0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: prosta-spolka-akcyjna

Artykuły:

Prosta spółka akcyjna - wady i zalety

Czy wiesz, jakie wady i zalety ma prosta spółka akcyjna? Dowiedz się, dla kogo ta forma prowadzenia działalności gospodarczej jest najbardziej optymalna podatkowo i czy od umowa spółki powoduje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych!

5 grudnia 2022

Rozwiązanie prostej spółki akcyjnej – jakie są przyczyny?

Założenie spółki prawa handlowego wymaga spełnienia prawem pewnych przesłanek. Zarówno założenie spółki jak i jej rozwiązanie wymaga dokonania pewnych czynności. Rozwiązanie prostej spółki akcyjnej prowadzi do utraty bytu prawnego orz jej likwidację.

21 czerwca 2022

Akcjonariusz prostej spółki akcyjnej zapłaci składki jak przedsiębiorca

Co do zasady każdy przedsiębiorca podlega ubezpieczeniom społecznym w ZUS. Czy jednak akcjonariusz prostej spółki akcyjnej również musi opłacać składki do ZUS? Rozwiewamy wątpliwości w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

24 maja 2022

Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej

W Polsce istnieje kilka form prowadzenia działalności gospodarczej. Wybór takiej formy do jedna z pierwszych decyzji, jaką musza podjąć nowi przedsiębiorcy. Poznaj dostępne formy organizacyjno-prawne działalności i sprawdź jakie mają wady i zalety!

17 marca 2022

Korzyści założenia prostej spółki akcyjnej

Prosta spółka akcyjna funkcjonuje stosunkowo niedługo, niemniej wielu podatników decyduje się na jej założenie. O czym warto wiedzieć decydując się na ten rodzaj spółki? Czy występują korzyści założenia prostej spółki akcyjnej? Odpowiadamy w artykule!

7 marca 2022

Akcje w prostej spółce akcyjnej a wejście na giełdę

Prosta spółka akcyjna to stosunkowo nowa forma prawna przedsiębiorstwa będąca prostszą wersją spółki akcyjnej. Akcje w prostej spółce akcyjnej - co warto o nich wiedzieć? Jakie są zasady ich nabywania? Czy mogą być przedmiotem obrotu na giełdzie? Sprawdź!

14 lutego 2022

Jednoosobowa prosta spółka akcyjna - czy to możliwe?

Proste spółki akcyjne to nowy rodzaj spółki handlowej. Jak dokonać wpisu do rejestru tego rodzaju spółki? Czy jednoosobowa prosta spółka akcyjna jest możliwa do utworzenia? Na te odpowiedzi poznasz odpowiedź z naszego artykułu. Przeczytaj!

9 lutego 2022

Przekształcenie JDG w prostą spółkę akcyjną

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest dobre na start dla większości przedsiębiorców. Po czasie mogą zdecydować się na przekształcenie JDG w prostą spółkę akcyjną. Jak tego dokonać? Czym jest prosta spółka akcyjna? Przeczytaj w artykule!

8 lutego 2022

Prosta spółka akcyjna - jak zmienić akcjonariusza?

Czy wiesz, jak wykluczyć akcjonariusza gdy prowadzona jest prosta spółka akcyjna? Jakie są przyczyny takiej czynności i jakie wymagania należy spełnić, aby jej dokonać? Sprawdź czym jest, procedura orzeczenia ustąpienia ze spółki oraz unieważnienia akcji!

7 lutego 2022

Organy w prostej spółce akcyjnej - charakterystyka

Spółka prawa handlowego jako osoba prawna musi posiadać organy reprezentujące. Jedną ze spółek regulowanych przez ksh jest prosa spółka akcyjna. W artykule poddamy analizie organy w prostej spółce akcyjnej. Jakie organy mogą zostać powołane? Sprawdź!

4 lutego 2022

Wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej - jak ją rozliczyć?

Założenie prostej spółki akcyjnej jest możliwe od niedawna. Jak rozliczane jest wynagrodzenie wspólnika prostej spółki akcyjnej? Czy należy pobrać od niego podatek dochodowy lub naliczyć składki ZUS? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

3 stycznia 2022

Prosta spółka akcyjna - podstawowe informacje

Prosta spółka akcyjna to nowa forma prowadzenia działalności, łączy cechy spółki z o.o. oraz akcyjnej. Prosta spółka akcyjna to idealna forma działalności dla przedsiębiorców prowadzących start-up. Jak założyć prostą spółkę akcyjną? Dowiedz się więcej!

2 września 2021

Rada dyrektorów w prostej spółce akcyjnej

Na skutek zmian w Kodeksie spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw, utworzono podstawy prawne do założenia prostej spółki akcyjnej (P.S.A.). Jak powinna być prowadzona rada dyrektorów w prostej spółce akcyjnej? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

25 sierpnia 2021

Organy w prostej spółce akcyjnej – co należy wiedzieć?

Czym jest prosta spółka akcyjna? Jakie kompetencje mają organy w prostej spółce akcyjnej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się co należy wiedzieć o nowej spółce oraz czym jest nowy rodzaj organu, czyli Rada dyrektorów! Sprawdź, czym się zajmuje!

17 sierpnia 2021

Emisja akcji w prostej spółce akcyjnej

Co powinna określać uchwała o emisji akcji w nowej spółce akcyjnej? Kto ma prawo do pierwszeństwa objęcia nowych akcji? Kto zgłasza emisję akcji i jakie należy spełniać warunki? Sprawdź, jak wygląda emisja akcji w prostej spółce akcyjnej!

9 czerwca 2021

Odpowiedzialność cywilnoprawna w prostej spółce akcyjnej - na jakich zasadach?

Prosta spółka akcyjna jest to nowy, trzeci rodzaj spółki kapitałowej, który zostanie wprowadzony polskiego systemu prawnego. Członkowie zarządu powinni wiedzieć jaka jest odpowiedzialność cywilnoprawna w prostej spółce akcyjnej. Przeczytaj i sprawdź!

27 maja 2021

Rodzaje spółek w Polsce - wszystko co warto wiedzieć

Czym różnią się poszczególne rodzaje spółek? Jakie są zasady zakładania spółek w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o występujących w Polsce rodzajach spółek oraz poznaj zasady ich tworzenia!

10 kwietnia 2020

Prosta spółka akcyjna – proponowane zmiany w prawie

Prosta spółka akcyjna to nowy podmiot, który od 2021 roku ma dołączyć do grona spółek kapitałowych. Jaki jest cel i kto może stworzyć prostą spółkę akcyjną? Jakim opodatkowaniem zostanie ona objęta? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 marca 2020

Składki społeczne akcjonariusza Prostej Spółki Akcyjnej

ZUS w Prostej Spółce Akcyjnej – kto i w jakich sytuacjach będzie zobowiązany do opłacania składek ZUS? Jak zmiany w prawie wpłyną na składki społeczne akcjonariusza Prostej Spółki Akcyjnej? Czu możę on korzysta z ulg w ZUS? Dowiedz się więcej!

6 marca 2020

Prosta spółka akcyjna - nie wejdzie w tym roku, MF przedłużyło termin!

Prosta spółka akcyjna to nowy rodzaj spółki kapitałowej, która zacznie funkcjonować od 1 marca 2021. Przede wszystkim wyróżniać się będzie minimalizacją formalności przy zakładaniu spółki oraz elektronizacją procedur. Sprawdź czym jeszcze wyróżnia się PSA

21 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów