0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: wartosc-poczatkowa-srodka-trwalego

Artykuły:

Środek trwały a może zwykły wydatek - ujęcie wydatków w KPiR!

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej często borykają się z pytaniem: jak prawidłowo ujmować zakupione składniki majątku - jako środek trwały czy wyposażenie? W związku z tym w naszym artykule omawiamy różnicę pomiędzy nimi!

13 lipca 2023

Ewidencja środków trwałych - kiedy należy ją prowadzić?

Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku związane z wykonywaną działalnością. Czym jest środek trwały? Jak ustalić jego wartość początkową oraz jak należy prowadzić ewidencję środków trwałych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 marca 2023

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Środki trwałe oraz metody ich amortyzacji - wszystko co warto wiedzieć!

Zakupiłeś lub chcesz wprowadzić do firmy majątek? Sprawdź czy wprowadzane składniki można uznać za środki trwałe. Dowiedz się jak powinno wyglądać ustalenie wartości początkowej środka trwałego oraz jego amortyzacja.

9 maja 2022

Koszty konsultacji społecznych inwestycji - czy wpływają na koszt wytworzenia?

Inwestycje rozliczane są w specyficzny sposób, zazwyczaj koszty związane z prowadzoną inwestycją nie stanowią na bieżąco kosztów uzyskania przychodów. Sprawdź, czy koszty konsultacji społecznych inwestycji zwiększają koszty jej wytworzenia!

23 listopada 2021

Odpisy amortyzacyjne w księgach rachunkowych

Praktycznie w każdym przedsiębiorstwie znajdziemy środki trwałe, są nierozłączną częścią prowadzenia działalności. Błędne ustalenie środków trwałych może mieć złe konsekwencje na wiele lat. Dlatego ważną kwestią są dobrze ustalone odpisy amortyzacyjne.

12 listopada 2021

Wartość początkowa środka trwałego - czy można zrobić korektę wstecz?

Przedsiębiorcy chętnie wykazują odpisy amortyzacyjne w kosztach firmy. Aby dokonać odpisów amortyzacyjnych taki środek trwały trzeba odpowiednio ustalić wartość początkową. Błędna wartość początkowa środka trwałego wpływa na wysokość kosztów.

8 listopada 2021

Koszty kredytu na zakup środków trwałych

Zakup środków trwałych może być finansowany z kredytu. Bardzo ważne jest ustalenie wartości początkowej, ponieważ stanowi podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, czy koszty kredytu na zakup środków trwałych wpłyną na wartość początkową.

15 czerwca 2021

Koszty montażu środka trwałego a wartość początkowa

Czy zakupiony klimatyzator oraz poniesione związku z tym koszty montażu będą powiększać jego wartość początkową?

4 czerwca 2021

Ulepszenie środka trwałego a całkowita amortyzacja

Poniosłeś wydatek na ulepszenie środka trwałego, ale jego amortyzacja została już zakończona? Z artykułu dowiesz się czy wartość ulepszenia możesz powiększyć o wartość początkową środka trwałego. Dowiedz się więcej na ten temat!

10 maja 2021

Kurs waluty przy określaniu wartości początkowej samochodu prywatnego

Jaki kurs waluty przy określaniu wartości początkowej samochodu powinien zastosować podatnik?

25 lutego 2021

Współczynnik podwyższający stawkę amortyzacji – kiedy można zastosować w działalności?

Gdy w spółce osobowej jeden ze wspólników wystąpi ze spółki, w ramach spłaty udziałów może otrzymać składnik majątku. Czy składnik taki można wprowadzić do nowo otwartej firmy? Czy można zastosować współczynnik podwyższający stawkę amortyzacji? Sprawdź!

4 lutego 2021

Zakup wyposażenia do środka trwałego w budowie - rozliczenie

Zakup wyposażenia do środka trwałego w budowie wymaga odpowiedniego rozliczenia na gruncie PIT. Sprawdź, w jaki sposób przedsiębiorca powinien ujmować wydatki poniesione na zakup wyposażenia do budowanego środka trwałego w zależności od kilku czynników!

27 października 2020

Odłączenie części składowej środka trwałego a wpływ na amortyzację

Bardzo często składnikami majątku przedsiębiorców są środki trwałe. Co należy zrobić w przypadku gdy nastąpi odłączenie części składowej środka trwałego? Czy taka sytuacja ma wpływ na odpisy amortyzacyjne oraz na jego wartość początkową? Sprawdź!

20 sierpnia 2020

Wartość początkowa środka trwałego - jaki wpływ ma współwłasność?

Przedsiębiorcy coraz częściej wprowadzają do firmowej ewidencji środków trwałych składniki prywatnego majątku. Dowiedz się, jak powinna być ustalona wartość początkowa środka trwałego, gdy jest on współwłasnością majątkową obojga małżonków lub wspólników!

13 sierpnia 2020

Korekta wartości początkowej środka trwałego – od czego zależy?

Kiedy powinna zostać zrobiona korekta wartości początkowej środka trwałego? Czy wiesz, jak zaksięgować takie zdarzenie gospodarcze? Dowiedz się, kiedy trzeba podjąć takie działanie i jakie ma to konsekwencje. Przeczytaj artykuł!

9 marca 2020

Ustalenie wartości środka trwałego przez rzeczoznawcę - warunki

Przed dokonaniem amortyzacji środków trwałych, przedsiębiorca jest zmuszony ustalić ich wartość początkową. Czy może skorzystać z usług biegłego? Czy ustalenie wartości środka trwałego przez rzeczoznawcę jest kwestią swobodnego wyboru podatnika? Sprawdź!

23 października 2019

Wartość początkowa środków trwałych i WNiP - jak ustalić?

Podatnicy korzystają w swoich działalnościach ze środków trwałych i WNiP. Dowiedz się, kiedy składnik majątku, można uznać za środek trwały lub WNiP oraz w jaki sposób ustalana jest ich wartość początkowa, od której dokonywane są odpisy amortyzacyjne.

19 sierpnia 2019

Środek trwały - podstawowe informacje

Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku związane z wykonywaną działalnością gospodarczą. Dowiedz się, czym jest środek trwały oraz jak prawidłowo ustalić jego wartość początkową w zależności od sposobu nabycia!

30 kwietnia 2019

Sprzęt o wartości powyżej 10 000 zł używany krócej niż rok w kosztach

Sprzęt o wartości powyżej 10 000 zł użytkowany w firmie dłużej niż rok powinien zostać wpisany do ewidencji środków trwałych. Co w sytuacji, gdy sprzęt został zakupiony z zamiarem jego użytkowania w firmie krótszym niż 12 miesięcy? Przekonaj się!

17 lipca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów