0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: sprawozdanie-finansowe

Artykuły:

Sprawozdanie finansowe - kto je podpisuje przy zmianie wspólników?

Prowadzący spółkę muszą liczyć się z wieloma obowiązkami administracyjnymi, takimi jak podpisywanie uchwał, czy sporządzonych sprawozdań finansowych. Czy wiesz, kto podpisuje sprawozdanie finansowe w przypadku zmiany wspólników spółki? Wyjaśniamy!

14 marca 2023

Badanie sprawozdania finansowego w świetle ustawy o rachunkowości

Podmioty zobowiązane do złożenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz sprawozdania finansowego mogą być zobowiązane do jego badania. Kiedy badanie sprawozdania finansowego jest obowiązkowe oraz jak wygląda procedura z tym związana? Sprawdź!

8 lutego 2022

Sprawozdanie finansowe - jak sporządzić?

Sprawozdanie finansowe informuje o stanie składników majątku, źródłach finansowania tych składników i przebiegu procesów gospodarczych. W jaki sposób należy sporządzić sprawozdanie finansowe i jakie są terminy złożenia? Dowiedz się więcej na ten temat!

10 sierpnia 2021

Sprawozdanie finansowe - jakie są sankcje za jego niezłożenie?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych wiąże się z wymogiem, dotyczącym sporządzenia corocznego sprawozdania finansowego. Co w sytuacji, gdy nie zostanie ono sporządzone? Kto ponosi za to odpowiedzialność? Jakie sankcje grożą za niezłożone sprawozdanie finansowe?

3 sierpnia 2021

Niezłożenie sprawozdania finansowego - konsekwencje

Jakie konsekwencje grożą za niezłożenie sprawozdania finansowego? Czy możliwe jest unikniecie kary w takim przypadku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie kary mogą został nałożone na podmiot, który nie złoży sprawdzania w określonym terminie.

2 sierpnia 2021

Sprawozdanie finansowe – do kiedy czas na jego sporządzenie?

Niedługo skończy się termin na sporządzenie sprawozdania finansowego. Dotyczy jednostek, dla których rok obrotowy jest taki sam jak kalendarzowy. Planowana jest zmiana tego terminu. Które jednostki będą mogły sporządzić sprawozdanie finansowe później?

12 marca 2021

Sprawozdanie finansowe jako źródło informacji – jak czytać i wyciągać wnioski ze sprawozdania finansowego?

Sprawozdanie finansowe to źródło informacji o przedsiębiorstwie. Jakie dane są oceniane w sprawozdaniu finansowym? Na jakie elementy sprawozdania należy zwrócić uwagę, jak je czytać i wyciągać wnioski? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

7 stycznia 2021

Słowniczek finansowy przedsiębiorstwa

Jakie ważne pojęcia zawiera słowniczek finansowy przedsiębiorstwa, które należy znać prowadząc działalność gospodarczą?

29 czerwca 2018

Sprawozdanie finansowe też się składa w urzędzie skarbowym

Przedsiębiorcy, którzy są zobowiązani sporządzać sprawozdanie finansowe mają obowiązek złożenia go w terminie nie tylko w KRS, ale również w odpowiednim urzędzie skarbowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat składania sprawozdań finansowych!

5 kwietnia 2018

Sprawozdanie finansowe - kto je sporządza?

Przedsiębiorstwa rozliczające się w oparciu o podatek CIT mają obowiązek składać sprawozdanie finansowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kto może sporządzać uproszczoną wersję sprawozdań i w jakim terminie należy złożyć je w Krajowym Rejestrze Sądowym!

22 marca 2018

Dokumenty księgowe - jak długo spółka ma je przechowywać?

Dokumenty księgowe ze względu na swój charakter dowodu rzeczowego, muszą być archiwizowane przez firmy. Kwestia przechowywania dokumentacji firmowej została szczegółowo uregulowana przez ustawę o rachunkowości. Dowiedz się więcej!

6 stycznia 2018

Podmioty zobowiązane do badania sprawozdania finansowego - 2018

Podmioty zobowiązane do badania sprawozdania finansowego zostały wymienione w ustawie o rachunkowości. Jakie wielkości zobowiązują jednostki do badania sprawozdania za poprzedni rok? Przeczytaj i dowiedz się więcej! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

1 stycznia 2018

Sprawozdanie finansowe - podstawowe informacje

Obowiązek sporządzenia sprawozdania finansowego spoczywa na jednostkach gospodarczych prowadzących rozliczenia na podstawie ksiąg handlowych. W jakim terminie powinno zostać sporządzone sprawozdanie finansowe? W naszym artykule wyjaśniamy.

1 czerwca 2017

Jak sporządzić sprawozdanie finansowe?

Sprawozdanie finansowe jest najważniejszym raportem jednostki gospodarczej. Przeczytaj artykuł i sprawdź kto powinien je sporządzać, co powinno zawierać oraz kiedy następuje zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego.

17 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów