Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

48 wyników dla tematu: wewnatrzwspolnotowa-dostawa-towarow

Artykuły:

Wycena VAT od wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość – ujęcie księgowe

Wycena VAT od wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość może mieć różny charakter i formę. W jakim kraju polski podatnik powinien opłacić podatek od zagranicznego towaru nabytego na odległość? Odpowiadamy w artykule, sprawdź

10 stycznia 2025

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów w 2024 roku

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT w 2024 roku! Szczegóły omawiamy w artykule!

7 stycznia 2025

Kiedy składać deklaracje VAT-UE a kiedy nie?

Deklaracje VAT-UE, a prawidłowo mówiąc informacje podsumowujące VAT-UE zobowiązani są składać podatnicy, którzy m.in. dokonują transakcji WNT lub świadczą sprzedaż usług na rzecz kontrahentów z UE. Kiedy należy ją składać, a kiedy nie trzeba? Sprawdź!

16 października 2024

Transakcje wewnątrzwspólnotowe

Na czym polega oraz kiedy powstaje obowiązek podatkowy w WDT? Odpowiadamy w darmowym ebooku "Transakcje wewnątrzwspólnotowe"!

30 września 2024

WSTO, czyli wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość

Czy wiesz, na czym polega WSTO i jak ustalić miejsce opodatkowania takiej transakcji? Dowiedz się, czym jest wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość i jak wystawiać faktury w ramach procedury VAT OSS aby rozliczyć się z podatku VAT!

4 czerwca 2024

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

13 maja 2024

Rejestracja i składanie informacji VAT UE

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji, w których uczestniczą podmioty zagraniczne z krajów należących do Unii Europejskiej powinni szczególną uwagę zwrócić na charakter rozliczeń. Dowiedz się, kto ma obowiązek składania deklaracji VAT UE!

13 lutego 2024

Sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta w Polsce

Jakie kryteria muszą zaistnieć, aby dana transakcja została określona jako transakcja wewnątrzwspólnotowa? Czy sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta w Polsce stanowi WDT? W jaki sposób należy kwalifikować tego rodzaju czynność na gruncie VAT?

15 listopada 2023

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE - co należy zrobić?

Możliwość zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0% podczas dokonywania transakcji WDT wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z warunków jest obowiązek zarejestrowania obu stron do transakcji wewnątrzwspólnotowych, tj. uzyskanie numeru VAT-UE.

21 lipca 2023

Deklaracja VAT-UE - kiedy należy ją składać do urzędu skarbowego?

Przedsiębiorcy dokonujący niektóre transakcje zagraniczne są zobowiązani do rejestracji VAT-UE. Czy powinna zostać złożona do urzędu skarbowego deklaracja VAT-UE zerowa oraz do kiedy należy składać tą deklarację? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

7 lipca 2023

Numer VAT UE - jak wystawić fakturę dla podatnika, który go nie ma?

Odkąd nasz kraj został członkiem Unii Europejskiej przedsiębiorcy dokonują sprzedaży do innych krajów członkowskich. Przy takich transakcjach należy zwrócić szczególną uwagę na numer VAT UE. Dowiedz się, co należy zrobić, gdy kontrahent go nie posiada!

22 czerwca 2023

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

Przemieszczenie towarów na Amazonie – jak rozliczyć VAT?

Sprzedaż na Amazonie często wiąże się z koniecznością korzystania z magazynów położonych w różnych krajach UE, co może powodować kłopotliwe rozliczenie zakupu. jak opodatkować przemieszczenie towarów na Amazonie i poprawnie rozliczyć się z podatków!

13 marca 2023

Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy

Czy istnieje możliwość wystawienia zbiorczej faktury dotyczącej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Jaki kurs zastosować do zbiorczej faktury za WDT? Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy - zapoznaj się z przydatnymi informacjami!

6 października 2022

Obowiązek podatkowy VAT przy sprzedaży wysyłkowej - jak go określić?

Obowiązek podatkowy VAT przy sprzedaży wysyłkowej powstaje w zależności od tego, czy sprzedaż dotyczy towarów bądź usług oraz czy dokonywana jest dla kontrahenta polskiego i zagranicznego. Dowiedz się, jak właściwie ująć sprzedaż wysyłkową w rejestrze VAT

23 sierpnia 2021

Oznaczenia transakcji zagranicznych w JPK_V7

Obowiązkiem podatników jest stosowanie właściwych oznaczeń w JPK_V7. Czy przy WNT i imporcie usług należy stosować kody GTU? W jaki sposób oznaczać transakcje trójstronne? Sprawdź jakie oznaczenia transakcji zagranicznych należy stosować w JPK_V7.

22 stycznia 2021

Rozporządzenie unijne - transakcje na nowych zasadach od 2020 roku!

Nowe rozporządzenie unijne wprowadza zmiany dotyczące transakcji zawartych między krajami członkowskimi. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób należy udokumentować tego typu transakcje, aby móc ubiegać się o zerową stawkę podatku VAT.

27 kwietnia 2020

WDT a nabywca niezarejestrowany do VAT - rozliczenie podatku

WDT to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Jest ona ograniczona powierzchniowo do terytorium Unii Europejskiej. Jak wygląda rozliczenie podatku przez nabywcę przy WDT? Kiedy dostawca może zastosować stawkę 0%? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

20 lutego 2020

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Polscy przedsiębiorcy często sprzedają towary poza granice naszego państwa. W takiej sytuacji, kiedy towar jest wywożony z Polski na terytorium innego kraju, transakcja może zostać uznana za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Wyjaśniamy w artykule!

30 stycznia 2020

Transakcje łańcuchowe - jakie zmiany zajdą w ich rozliczaniu? (cz.2)

Odpowiednie zidentyfikowanie sposobu opodatkowania poszczególnych części transakcji łańcuchowych może być problematyczne dla przedsiębiorców. Jak odpowiednio rozliczyć transakcje łańcuchowe? Dowiedz się jakie zmiany zajdą w sposobie ich identyfikowania!

12 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów