21 wyników dla tematu: podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych

Artykuły:

Jak rozliczyć przychody z pracy i działalności na jednym formularzu PIT?

W jaki sposób należy rozliczyć przychody z pracy i działalności na jednym formularzu PIT? Czy jest to w ogóle możliwe? Którą deklarację PIT należy wtedy wybrać? Jak należy ją poprawnie wypełnić? Dowiedz się, kiedy jest możliwe takie rozliczenie!

28 kwietnia 2021

Praca zdalna wykonywana w RP a zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy

Praca zdalna staje się coraz powszechniejszą formą wykonywania pracy. Dotyczy to również pracowników, którzy w RP wykonują pracę zdalną dla zagranicznego pracodawcy. W takim przypadku istotną kwestią staje się odprowadzanie podatku do odpowiedniego kraju.

14 kwietnia 2021

Porównanie sposobu wyliczenia zaliczki na PIT i CIT - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy co do zasady zobowiązani są do regulowania zobowiązań z zakresu podatku dochodowego. Swoje dochody opodatkowują na gruncie podatku od osób fizycznych bądź od osób prawnych. Sprawdź, porównanie sposobu wyliczenia zaliczki na PIT i CIT!

14 kwietnia 2021

Zwrot podatku - ile wynoszą ustawowe terminy?

Rozliczenia z fiskusem to nie tylko wpłaty podatku, ale i nadwyżki do zwrotu. Czy w przypadku nadwyżki możliwy jest zwrot podatku? Dowiedz się, jakie są ustawowe terminy zwrotu w przypadku podatku VAT i podatku dochodowego oraz jak się o niego ubiegać!

29 marca 2021

Podatek dochodowy od dochodów osób małoletnich - jak rozliczać?

Każda osoba fizyczna osiągająca przychody powinna rozliczać się z US z tytułu podatku dochodowego. Prawo nie ustala jednak limitu wieku osób podlegających temu obowiązkowi. Przeczytaj i sprawdź, kto opłaca podatek dochodowy od dochodów osób małoletnich!

17 lutego 2021

Firmowe straty spowodowane koronawirusem – czy można ująć je w kosztach?

Wielu przedsiębiorcom firmowe straty spowodowane koronawirusem zaburzyły płynność finansową. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie przesłanki muszą spełniać wydatki poniesione w dobie pandemii, aby móc zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu!

19 sierpnia 2020

Obiad i nocleg – przychód podatkowy pracownika mobilnego

Finansowanie noclegów oraz wyżywienia pracownikom mobilnym jest powszechną praktyką w obecnych czasach. Kiedy zakup obiadu i sfinansowanie noclegu stanowi przychód podatkowy pracownika? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat przychodów pracowniczych!

18 lutego 2020

Podatek dochodowy od osób fizycznych – czym jest i kogo dotyczy?

Kto zgodnie z przepisami został objęty obowiązkiem zapłaty podatku? W jakich terminach należy opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy istnieje możliwość wyboru indywidualnej formy opodatkowania i w jaki sposób go dokonać? Przeczytaj i sprawdź!

20 maja 2019

Reguły kwoty zmniejszającej podatek w praktyce

Kto jest uprawniony do uwzględnienia kwoty zmniejszającej podatek? Czy kwota zmniejszająca podatek i kwota wolna od podatku to ta sama kwota? Jaką kwotę zmniejszającą podatek przysługuje pracownikowi i przedsiębiorcy? Przeczytaj artykuł.

19 października 2018

Brak konieczności wpłaty zaliczki na podatek dochodowy do 1000 zł!

Od stycznia 2018 roku nastąpiły zmiany przepisów dotyczących wpłaty zaliczki na podatek dochodowy! Dopiero po przekroczeniu 1000 złotych należy zapłacić zaliczkę podatku do Urzędu Skarbowego! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 maja 2018

Rodzaje opodatkowania dochodów firmy od osób fizycznych i prawnych

Opodatkowanie dochodów firmy jest uzależnione od cech charakteryzujących przedsiębiorstwo: jego rodzaju, przedmiotu działalności oraz rodzaju prowadzenia działalności. Dowiedz się czytając artykuł, jakie są rodzaje opodatkowania dochodów firm.

28 sierpnia 2017

Zwolnienia przedmiotowe w ustawie o PIT

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje szereg zwolnień od tego podatku dotyczących wybranych, wskazanych przez ustawę dochodów. Jakie wyróżniamy zwolnienia przedmiotowe w ustawie o PIT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

11 stycznia 2017

Pobór podatku

11 listopada 2016

Podatki dochodowe cz. I

1 listopada 2016

E-book: Podatek dochodowy od osób fizycznych

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest jedną z najpopularniejszych danin publicznych. Sprawdź, jakie są podstawowe zasady jego opłacania. Zapoznaj się się z naszym artykułem dotyczącym podatku dochodowego czytając naszego darmowego e-booka.

17 sierpnia 2015

Liniowy podatek dochodowy - wszystko co warto wiedzieć

Jedną z możliwych do wyboru metod rozliczania się z podatku dochodowego przez osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą jest liniowy podatek dochodowy. Czy wiesz, jakie są podstawowe zasady jego działania? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

12 listopada 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów