0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: wartosc-poczatkowa-srodka-trwalego

Artykuły:

Wartość początkowa środka trwałego a prowizja bankowa

Przedsiębiorco, zakupiłeś środek trwały na kredyt? Czy wiesz, w jaki sposób powinna być ustalona wartość początkowa środka trwałego? Sprawdź, czy prowizja bankowa zwiększa jego wartość może stanowić koszt podatkowy. Odpowiedź w artykule!

26 marca 2018

Wartość początkowa tylko wyjątkowo może być ustalana w drodze wyceny

W jaki sposób określana jest wartość początkowa środków trwałych? Czy podatnik może sam określić wartość początkową środka trwałego, czy potrzebna jest opinia biegłego? Sprawdź, o czym należy pamiętać dokonujący wyceny wartości środka trwałego!

31 grudnia 2017

Koszty związane z przemieszczeniem środka trwałego a wartość początkowa

Czy koszty związane z przemieszczeniem środka trwałego zwiększają jego wartość początkową?

12 września 2017

Duplikat faktury przy określeniu wartości początkowej

Przedsiębiorca może dokonać wniesienia prywatnego majątku do prowadzonej firmy. Jednak jak ustalić jego wartość początkową? Sprawdź, czy w takiej sytuacji duplikat faktury może być podstawą do określenia wartości początkowej środka trwałego.

6 września 2017

Amortyzacja mieszkania - 988 zł/m2 - czy to się opłaca?

W przypadku prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu przedsiębiorca ma prawo do wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych. Możliwa jest również amortyzacja mieszkania. Sprawdź, czy jest ona opłacalna? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

29 sierpnia 2017

Zasady wyceny środków trwałych - warto wiedzieć

Przed wprowadzeniem środka trwałego do ewidencji należy w odpowiedni sposób ustalić jego wartość początkową. Jeśli nie wiesz w jaki sposób tego dokonać przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, jakie są zasady wyceny środków trwałych wynikające z przepisów.

7 kwietnia 2017

Wydatki na usługi doradcze a wartość początkowa środka trwałego

Czy wydatki na usługi doradcze zwiększają wartość początkową środka trwałego i czy inne koszty wpływają na jego wartość?

23 listopada 2016

Koszty kredytu na zakup środków trwałych

Zakup środków trwałych może być finansowane z kredytów. Bardzo ważne jest ustalenie wartości początkowej, ponieważ stanowi podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, jak przygotować takie wyliczenia.

3 listopada 2016

Wartość początkowa środka trwałego a VAT

Pomiędzy amortyzacją środka trwałego a VAT istnieje ścisła zależność. Przedsiębiorca, w zależności od swojego statusu podatkowego, musi podjąć decyzję o wpływie tego podatku na amortyzację. Jak wartość początkowa środka trwałego wpływa na VAT?

27 października 2016

Rozliczenie przedłużenia gwarancji środka trwałego

Przedłużenie gwarancji środka trwałego można zaliczyć do kosztów. Czy będzie zwiększać jego wartość początkową, czy zaliczane będzie bezpośrednio do kosztów? Przeczytaj i dowiedz się ja powinno wyglądać rozliczenie przedłużenia gwarancji środka trwałego.

30 września 2016

Przekazanie prezentu na cele działalności gospodarczej

W jaki sposób można przekazać prywatny majątek na cele prowadzonej działalności gospodarczej?

10 czerwca 2014

Zakup gruntu i budowa budynku w PKPiR

W firmie, która jest nastawiona na rozwój oraz inwestycje, częstym problemem jest rozliczenie zakupu gruntu oraz budowy środka trwałego, który będzie wykorzystywany w prowadzonej działalności.

3 marca 2014

Koszty związane z zakupem środka trwałego

Czy mogę ująć w kosztach 180 zł za zarejestrowanie samochodu w Urzędzie Miejskim? Dodam, że samochód będzie środkiem trwałym firmy.

3 września 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów