0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: umowa-leasingu

Artykuły:

Utrata leasingowanego pojazdu - jakie skutki dla leasingobiorcy?

Popularną formą finansowania zakupu maszyn, sprzętów, czy pojazdów jest leasing. Jednak leasingobiorca w trakcie trwania umowy leasingu nie jest jeszcze właścicielem danego przedmiotu. Sprawdź, jakie skutki niesie utrata leasingowanego pojazdu!

29 listopada 2022

Umowa leasingu a wzajemne obowiązki stron

Umowa leasingu, czyli specyficzna umowa, na mocy której leasingodawca finansuje zakup rzeczy leasingodawcy, jednakże ten ostatni nie staje się właścicielem rzeczy, a jedynie jej użytkownikiem. Jakie obowiązki wobec siebie mają strony umowy? Sprawdź!

27 października 2022

Leasing operacyjny na ryczałcie – rozliczenie zawarcia umowy

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest coraz chętniej wybieraną formą opodatkowania. Wyjaśniamy kto może skorzystać z tej formy. Podatnicy wybierający leasing operacyjny na ryczałcie zastanawiają się jak opodatkować sprzedaż samochodu. Sprawdź!

27 maja 2022

Wstępna opłata leasingowa gotówką - konsekwencje

Zapłata za transakcje przekraczające kwotę 15000 zł z pominięciem rachunku bankowego powoduje wyłączenie takiego zakupu z kosztów uzyskania przychodów. Czy wstępna opłata leasingowa może zostać wyłączona z KUP? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

15 kwietnia 2021

Dochodzenie roszczeń z umów leasingu - warto wiedzieć!

Leasing jest jedną z najczęstszych form finansowania, która łączy w sobie elementy kredytu i dzierżawy. Jakie potencjalne zagrożenia niesie ze sobą umowa leasingu? Jak przebiega dochodzenie roszczeń z umów leasingu? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

3 lutego 2021

Uszkodzenie samochodu w leasingu - jakie konsekwencje wywołuje?

Zdarzają się sytuacje, w której samochód firmowy wykorzystywany na podstawie umowy leasingu ulega uszkodzeniu. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie konsekwencje wywołuje uszkodzenie samochodu w leasingu. Zobacz, co zrobić w takiej sytuacji. Podpowiadamy!

28 lipca 2020

Leasing, czyli jak urządzić firmę bez gotówki?

Leasing jest formą finansowania przedsiębiorstwa, która jest alternatywą dla kredytu. Jakie korzyści dla przedsiębiorcy ma leasing w przypadku prowadzenia firmy? Co można wziąć w leasing? Czy leasing jest opodatkowany? Sprawdź w artykule!

21 lutego 2020

Podatek VAT niepodlegający odliczeniu przy leasingu samochodu osobowego

Prawidłowe rozliczenie podatku VAT wymaga sporej wiedzy od przedsiębiorców. Kłopotliwą kwestią jest często leasing operacyjny samochodu osobowego. Kiedy występuje podatek VAT niepodlegający odliczeniu przy leasingu samochodu osobowego? Przeczytaj artykuł!

17 lutego 2020

Uszkodzenie samochodu w leasingu - jakie konsekwencje wywołuje?

Przedsiębiorca decydujący się na skorzystania z leasingu operacyjnego powinien znać swoje obowiązki w sytuacji, gdy nastąpi uszkodzenie samochodu w leasingu. Szereg zobowiązań nakłada bowiem Kodeks Cywilny. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 maja 2019

Wypowiedzenie leasingu z powodu zaległości w zapłacie rat

Aby nastąpiło wypowiedzenie leasingu wystarcza zwłoka z zapłatą jednej raty leasingu. Jedna zaległość, jedno wezwanie do zapłaty i zignorowanie wyznaczonego w nim terminu może doprowadzić do tego, że nastąpi wypowiedzenie leasingu.

29 kwietnia 2019

Umowa leasingu – co trzeba wiedzieć, leasingując samochód?

Umowa leasingu została uregulowana w przepisach Kodeksu cywilnego. Jest uznawana za korzystniejszą alternatywę kredytu, gdyż ryzyko jest mniejsze. Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, by z niej skorzystać i jakie są harmonogramy spłaty!

13 marca 2019

Dokumenty niezbędne do zawarcia umowy leasingu

Chciałbym zawrzeć umowę leasingu, ale nie wiem, jakie należy przygotować dokumenty niezbędne do zawarcia umowy leasingu?

5 czerwca 2018

Umowa leasingu - wzór z omówieniem

Umowa leasingu, początkowo funkcjonująca w polskiej praktyce gospodarczej jako umowa nienazwana, z czasem doczekała się regulacji w Kodeksie cywilnym, stając się umową nazwaną. Pobierz darmowy wzór umowy umowy leasingu w formacie pdf i docx!

23 stycznia 2018

Kradzież samochodu w leasingu - co dalej?

Przed negatywnymi skutkami kradzieży można się z całą pewnością zabezpieczyć, ale całkowite wyeliminowanie takiej sytuacji nie jest niestety możliwe. Jakie konsekwencje dla przedsiebiorcy niesie za sobą kradzież samochodu w leasingu? Sprawdź!

6 stycznia 2018

Czym różni się dzierżawa od leasingu?

Środek trwały w firmie to wartościowa inwestycja, jednak na sfinansowanie jej za pomocą gotówki może sobie pozwolić niewiele firm.

6 stycznia 2018

Jak przygotować się do podpisania umowy leasingu?

O czym należy wiedzieć i na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy leasingu, aby nie wpaść w pułapkę nieuczciwego leasingodawcy?

4 stycznia 2018

Leasing a dzierżawa - jakie są między nimi różnice?

Zazwyczaj słowniki internetowe wskazują dzierżawę jako synonim leasingu - i na odwrót. Jednak pojęcia te nie są tożsame. Dowiedz się, czytając nasz artykuł czym się różni leasing od dzierżawy. Zobacz też jak przepisy regulują te pojęcia!

21 grudnia 2017

Umowa leasingu - na co zwrócić uwagę przed jej podpisaniem?

Czy zakupując sprzęt do firmy warto by przedsiębiorca skorzystał ze sposobu finansowania jakim jest umowa leasingu?

30 listopada 2017

Leasing - podstawowe zasady

Leasing jest specyficzną umową, gdyż łączy cechy umowy najmu z umową kredytową. Dowiedz się więcej na temat tej umowy i sytuacji, kiedy się ją zawiera.

24 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów