0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

43 wyniki dla tematu: metoda-kasowa

Artykuły:

Metoda kasowa - zasady rozliczania faktur

Metoda kasowa może być stosowana przez firmy, które posiadają status małego podatnika, czyli te, które nie przekraczają rocznego limitu sprzedaży w kwocie 2 mln euro. Jest to uproszczona metoda ewidencji. Sprawdź, jak rozliczać faktury metodą kasową!

9 sierpnia 2022

Metoda kasowa korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Metoda kasowa przy rozliczeniu VAT może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie otrzymują swoich należności w wyznaczonym w umowie/fakturze terminie. W jaki sposób rozliczać VAT przy metodzie kasowej? Kiedy można na nią przejść? Sprawdź!

16 sierpnia 2021

Usługi hotelowe i cateringowe w podróży służbowej pracownika a VAT

Przedsiębiorca, który wysyła pracowników w podróż służbową może zaliczyć wydatki z nią związane do kosztów firmy. Jednak czy usługi hotelowe i cateringowe wyświadczone na rzecz pracownika w podróży służbowej pozwalają na odliczenie VAT? Sprawdź!

11 czerwca 2021

Metoda kasowa a szczególny moment powstania obowiązku podatkowego przy usługach budowlanych

Przykładem szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego są usługi budowlane oraz usługi budowlano-montażowe. Jak określić zasadę nadrzędną do momentu powstania obowiązku podatkowego? Jak metoda kasowa rozliczania VAT wpływa obowiązek podatkowy?

26 marca 2021

Metoda kasowa – rozliczenie faktury małego podatnika

Metoda kasowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy zaliczają się do grupy małych podatników. Kim jest mały podatnik? Jak rozliczać VAT i kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy metodzie kasowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 marca 2021

Metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT

Metoda kasowa a kwartalne rozliczenie VAT – jakie warunki należy spełnić oraz kiedy taki układ jest możliwy?

23 lutego 2021

Metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro - warto wiedzieć

Wystawianie artykułów na sprzedaż przy użyciu platform handlowych takich jak allegro jest bardzo popularne. W artykule zostanie przedstawiona metoda kasowa VAT przy sprzedaży z allegro, jako przykładowa forma rozliczania podatku. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2021

Brak adnotacji "metoda kasowa" na fakturze

Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura podatnika rozliczającego się w oparciu o metodę kasową w VAT? Dowiedz się, jakie konsekwencje generuje brak adnotacji “metoda kasowa” na fakturze sprzedawcy! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

21 grudnia 2020

Brak adnotacji na fakturze “metoda kasowa” - co wtedy?

Metoda kasowa w VAT powoduje szczególny sposób rozliczania podatku od towarów i usług, który uzależniony jest od momentu otrzymania należności od kontrahenta. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura przy metodzie kasowej!

10 listopada 2020

Sprzedaż komisowa a trudności w uzyskaniu zapłaty za fakturę

Jak należy wykazać sprzedaż komisową na gruncie podatku od towarów i usług? Jak wystawić taką fakturę? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega sprzedaż komisowa oraz co należy zrobić w przypadku braku płatności za fakturę!

7 lipca 2020

Metoda kasowa VAT a eksport towarów poza UE

Metoda kasowa VAT to szczególna forma rozliczania podatku od towarów i usług. W jakich przypadkach można ją zastosować? Czy podatnicy dokonujący transakcji zagranicznych mogą wybrać tę formę do ustalania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

4 marca 2020

Metoda kasowa rozliczania kosztów w KPiR

Przedsiębiorcy prowadzący ewidencję księgową za pomocą Księgi Przychodów i Rozchodów muszą wybrać między dwoma metodami rozliczania kosztów, które różnią się rozpoznaniem momentu ich ujęcia. Dowiedz się, na czym polega pierwsza z nich, tzn. metoda kasowa!

7 maja 2019

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej w świetle VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej jest rozliczane inaczej niż na ogólnych zasadach rozliczania VAT - obowiązek podatkowy powstaje w innym momencie niż sprzedaż towaru. Jak zatem wygląda rozliczenie odwrotnego obciążenia w metodzie kasowej?

24 listopada 2017

Zmiana metody rozliczania kosztów z memoriałowej na uproszczoną

Przedsiębiorca prowadzący KPiR zobowiązany jest do prowadzenia ewidencji kosztów w oparciu o metodę uproszczoną lub memoriałową. Jednak jak powinna wyglądać zmiana metody rozliczania kosztów, by przejść z metody memoriałowej na uproszczoną? Sprawdź!

10 sierpnia 2017

Metoda kasowa VAT a rozliczenie miesięczne

Metoda kasowa stosowana jest wyłącznie przez tzw. "małych podatników". Dowiedz się w artykule, kim jest mały podatnik i czy Ty także możesz korzystać z metody kasowej. Zobacz również, jak należy rozliczać podatek VAT, wykorzystując metodę kasową VAT!

4 maja 2017

Metoda kasowa VAT i PIT - czym się różnią?

Metoda kasowa jest jednym ze sposobów rozliczania VAT przez małych podatników. Natomiast w podatku dochodowym polega na ujęciu kosztów w KPiR w dacie ich poniesienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat metody kasowej w VAT i PIT!

2 stycznia 2017

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Podatnik dokonując rozliczenia podatku VAT nie musi uwzględniać w obrocie przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dotyczących nieruchomości oraz usług finansowych

30 września 2016

Wybór kasowej metody rozliczania VAT

Metoda kasowa rozliczania VAT charakteryzuje się późniejszym niż w przypadku zasad ogólnych, terminem powstawania obowiązku podatkowego.

23 września 2016

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

18 września 2016

Rozliczanie VAT przez małych podatników - metoda kasowa

Aby mały podatnik mógł korzystać z kasowej metody rozliczania VAT musi wypełnić odpowiednio zadeklarować taki wybór. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest metoda kasowa i kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy rozliczaniu podatku tym sposobem.

19 lutego 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów