0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: skladki-zus-przedsiebiorcy

Artykuły:

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

21 kwietnia 2023

Od czego zależy wysokość składki ZUS przedsiębiorcy?

Od czego zależy wysokość składki ZUS przedsiębiorcy? Jakie są preferencyjne składki ZUS przedsiębiorcy? Czy składka chorobowa jest dobrowolna i nie musi być opłacana przez przedsiębiorców? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 stycznia 2023

Składki ZUS przedsiębiorcy - ile wyniosą w 2023 roku

Przeciętne wynagrodzenie w Polsce wzrośnie w 2023 roku do 6 935 zł brutto. Przy wyznaczaniu wysokości składki ZUS przedsiębiorcy bierze się pod uwagę 60% tej kwoty, w związku z tym w 2023 roku składki przedsiębiorcy wzrosną. Dowiedz się więcej

23 grudnia 2022

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą należy opłacić?

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą jest zobowiązany opłacać przedsiębiorca? Przeczytaj i sprawdź to!

16 sierpnia 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy – rekordowa podwyżka!

Ostatnie lata nie były łaskawe dla polskich przedsiębiorców. Zapowiada się, że to nie koniec złych wieści dla prowadzących działalność gospodarczą. Składki ZUS przedsiębiorcy znacznie wzrosną. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2022

Akcjonariusz prostej spółki akcyjnej zapłaci składki jak przedsiębiorca

Co do zasady każdy przedsiębiorca podlega ubezpieczeniom społecznym w ZUS. Czy jednak akcjonariusz prostej spółki akcyjnej również musi opłacać składki do ZUS? Rozwiewamy wątpliwości w naszym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

24 maja 2022

Kilka działalności gospodarczych a składki ZUS

Wielu przedsiębiorców prowadzi kilka działalności gospodarczych równocześnie. Jak w takiej sytuacji wygląda rozliczenie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych? Czy wszystkie składki należy opłacać podwójnie? Przeczytaj koniecznie nasz artykuł i sprawdź!

9 marca 2022

Błędna kwalifikacja umowy a rozliczenie składek ZUS

Jeśli ZUS dopatrzył się błędnego rodzaju zawartej umowy może okazać się że zleceniodawca będzie zmuszony uregulować zaległe składki ZUS w następstwie zmiany kwalifikacji umowy. Błędna kwalifikacja umowy jest różnie postrzegana przez urząd i przez sąd!

3 listopada 2021

Składki preferencyjne 2022 – znamy ich wysokość!

Wysokość składek preferencyjnych zależy od kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku. Podano propozycje płacy minimalnej na 2022 rok. Już wiadomo, że będzie podwyżka. Sprawdź ile wniosą składki preferencyjne 2022 r.!

16 czerwca 2021

Mały ZUS plus tylko na podstawie deklaracji rozliczeniowych – termin do 10 lub 15 lutego!

Czym jest ulga mały ZUS plus? Jakie warunki należy spełnić, żeby z niej skorzystać? Jak dokonuje się zgłoszenia do składek od dochodu? Do kiedy należy przesłać do ZUS deklaracje DRA z wykazaniem ulgi? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

9 lutego 2021

Indywidualna podstawa składek ZUS przedsiębiorcy

ZUS co do zasady określa minimalne stawki, jakie jest zobowiązany opłacać przedsiębiorca na ubezpieczenia społeczne. Może on jednak podwyższyć wysokość składek, np w celu otrzymania wyższego zasiłku. Sprawdź z czym wiąże się indywidualna podstawa składek.

6 listopada 2020

Objęcie składkami ZUS z tytułu bycia niemal jednym wspólnikiem

Przedsiębiorcy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą podlegają obowiązkowi ubezpieczenia emerytalno-rentowemu. Czy również dotyczy to wspólnika spółki z o.o.? Objęcie składkami ZUS z tytułu bycia niemal jednym wspólnikiem - dowiedz się więcej!

21 stycznia 2020

Składki ZUS przedsiębiorcy - jak ewidencjonować?

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do opłacania składek ZUS. Istnieją dwie metody ich ujmowania, czyli w zaliczce na podatek dochodowy lub w kosztach uzyskania przychodu. Sprawdź, ile wynoszą składki ZUS oraz w jakim terminie podatnik musi je opłacać!

23 września 2019

Składki ZUS przedsiębiorcy - metody rozliczania

Opłacone przez przedsiębiorców składki ZUS mogą zmniejszyć podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym lub zostać bezpośrednio ujęte w kosztach. W jaki sposób można je rozliczać? Poznaj metody rozliczania składek ZUS - wybierz korzystną dla siebie!

17 stycznia 2019

Ubezpieczenie osób prowadzących własny biznes

Prowadzisz własny biznes lub dopiero zakładasz działalność gospodarczą? Musisz zgłosić się do ubezpieczeń ZUS. Jakie jeszcze ubezpieczenia są obowiązkowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak opłacać ubezpieczenie osób prowadzących własny biznes.

31 sierpnia 2017

Składki na ubezpieczenia społeczne - dwa sposoby rozliczania

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i Fundusz Pracy. Dowiedz się, jak rozliczyć składki na ubezpieczenia społeczne oraz który z dwóch sposobów może być korzystniejszy!

29 sierpnia 2017

Ubezpieczenie społeczne przedsiębiorcy - ile wynoszą składki zus?

Ubezpieczenie społeczne przedsiębiorcy obowiązuje od dnia rozpoczęcia działalności i trwa aż do dnia jej zakończenia. Jakim ubezpieczeniom podlegają przedsiębiorcy? W jakiej wysokości opłacają składki ZUS? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

21 lipca 2017

Rosną składki ZUS dla przedsiębiorcy

Składki ZUS co roku ulegają zmianie. Czy wiesz, czym jest to spowodowane? Dlaczego z początkiem każdego roku musimy płacić więcej z tytułu podlegania pod tego typu ubezpieczenia? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

21 marca 2016

Nowa wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe od 1 kwietnia 2015 roku

Od kwietnia bieżącego roku obowiązuje nowa składka na ubezpieczenie wypadkowe. Płatnicy składek zgłaszający do co najmniej 10 ubezpieczonych powinni zweryfikować wysokość składki. Przeczytaj więcej i sprawdź, jak zmienić ustawienia w systemie wfirma.pl!

30 marca 2015

Ubezpieczenia społeczne a zgłoszenie przedsiębiorcy, jeżeli jest zatrudniony w innym państwie UE

Czy odprowadzając składki na ubezpieczenie społeczne w kraju UE, należy opłacać składki ZUS prowadząc firmę w Polsce?

25 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów