkowania tego mienia na gruncie PIT i VAT przez fundatora i fundację!

9 października 2023

Fundacja rodzinna na estońskim CIT - czy to możliwe?

Temat fundacji rodzinnej w dalszym ciągu powoduje pytania wśród podatników. Jednym z nich jest wątpliwość, czy fundacja rodzinna na estońskim CIT może funkcjonować w obrocie gospodarczym? Sprawdź, jaka forma opodatkowania dla fundacji jest możliwa!

2 października 2023

Fundator fundacji rodzinnej - jaką pełni funkcję?

Fundacja rodzinna to stosunkowo nowa instytucja w obrocie prawno-gospodarczym utworzona z myślą o firmach rodzinnych. Czy wiesz, jak działa taka fundacja? Kim może być fundator fundacji rodzinnej i jaką rolę pełni? Odpowiedzi na pytania w artykule!

5 września 2023

Fundacja rodzinna – wejście w życie i zasady opodatkowania

Fundacja rodzinna to nowy, szczególny podmiot działający w obrocie prawno-gospodarczym, który został stworzony z myślą o firmach rodzinnych. W artykule omawiamy, jakie są podstawowe elementy fundacji rodzinnej oraz jakie są zasady jej opodatkowania!

18 sierpnia 2023

Fundacja rodzinna - zasady działania i możliwość założenia

Fundacja rodzinna to instytucja prawna, którą reguluje Ustawa o fundacji rodzinnej. Czy wiesz, kto oraz w jaki sposób może założyć fundację rodzinną? Kto może zostać jej fundatorem, a kto beneficjentem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

11 sierpnia 2023

Fundacja rodzinna – czym jest i w czym pomaga?

Fundacja to podmiot działający w obrocie prawno-gospodarczym, który funkcjonuje na specjalnych zasadach. Czy fundacja rodzinna może prowadzić własną działalność gospodarczą, zatrudniać pracowników oraz osiągać bieżące dochody? Jak ją założyć? Wyjaśniamy!

18 kwietnia 2023

Zasady działania fundacji rodzinnej

Fundacja rodzinna to nowa instytucja w polskim prawie stworzona z myślą o firmach rodzinnych, a jej celem jest zarządzanie posiadanym majątkiem i zapewnienie jego ochrony. W artykule omówione zostały zasady działania fundacji rodzinnej. Poznaj je!

12 kwietnia 2022

Co warto wiedzieć o fundacjach?

Według obowiązujących przepisów fundacja służy realizacji zgodnych z podstawowymi interesami Rzeczypospolitej Polskiej celów społecznie lub gospodarczo użytecznych. Co powinien zawierać statut fundacji? Czym jest fundacja rodzinna? Przeczytaj i sprawdź!

17 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów