0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: podstawa-opodatkowania

Artykuły:

Podstawa opodatkowania. Czym jest i jak ją obliczyć?

Podatnicy mają możliwość dokonania wyboru sposobu rozliczania swoich dochodów. W zależności od wybranego sposobu w inny sposób ustalana jest podstawa opodatkowania. Dowiedz się czytając artykuł, jak wyliczyć zaliczkę przy różnych formach opodatkowania!

25 stycznia 2023

Obowiązek podatkowy przy spadku - kiedy ma miejsce?

Obowiązek podatkowy dotyczy wszystkich osób fizycznych, które na podstawie dziedziczenia uzyskały spadek w całości lub części. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy nabyciu spadku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 kwietnia 2022

Potwierdzenie faktury korygującej

Jeżeli na fakturze występują błędne dane w treści bądź też w kwocie wówczas rozwiązaniem będzie wystawienie faktury korygującej. Na jej podstawie można skorygować fakturę pierwotną. Czy do takiej zmiany potrzebne jest potwierdzenie faktury korygującej?

28 kwietnia 2021

Koszty prowizji oraz transportu przy WNT – jak rozliczyć?

Dokonujesz wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów? Zastanawiasz się czy koszty prowizji oraz transportu przy WNT ujęte na fakturze należy rozliczyć jako transakcję WNT czy import usług? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

26 kwietnia 2021

Podatek od sprzedaży detalicznej – nowość w 2021 roku

Od 1 stycznia 2021 roku w Polsce obowiązuje nowe zobowiązanie podatkowe jakim jest podatek od sprzedaży detalicznej. Dotyczy on głównie podatników o najwyższych przychodach. Sprawdź jakie są stawki podatku oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy.

16 kwietnia 2021

Czy można uzyskać zwrot akcyzy od zakupionego auta?

Czy po zakupie samochodu osobowego z Niemiec i otrzymaniu dodatkowo faktury korygującej istnieje możliwość ubiegania się o zwrot akcyzy?

8 lipca 2020

Nowa skala podatkowa – jakie korzyści przyniesie w zeznaniu rocznym?

Nowa skala podatkowa wprowadza nową stawkę podatku dochodowego dla pierwszego progu podatkowego wraz z niższą kwotą wolną od podatku. W artykule opisujemy, dlaczego zmiana wysokości skali podatkowej będzie korzystna dla podatników. Dowiedz się więcej!

28 stycznia 2020

Eksport towarów przy uczestnictwie pośrednika a stawka VAT 0%

Polskie podmioty otrzymują oferty nowych możliwości dzięki rozwojowi rynku światowego. Polscy przedsiębiorcy pośredniczący w eksporcie towarów otrzymali nowe otwarte drzwi przez rozwój usług na świecie. Jaką więc stawką VAT opodatkować eksport towarów?

13 lutego 2018

Import towarów - wszystko co warto wiedzieć

Ustawa o VAT reguluje kwestie związane z importem towarów. Import towarów rozlicza się różnie w zależności od tego kto i od kogo nabył towar. Czy wiesz, jak od importu usług rozliczyć podatek VAT? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

6 września 2016

Podstawa opodatkowania VAT przy transakcji barterowej

Rozliczasz się barterem? Koniecznie przeczytaj!

25 listopada 2014

Podatek VAT 2014 (cz. 2) - Zmiana w definicji podstawy opodatkowania

Zmiany w ustawie o VAT, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku, były bardzo znaczące, gdyż dotyczyły w zasadzie wszystkich podatników.

28 lutego 2014

Rozliczenie podatku VAT przez wystawcę faktury korygującej

Wśród dokumentów korygujących wykorzystywanych przez podatników należy wymienić dwa podstawowe: notę korygującą oraz fakturę korygującą.

13 lutego 2014

Sposób na obniżenie dobrowolnej składki zdrowotnej

Chcesz płacić mniej? Przeczytaj!

25 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów