0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

44 wyniki dla tematu: metoda-kasowa

Artykuły:

Kasa fiskalna na metodzie kasowej a rozliczenie VAT

Metoda kasowa rozliczeń podatku VAT jest specyficzną metodą pod względem rozliczenia podatku należnego i naliczonego. Czym charakteryzuje się kasa fiskalna na metodzie kasowej? W jaki sposób ustalić moment powstania obowiązku podatkowego? Przeczytaj!

6 maja 2024

Brak adnotacji na fakturze “metoda kasowa” - co wtedy?

Metoda kasowa w VAT powoduje szczególny sposób rozliczania podatku od towarów i usług, który uzależniony jest od momentu otrzymania należności od kontrahenta. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura przy metodzie kasowej!

29 lutego 2024

Metoda kasowa a zasady rozliczania faktur

Metoda kasowa może być stosowana przez firmy, które posiadają status małego podatnika, czyli te, które nie przekraczają rocznego limitu sprzedaży w kwocie 2 mln euro. Jest to uproszczona metoda ewidencji. Sprawdź, jak rozliczać faktury metodą kasową!

27 lutego 2024

Metoda kasowa korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Metoda kasowa przy rozliczeniu VAT może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie otrzymują swoich należności w wyznaczonym w umowie/fakturze terminie. W jaki sposób rozliczać VAT przy metodzie kasowej? Kiedy można na nią przejść? Sprawdź!

16 sierpnia 2021

Usługi hotelowe i cateringowe w podróży służbowej pracownika a VAT

Przedsiębiorca, który wysyła pracowników w podróż służbową może zaliczyć wydatki z nią związane do kosztów firmy. Jednak czy usługi hotelowe i cateringowe wyświadczone na rzecz pracownika w podróży służbowej pozwalają na odliczenie VAT? Sprawdź!

11 czerwca 2021

Metoda kasowa a szczególny moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach budowlanych

Przykładem szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego są usługi budowlane oraz usługi budowlano-montażowe. Jak określić zasadę nadrzędną do momentu powstania obowiązku podatkowego? Jak metoda kasowa rozliczania VAT wpływa obowiązek podatkowy?

26 marca 2021

Metoda kasowa – rozliczenie faktury małego podatnika

Metoda kasowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy zaliczają się do grupy małych podatników. Kim jest mały podatnik? Jak rozliczać VAT i kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy metodzie kasowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 marca 2021

Metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT

Stosując metodę kasową na gruncie podatku VAT podatnik ma prawo, spełniając określone ustawą warunki, rozliczać się z fiskusem zarówno w okresach miesięcznych, jak i kwartalnych. Kiedy więc metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT jest możliwe?

23 lutego 2021

Metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro - warto wiedzieć

Wystawianie artykułów na sprzedaż przy użyciu platform handlowych takich jak allegro jest bardzo popularne. W artykule zostanie przedstawiona metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro, jako przykładowa forma rozliczania podatku. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2021

Brak adnotacji "metoda kasowa" na fakturze

Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura podatnika rozliczającego się w oparciu o metodę kasową w VAT? Dowiedz się, jakie konsekwencje generuje brak adnotacji “metoda kasowa” na fakturze sprzedawcy! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

21 grudnia 2020

Sprzedaż komisowa a trudności w uzyskaniu zapłaty za fakturę

Jak należy wykazać sprzedaż komisową na gruncie podatku od towarów i usług? Jak wystawić taką fakturę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega sprzedaż komisowa oraz co należy zrobić w przypadku braku płatności za fakturę!

7 lipca 2020

Metoda kasowa VAT a eksport towarów poza UE

Metoda kasowa VAT to szczególna forma rozliczania podatku od towarów i usług. W jakich przypadkach można ją zastosować? Czy podatnicy dokonujący transakcji zagranicznych mogą wybrać tę formę do ustalania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

4 marca 2020

Metoda kasowa rozliczania kosztów w KPiR

Przedsiębiorcy prowadzący ewidencję księgową za pomocą Księgi Przychodów i Rozchodów muszą wybrać między dwoma metodami rozliczania kosztów, które różnią się rozpoznaniem momentu ich ujęcia. Dowiedz się, na czym polega pierwsza z nich, tzn. metoda kasowa!

7 maja 2019

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej w świetle VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej jest rozliczane inaczej niż na ogólnych zasadach rozliczania VAT - obowiązek podatkowy powstaje w innym momencie niż sprzedaż towaru. Jak zatem wygląda rozliczenie odwrotnego obciążenia w metodzie kasowej?

24 listopada 2017

Zmiana metody rozliczania kosztów z memoriałowej na uproszczoną

Przedsiębiorca prowadzący KPiR zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji kosztów w oparciu o metodę uproszczoną lub memoriałową. Jednak jak powinna wyglądać zmiana metody rozliczania kosztów, by przejść z metody memoriałowej na uproszczoną? Sprawdź!

10 sierpnia 2017

Metoda kasowa VAT a rozliczenie miesięczne

Metoda kasowa stosowana jest wyłącznie przez tzw. "małych podatników". Dowiedz się w artykule, kim jest mały podatnik i czy Ty także możesz korzystać z metody kasowej. Zobacz również, jak należy rozliczać podatek VAT, wykorzystując metodę kasową VAT!

4 maja 2017

Metoda kasowa VAT i PIT - czym się różnią?

Metoda kasowa jest jednym ze sposobów rozliczania VAT przez małych podatników. Natomiast w podatku dochodowym polega na ujęciu kosztów w KPiR w dacie ich poniesienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat metody kasowej w VAT i PIT!

2 stycznia 2017

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Podatnik dokonując rozliczenia podatku VAT nie musi uwzględniać w obrocie przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dotyczących nieruchomości oraz usług finansowych

30 września 2016

Wybór kasowej metody rozliczania VAT

Metoda kasowa rozliczania VAT charakteryzuje się późniejszym niż w przypadku zasad ogólnych, terminem powstawania obowiązku podatkowego.

23 września 2016

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

18 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów