0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: wewnatrzwspolnotowa-dostawa-towarow

Artykuły:

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

WSTO, czyli wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość

Od 1 lipca br. obowiązują zmiany w podatku VAT, które dotyczą m.in. sprzedaży na odległość na rzecz kontrahentów z UE. W artykule przedstawiamy procedurę WSTO. Dowiedz się, czym jest wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość!

15 marca 2023

Przemieszczenie towarów na Amazonie – jak rozliczyć VAT?

Sprzedaż na Amazonie często wiąże się z koniecznością korzystania z magazynów położonych w różnych krajach UE, co może powodować kłopotliwe rozliczenie zakupu. jak opodatkować przemieszczenie towarów na Amazonie i poprawnie rozliczyć się z podatków!

13 marca 2023

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

28 lutego 2023

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

13 lutego 2023

Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy

Czy istnieje możliwość wystawienia zbiorczej faktury dotyczącej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Jaki kurs zastosować do zbiorczej faktury za WDT? Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy - zapoznaj się z przydatnymi informacjami!

6 października 2022

Numer VAT UE - jak wystawić fakturę dla podatnika, który go nie ma?

Odkąd nasz kraj został członkiem Unii Europejskiej przedsiębiorcy dokonują sprzedaży do innych krajów członkowskich. Przy takich transakcjach należy zwrócić szczególną uwagę na numer VAT UE. Dowiedz się, co należy zrobić gdy kontrahent go nie posiada!

12 kwietnia 2022

Rejestracja i składanie informacji VAT UE

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji, w których uczestniczą podmioty zagraniczne z krajów należących do Unii Europejskiej powinni szczególną uwagę zwrócić na charakter rozliczeń. Dowiedz się, kto ma obowiązek składania deklaracji VAT UE!

31 sierpnia 2021

Obowiązek podatkowy VAT przy sprzedaży wysyłkowej - jak go określić?

Obowiązek podatkowy VAT przy sprzedaży wysyłkowej powstaje w zależności od tego, czy sprzedaż dotyczy towarów bądź usług oraz czy dokonywana jest dla kontrahenta polskiego i zagranicznego. Dowiedz się, jak właściwie ująć sprzedaż wysyłkową w rejestrze VAT

23 sierpnia 2021

Kiedy składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

Deklaracje VAT-UE a prawidłowo mówiąc informacje VAT-UE zobowiązani składać Ci co dokonują transakcji WNT lub świadczą sprzedaż usług lub towarów w UE. Czy wiesz kiedy należy obowiązkowo składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

4 czerwca 2021

Oznaczenia transakcji zagranicznych w JPK_V7

Obowiązkiem podatników jest stosowanie właściwych oznaczeń w JPK_V7. Czy przy WNT i imporcie usług należy stosować kody GTU? W jaki sposób oznaczać transakcje trójstronne? Sprawdź jakie oznaczenia transakcji zagranicznych należy stosować w JPK_V7.

22 stycznia 2021

Deklaracja VAT-UE - kiedy należy ją składać do urzędu skarbowego?

Przedsiębiorcy dokonujący niektóre transakcje zagraniczne są zobowiązani do rejestracji VAT-UE. Czy powinna zostać złożona do urzędu skarbowego deklaracja VAT-UE zerowa oraz do kiedy należy składać tą deklarację? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

18 stycznia 2021

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE

Czy można wystawić korektę transakcji WDT w sytuacji gdy kontrahent po wystawieniu faktury zarejestrował się do VAT-UE?

2 października 2020

Rozporządzenie unijne - transakcje na nowych zasadach od 2020 roku!

Nowe rozporządzenie unijne wprowadza zmiany dotyczące transakcji zawartych między krajami członkowskimi. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy udokumentować tego typu transakcje, aby móc ubiegać się o zerową stawkę podatku VAT.

27 kwietnia 2020

WDT a nabywca niezarejestrowany do VAT - rozliczenie podatku

WDT to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Jest ona ograniczona powierzchniowo do terytorium Unii Europejskiej. Jak wygląda rozliczenie podatku przez nabywcę przy WDT? Kiedy dostawca może zastosować stawkę 0%? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

20 lutego 2020

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Polscy przedsiębiorcy często sprzedają towary poza granice naszego państwa. W takiej sytuacji, kiedy towar jest wywożony z Polski na terytorium innego kraju, transakcja może zostać uznana za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Wyjaśniamy w artykule!

30 stycznia 2020

Transakcje łańcuchowe - jakie zmiany zajdą w ich rozliczaniu? (cz.2)

Odpowiednie zidentyfikowanie sposobu opodatkowania poszczególnych części transakcji łańcuchowych może być problematyczne dla przedsiębiorców. Jak odpowiednio rozliczyć transakcje łańcuchowe? Dowiedz się jakie zmiany zajdą w sposobie ich identyfikowania!

12 grudnia 2019

Wydruk monitoringu przesyłki jako potwierdzenie wywozu towarów w WDT

Opodatkowanie preferencyjną stawką 0% w ramach WDT jest zasadne, tylko wtedy, gdy zostaną spełnione określone warunki. Dowiedz się, czy wydruk monitoringu przesyłki może stanowić potwierdzenie wywozu towarów z terytorium kraju!

17 września 2019

Stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci a WDT

WDT podlega opodatkowaniu stawką 0% VAT po spełnieniu odpowiednich warunków. Co w sytuacji, gdy inny podmiot krajowy dokonuje obróbki towaru, który ma być transportowany? Czy może zostać zastosowana stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci?

7 czerwca 2019

WDT - kiedy można zastosować stawkę VAT 0%?

Czym jest WDT i kto może z niego skorzystać? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcję wywozu towaru z kraju, uznać za Wewnątrzwspólnotową Dostawę Towarów? Kiedy można zastosować stawkę 0% WDT? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów