0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

41 wyników dla tematu: podatek-liniowy

Artykuły:

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

16 sierpnia 2023

Zaliczki na podatek dochodowy - jak obliczyć?

Czy wiesz, w jaki sposób wyliczać i opłacać zaliczki na podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalności? Czy zgłasza się do urzędu zaliczkę na podatek w wysokości 0 zł? W jaki sposób dokonuje się przelewów do US? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 czerwca 2023

Podatek liniowy po wprowadzeniu Polskiego Ładu – czy dalej się opłaca?

Podatek liniowy jest popularną formą opodatkowania wśród przedsiębiorców. Zmiany jakie wdrożył rząd są niekorzystne dla tej formy opodatkowania. Podatek liniowy po wprowadzeniu polskiego ładu - czy przedsiębiorcy zrezygnują z tej formy opodatkowania?

5 kwietnia 2023

Działalność gospodarcza - Rozliczenia z urzędem skarbowym - podatek dochodowy

Działalność gospodarcza to dobra forma zarobkowania, którą wybiera coraz więcej osób, rezygnując z pracy na etacie. Jak zacząć własny biznes? W jaki sposób zarejestrować działalność i jaką formę opodatkowania wybrać? Przeczytaj w artykule.

21 lutego 2023

Formy opodatkowania - Kompendium

Jakie są formy opodatkowania? Jak dokonać zmiany wybranej formy opodatkowania? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

1 lutego 2023

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - czy to się opłaca?

Jedną z form opodatkowania działalności gospodarczej jest podatek liniowy. Jego zastosowanie ma wiele korzyści, jednak nie dla każdego przedsiębiorcy będzie to opłacalna forma opodatkowania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze formy opodatkowania!

26 stycznia 2023

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

16 stycznia 2023

Zmiana formy opodatkowania - jak jej dokonać?

Zmiana formy opodatkowania? Którą formę wybrać? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są najkorzystniejsze formy opodatkowania i w jakim terminie można dokonać zmiany. Czy wszyscy mogą zmienić formę opodatkowania i w jaki sposób, o tym w naszym artykule!

23 listopada 2022

Zasady naliczania składki zdrowotnej od 2022 roku dla wspólników spółek

Od 2022 roku zmianie uległ termin rozliczeń z ZUS-em dla płatników będących osobami fizycznymi oraz zasady naliczania składki zdrowotnej. Jak obecnie powinna być naliczana składka zdrowotna? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 września 2022

Progresywny podatek dochodowy - zasady ogólne, skala podatkowa

Progresywny podatek dochodowy, zwany inaczej skalą podatkową albo podatkiem na zasadach ogólnych, uzależnia stawkę podatku od wysokości dochodu. Jak prawidłowo go wyliczyć i czym się charakteryzuje? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

21 czerwca 2022

Przychody i koszty osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

Osiągnięte przychody i koszty z prowadzonej działalności gospodarczej powinny być właściwie udokumentowane. Na ich podstawie oblicza się dochód podlegający opodatkowaniu. Jakie istnieją formy opodatkowania dochodu z działalności? Sprawdź w artykule!

13 maja 2022

Jak wypełnić deklarację DRA na uldze na start i zasadach ogólnych?

Od 2022 roku deklaracje DRA zmieniły swój wygląd i są znacznie bardziej skomplikowane. Co więcej, należy je co miesiąc przekazywać do ZUS-u. Dowiedz się, jak wypełnić deklarację DRA, gdy korzysta się z ulgi na start i rozlicza się na zasadach ogólnych!

12 maja 2022

Rozliczenia z urzędem skarbowym - część I

Zakładasz firmę? Jednym z kluczowych elementów przy założeniu działalności gospodarczej jest wybór formy opodatkowania przedsiębiorstwa. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak dokonać rozliczenia z urzędem skarbowym oraz jak wygląda schemat wyliczenia podatku!

30 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej - Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania przy zakładaniu działalności jest działaniem koniecznym. Czy wiesz, jakie wady i zalety reprezentuje każda z form? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

13 lipca 2021

Źle wyliczona zaliczka na podatek dochodowy - co robić?

Przedsiębiorcy zobowiązani są do opłacania podatku dochodowego zgodnie z formą rozliczenia wybraną podczas zakładania działalności. Jakie skutki niesie za sobą źle wyliczona zaliczka na podatek dochodowy? Co zrobić w przypadku takiego błędu? Sprawdź!

2 lipca 2021

Podatek liniowy - kiedy warto go wybrać?

Podatek liniowy to jedna z form rozliczania dochodu z urzędem skarbowym. Wybór tej formy opodatkowania niesie za sobą wiele korzyści, szczególnie dla podatników, których dochód przekracza 85 528 zł w skali roku. Dowiedz się, na jakich zasadach działa!

4 maja 2021

Opodatkowanie podatkiem liniowym a praca na etacie

Czy opodatkowanie podatkiem liniowym prowadzonej działalności przy jednoczesnej pracy na etacie jest możliwe?

3 lutego 2021

Wybór formy opodatkowania dla podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą

Obecnie chcąc zarejestrować działalność gospodarczą składa się formularz CEIDG -1. Jaka forma opodatkowania działalności jest możliwa do wyboru przez podatnika? Sprawdź, jaki masz wybór formy opodatkowania i wybierz najbardziej korzystną dla siebie!

12 stycznia 2021

Podatek liniowy jako optymalna forma opodatkowania

Jedną z możliwych do wyboru form opodatkowania przedsiębiorstwa jest podatek liniowy. Czy wiesz, czym ta forma opodatkowania różni się od innych oraz jak wygląda rozliczenie podatku w praktyce? Sprawdź, jak rozliczyć dochód podatkiem liniowym!

4 stycznia 2021

Podatek dochodowy od osób fizycznych – czym jest i kogo dotyczy?

Kto zgodnie z przepisami został objęty obowiązkiem zapłaty podatku? W jakich terminach należy opłacić podatek dochodowy od osób fizycznych? Czy istnieje możliwość wyboru indywidualnej formy opodatkowania i w jaki sposób go dokonać? Przeczytaj i sprawdź!

20 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów