0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

17 wyników dla tematu: podatek-akcyzowy

Artykuły:

Kogo dotyczy centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych?

Czy Centralny Rejestr Podmiotów Akcyzowych jest obowiązkowy dla wszystkich podatników podatku akcyzowego? Czy są jednak pewne wyjątki od tego? Co w przypadku dokonania zgłoszenia po terminie? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania!

17 maja 2024

Towary luksusowe a obowiązek zapłaty akcyzy

Towary luksusowe to potoczna nazwa na towary opodatkowane podatkiem akcyzowym. Niektóre z nich to zwykłe produkty codziennego użytku. Czy wiesz, na czym polega podatek akcyzowy i kto go opłaca? Przeczytaj, które towary są objęte podatkiem akcyzowym!

23 stycznia 2023

Fotowoltaika w firmie – ewidencja energii elektrycznej i pozostałe obowiązki

W ostatnich latach w Polsce coraz liczniej pojawiają się panele fotowoltaiczne. Sprawdź jakie obowiązki musisz spełnić posiadając panele, jaki podatek zapłacić oraz kiedy musisz złożyć deklarację

29 listopada 2022

Zwolnienie z akcyzy energii wyprodukowanej na własne potrzeby

Fotowoltaika to proces służący wytwarzaniu energii elektrycznej z promieni słonecznych, która może być następnie magazynowana, użytkowana na własne potrzeby lub sprzedawana. Czy możliwe jest zwolnienie z akcyzy energii wyprodukowanej na własne potrzeby?

10 marca 2022

Podatek akcyzowy - definicja i regulacje prawne

Podatek akcyzowy należy do grupy podatków pośrednich. W jakim celu stosuje się akcyzę i jakie towary podlegają opodatkowaniu wspomnianym podatkiem? W artykule przedstawiamy definicję podatku akcyzowego, regulacje prawne i czynności opodatkowane akcyzą!

25 stycznia 2022

Kwartalne deklaracje akcyzowe – zmiany od 1 lipca 2021 roku

Podatek akcyzowy jest niezwykle skomplikowany. Podatnicy mają wiele problemów, aby zrobić to w prawidłowy sposób. Kwartalne deklaracje akcyzowe to nowy obowiązek nałożony przez ustawodawcę. Kto musi je składać? W jakim terminie? Przeczytaj artykuł!

11 października 2021

Podatek akcyzowy - czym jest i kto go płaci?

Podatek akcyzowy jest takim obciążeniem, który jest wliczony w cenę sprzedaży towarów, a jego koszty ponosi ostateczny nabywca Zobacz, jakie czynności określone w ustawie obejmuje, co jest podstawą opodatkowania i jakie deklaracje muszą złożyć podatnicy.

24 marca 2021

Podatek akcyzowy od piw po terminie przydatności do spożycia

Pandemia ograniczyła funkcjonowanie m.in. branży restauracyjnej, czy też działalność barów. Przedsiębiorcy nie byli w stanie sprzedać napojów alkoholowych, w tym piw. Sprawdź jak odliczyć podatek akcyzowy od piw po terminie przydatności do spożycia.

17 lutego 2021

Podatek od prądu z domowych paneli słonecznych – projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym!

Podatek od prądu z domowych paneli słonecznych - trwają prace nad nowym projektem rządowym! Jakie korzyści przyniesie znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kto będzie zwolniony z podatku od prądu z paneli słonecznych!

23 września 2020

Podatek akcyzowy od samochodu osobowego używanego na potrzeby firmowe

Przedsiębiorco, zastanawiasz się nad sprowadzeniem do Polski samochodu osobowego ze swojego zagranicznego oddziału i chcesz go wykorzystywać na potrzeby firmy? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy masz obowiązek opłacić z tego tytułu podatek akcyzowy!

9 marca 2020

Wynajem samochodu za granicą a obowiązek zapłaty akcyzy

Ustawa o podatku akcyzowym wskazuje, że zapłata akcyzy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego uzależniona jest m.in. od przemieszczenia samochodu na terytorium kraju. Czy zatem wynajem samochodu za granicą będzie podlegać opodatkowaniu akcyzą?

8 października 2019

Preferencje podatkowe dla eksporterów - VAT i akcyza

Wśród przedsiębiorców, którzy mogą liczyć na preferencje podatkowe znajdują się eksporterzy. Sprawdź, jakie warunki muszą był spełnione, by zakwalifikować dostawę towarów jako eksport i na czym polegają ewentualne preferencje podatkowe dla eksporterów!

22 lipca 2019

Co to jest i jak wypełnić formularz AKC-U?

Przedsiębiorcy, którzy nabyli samochód z kraju UE powinni pamiętać o pewnych formalnościach. Jedną z nich jest złożenie deklaracji AKC-U i zapłata akcyzy. Przeczytaj szerokie omówienie sposobu wypełniania deklaracji i pobierz darmowy wzór w formacie pdf!

6 maja 2019

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 14) - Pozostałe podatki i opłaty przedsiębiorcy

Rozpoczynając działalność przedsiębiorcy muszą się liczyć z licznymi opłatami i podatkami jakie zostaną na nich naniesione. Czy wiesz, jakie są podatki i opłaty przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 września 2017

Akcyza na samochody - jak się ją liczy i kiedy ma zastosowanie?

Sprowadzanych z zagranicy pojazdów może dotyczyć akcyza na samochody. Ile wynosi stawka podatku akcyzowego na samochody osobowe sprowadzane z Unii Europejskiej? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Zapraszamy do lektury!

5 czerwca 2017

Akcyza w Księdze Przychodów i Rozchodów - warto wiedzieć!

Akcyza jest podatkiem, który dotyczy wielu przedsiębiorców. Kiedy i w jakim terminie należy ją płacić? Czy wiesz, jak powinna być ewidencjonowana akcyza w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 stycznia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów