0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

47 wyników dla tematu: split-payment

Artykuły:

Jakie są skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności?

Skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności mogą dotknąć sprzedawcy, jak i nabywcy. Podatnicy muszą być świadomi konsekwencji za niestosowanie się do obligatoryjnego MPP, które są określone bezpośrednio w ustawie o VAT. Co to za sankcje? Sprawdź

21 czerwca 2024

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności - dla kogo w 2024 roku?

Obowiązkowy split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców. W jakich przypadkach mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy dla podatników? Dowiedz się, jakiego typu transakcji dotyczy!

9 stycznia 2024

Split payment, czyli podzielona płatność - na czym polega?

Czy wiesz, że tylko niektórzy podatnicy mają obowiązek stosowania split payment, a dla niektórych jest to dobrowolna metoda zapłaty? Na czym polega podzielona płatność? Jakich transakcji dotyczy ten mechanizm? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 grudnia 2023

Obowiązkowy MPP a brak adnotacji na fakturze

Obowiązkowy MPP (mechanizm podzielonej płatności) został wprowadzony pod koniec 2019 roku w celu zabezpieczenia interesów Skarbu Państwa. Co grozi zarówno sprzedawcy jak i nabywcy za brak adnotacji o MPP na fakturze? Przeczytaj nasz artykuł!

13 października 2023

Błędy w przelewach split payment - jak ich uniknąć?

Wprowadzenie obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności wiąże się z wieloma wątpliwościami ze strony osób prowadzących działalność gospodarczą. Czy błędy w przelewach split payment da się uniknąć? Jak to zrobić? Podpowiadamy w artykule!

21 września 2023

Odpowiedzialność solidarna - skutki dla przedsiębiorców

Odpowiedzialność solidarna oznacza, że zarówno sprzedawca jak i nabywca w określonych sytuacjach odpowiadają za zobowiązania podatkowe w VAT sprzedawcy. Czy split payment wyłącza poniesienie odpowiedzialności solidarnej przez nabywcę? Sprawdź!

14 maja 2023

Kto musi otworzyć rachunek VAT i jak to się robi?

Jak otworzyć rachunek VAT w mechanizmie podzielonej płatności tzw. split payment i kto będzie musiał tego dokonać?

3 listopada 2022

Split payment – czy można dzielić faktury?

Split payment rodzi wiele wątpliwości co do właściwego rozliczania. Podatnicy chcąc uniknąć obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, zastanawiają się czy mogą podzielić faktury w celu uniknięcia stosowania MPP? Przeczytaj artykuł!

21 kwietnia 2022

Obowiązkowy split payment - jak działa i kogo obowiązuje?

Obowiązkowy split payment wszedł w życie od listopada 2019 roku i objął wybrane branże, najbardziej narażone na nadużycia w podatku VAT. Nabywca towaru lub usługi jest zobowiązany do wpłaty równowartości VAT na specjalny rachunek VAT sprzedawcy.

6 września 2021

Jak zapłacić fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności?

Otrzymałeś fakturę z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności” i zastanawiasz się, jak dokonać za nią zapłaty? Przeczytaj i sprawdź, jak zapłacić fakturę stosując mechanizm podzielonej płatności! Więcej informacji w artykule.

20 sierpnia 2021

Koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP

Czy wiesz, jakie konsekwencje powoduje błędne stosowanie oznaczeń na fakturach? Wprowadzenie obowiązkowego split payment nałożyło na podatników dodatkowe obowiązki. Sprawdź – koszty uzyskania przychodu a nieuzasadnione oznaczenia faktur adnotacją o MPP!

13 sierpnia 2021

Split payment - metoda podzielonej płatności a zakupy przez internet

Przeczytaj artykuł i dowiedź się, jak działa mechanizm podzielonej płatności, kogo dotyczy obowiązek jego stosowania oraz w jakich przypadkach? Czy zakupy przez internet możliwe są przy zastosowaniu podzielonej płatności i kiedy? Odpowiedź w artykule!

12 sierpnia 2021

Oprocentowanie rachunku VAT - czy może zarabiać?

Czy możliwe jest oprocentowanie rachunku VAT - naliczanie odsetek od środków na nim zgromadzonych?

22 czerwca 2021

Komunikat przelewu podzielonej płatności a zapłata podatku VAT

Czy komunikat przelewu podzielonej płatności można zastosować do zapłaty podatku VAT?

15 czerwca 2021

Do czego służy rachunek VAT utworzony w ramach mechanizmu podzielonej płatności

W ramach mechanizmu podzielonej płatności podatnikom VAT został utworzony specjalny rachunek VAT. W jakim celu podatnik może wykorzystywać posiadany rachunek VAT? Dowiedz się, do czego służy rachunek VAT i na czym polega podzielona płatność!

9 czerwca 2021

Jak sobie poradzić i na czym polega split payment?

Split payment - jak sobie poradzić i na czym polega mechanizm podzielonej płatności? Z czym się wiąże jego wprowadzenie i jak faktycznie wygląda rozliczenie podatku VAT przy jego zastosowaniu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o split payment!

8 czerwca 2021

Przelew split payment na rachunek osobisty

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności dotyczy transakcji, które spełniają określone warunki. Czy zatem podatnicy mają obowiązek posiadania konta firmowego? Jak prawidłowo wykonać przelew split payment? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

27 maja 2021

Mechanizm Podzielonej Płatności dobrowolny a obowiązkowy – na co zwracać uwagę po stronie sprzedawcy i nabywcy?

Mechanizm Podzielonej Płatności jest formą podzielenia na dwa osobne rachunki zapłaty za nabyty towar lub usługę na rzecz innych podatników VAT. Taki obowiązek stoi po stronie nabywcy, który opłaca fakturę jak i sprzedawcy, który wystawia fakturę.

15 kwietnia 2021

Split payment w przypadku sprzedaży abonamentów

Zastosowanie split payment sprawia wiele trudności przedsiębiorcom. Jak wygląda stosowanie mechanizmu podzielonej płatności podatku VAT przy sprzedaży abonamentów? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy występuje obowiązek użycia modelu split payment!

30 marca 2021

Split payment a płatność gotówką - czyli jak dokonywać płatności?

Split payment a płatność gotówką - czyli czy możliwe jest stosowanie mechanizmu podzielonej płatności i zapłaty w formie gotówkowej? Dowiedz się, kiedy należy stosować split payment oraz czy możliwe są jedynie płatności przelewem z rachunku bankowego?

9 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów