0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

25 wyników dla tematu: odstapienie-od-umowy

Artykuły:

Odstąpienie od umowy przez przedsiębiorcę - kiedy jest możliwe?

Specyfiką prowadzenia działalności gospodarczej jest konieczność zawierania różnych umów. Niekiedy przedsiębiorca może wyrazić chęć zakończenia danego zobowiązania przed czasem. Sprawdź, kiedy możliwe jest odstąpienie od umowy przez przedsiębiorcę!

19 września 2023

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - na czym polega różnica?

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - to pojęcia często używane zamiennie. Jednak czy słuszenie? Czym różni się zakończenie umowy w jeden z podanych sposobów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 sierpnia 2023

Odstąpienie od umowy a jej wypowiedzenie – różnice

Odstąpienie od umowy wywołuje natychmiastowy skutek wraz z chwilą jego doręczenia stronie przeciwnej. Z kolei wypowiedzenie wiąże się z okresem oczekiwania. Jakie są jeszcze różnice? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat tych różnic między nimi.

21 czerwca 2023

Zamówienie publiczne - jak unieważnić lub odstąpić od zawartej umowy?

Zamówienie publiczne oznacza umowę zawieraną pomiędzy zamawiającym a wykonawcą, który oferuje roboty budowlane, usługi lub dostawy. Przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych określają przesłanki odstąpienia bądź unieważnienia zawartej umowy.

19 maja 2023

Odstąpienie od umowy w terminie 14 dni - czy przedsiębiorca ma prawo?

Od 2021 roku przedsiębiorcy mogą skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy. Czy odstąpienie od umowy może dla klientów biznesowych przebiegać w takim sam sposób jak u osób fizycznych? Jakie są zasady i terminy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

24 sierpnia 2022

Odstąpienie od umowy bez zwrotu towaru przy sprzedaży bezpośredniej

Przy sprzedaży towaru przez przedsiębiorcę w niektórych przypadkach kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy. W artykule analizujemy, czy możliwe jest odstąpienie od umowy bez zwrotu towaru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 kwietnia 2022

Odstąpienie od umowy w formie e-mail – czy jest skuteczne?

Prawo do odstąpienia od umowy regulują przepisy prawa, konsument więc nie zawsze ma do tego prawo. Kiedy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy? Czy odstąpienie od umowy przekazanie za pośrednictwem poczty elektronicznej będzie każdorazowo skuteczne?

6 maja 2021

Rezygnacja z zakupu bez podania przyczyny w przypadku przedsiębiorcy

Według zmian w ustawie o prawach konsumenta rozszerzone zostały uprawnienia ochronne dotyczące przedsiębiorców. Komu przysługują dodatkowe uprawnienia? Sprawdź czy rezygnacja z zakupu bez podania przyczyny jest możliwa w przypadku przedsiębiorców.

20 kwietnia 2021

Odstąpienie od umowy w przypadku usług elektronicznych - jak się zabezpieczyć?

Odstąpienie od umowy jest jednym z uprawnień konsumenta. W przypadku usług elektronicznych takie prawo może godzić w interes sprzedawcy. Jak przedsiębiorca może zabezpieczyć się w takiej sytuacji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 marca 2021

Odstąpienie od umowy na wypadek niedostarczenia towaru

Jak skutecznie odstąpić od umowy sprzedaży z uwagi na opóźnienie sprzedawcy w wydaniu towaru? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zrobić aby możliwe było odstąpienie od umowy sprzedaży oraz jakie są konsekwencje niewydania towaru w terminie!

16 czerwca 2020

Zwrot towaru do sklepu internetowego - o czym trzeba pamiętać?

?Jak zrobić zwrot towaru do sklepu internetowego, aby odzyskać pieniądze? Jakich terminów należy dotrzymać? Jak k skutecznie odstąpić od umowy? Na te i inne pytania związane ze zwrotem produktów kupionych w internecie odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

23 kwietnia 2019

Kto ponosi koszty zwrotu oraz wysyłki przesyłki?

Koszty zwrotu przesyłki należą się osobie, która w ciągu 14 dni odstąpiła od umowy zawartej na odległość lub przez internet. Są jednak sytuacje, kiedy sprzedawca nie ma obowiązku zwracać kosztów przesyłki, dodatkowo to konsument je ponosi.

1 kwietnia 2019

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku w praktyce II

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku może okazać się kłopotliwe w sytuacji gdy jedna ze stron rozwiąże umowę. Sprawdź w artykule, jakie skutki odstąpienia od umowy (w przypadku zatrzymania zadatku u sprzedawcy) rodzą się od tychże płatności na gruncie VAT?

23 października 2018

Reklamacja dzieła - co zrobić, gdy pojawią się wady?

Wady może mieć nie tylko kupiona rzecz, ale też wykonane dzieło. Zamawiający może skorzystać z uprawnień z rękojmi i żądać np. usunięcia wad, obniżenia wynagrodzenia, a nawet odstąpić od umowy. O czym warto wiedzieć, gdy ma miejsce reklamacja dzieła?

21 września 2018

Prawo odstąpienia od umowy i jego konsekwencje dla przedsiębiorcy

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa bezwzględnie przysługuje każdemu konsumentowi, pod warunkiem, że zakup nie dotyczy określonych przez ustawę konsumencką towarów. Dowiedz się więcej na ten temat!

21 czerwca 2018

Zwrot w sklepie internetowym - na co powinien uważać przedsiębiorca?

Nowa ustawa o prawach konsumenta zapewnia większą ochronę konsumentom, którzy dokonują zwrot w sklepie internetowym. Sprzedawcy e-sklepów powinni uważnie zapoznać się z przepisami dotyczącymi odstąpienia od umowy. Sprawdź, na co powinieneś uważać!

2 stycznia 2018

Korzystanie z towaru przed odstąpieniem od umowy - czy jest dozwolone?

Czy korzystanie z towaru przed odstąpieniem od umowy jest zgodne z prawem? Czy konsument ma do tego prawo? Jaka jest odpowiedzialność konsumenta za przekraczanie granic prawidłowego zapoznania się z towarem? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

19 września 2017

Informacje handlowe, które należy podać klientowi e-sklepu

Jakie informacje handlowe powinien otrzymać klient przed dokonaniem zakupu? Kiedy klient powinien zostać poinformowany o wyższych kosztach porozumiewania się? Jak wygląda procedura reklamacji? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

19 września 2017

Odstępne oraz umowne prawo odstąpienia

Czy wiesz, czym się różni odstępne od umownego prawa odstąpienia? Jakie są skutki wykonania prawa odstąpienia od umowy oraz jakie elementy musi zawierać klauzula? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 sierpnia 2017

Sankcje za nieprawidłowe wypełnienie obowiązków informacyjnych

Czy wiesz, jakie sankcje grożą przedsiębiorcy za nieprawidłowe wypełnienie obowiązków informacyjnych, co się do nich zalicza i na podstawie jakich aktów prawnych może zostać ukarany? Wyjaśniamy! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów