0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: zarzad-sukcesyjny

Artykuły:

Zarząd sukcesyjny a podatek VAT - o czym warto wiedzieć?

Zarząd sukcesyjny to instytucja, która po śmierci przedsiębiorcy przejmuje prowadzenie jego przedsiębiorstwa. Choć ustanowienie takiego zarządu nie jest obowiązkowe, może okazać się ratunkiem zapewniającym ciągłość funkcjonowania firmy. Przeczytaj więcej!

14 lutego 2022

Śmierć podatnika – skutki na gruncie podatku VAT

Śmierć podatnika jest powodem, dla którego następuje zakończenie działalności gospodarczej. Jakie w tej sytuacji obowiązki podatkowe mają spadkobiercy? W artykule przedstawiamy, jakie skutki na gruncie VAT powoduje śmierć podatnika. Przeczytaj i sprawdź!

27 grudnia 2021

Upadłość po śmierci dłużnika – czy to możliwe?

Zarządca sukcesyjny prowadzi bieżące sprawy przedsiębiorstwa, po śmierci właściciela zapewniając funkcjonowanie firmy do czasu zakończenia procesu spadkowego. Co w przypadku, gdy zmarły miał długi? Czy upadłość po śmierci dłużnika jest możliwa? Sprawdź!

10 listopada 2021

Zarząd sukcesyjny a prawo pracy

Zarządca sukcesyjny to osoba, która po śmierci przedsiębiorcy przejmie prowadzenie jego przedsiębiorstwa i zapewni jego bieżące funkcjonowanie do czasu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czym jest zarząd sukcesyjny!

18 czerwca 2021

Przedsiębiorstwo w spadku na gruncie podatku VAT

Co się dzieje z przedsiębiorstwem po śmierci właściciela, to pytanie, które może nasunąć się każdemu z nas. Kto dziedziczy przedsiębiorstwo w spadku oraz jakich formalności należy dokonać, po otrzymaniu przedsiębiorstwa w spadku? Przeczytaj artykuł!

21 listopada 2019

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem w praktyce

Zarząd sukcesyjny przedsiębiorstwem został ustanowiony w polskim prawie, aby ułatwić prowadzenie przedsiębiorstwa osoby fizycznej po śmierci przedsiębiorcy. W jaki sposób można ustanowić zarząd sukcesyjny i jak długo może on trwać?

17 czerwca 2019

Testament przedsiębiorcy - dziedziczenie firmy

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca prowadzi działalność jednoosobową, czy w formie spółki– powinien rozważyć, co stanie się z dorobkiem jego życia w razie jego śmierci. Jak wygląda dziedziczenie firmy?

8 czerwca 2019

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który prowadzi firmę, może przekazać ją swoim spadkobiercom. W jaki sposób dokonuje się dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej? Co dzieje się z firmą po śmierci właściciela? Co powinien uczyni spadkobierca?

6 czerwca 2019

Decyzja administracyjna w przypadku zarządu sukcesyjnego

Decyzja administracyjna związana z wykonywaną przez zmarłego przedsiębiorcę działalnością, nie wygasa z chwilą jego śmierci. Jest ona ważna przez trzy lub sześć miesięcy - w zależności od tego, czy przedsiębiorca ustanowił zarząd sukcesyjny.

30 kwietnia 2019

Śmierć pracodawcy a wygaśnięcie umów z pracownikami

Czy śmierć pracodawcy powoduje natychmiastową utratę zatrudnienia przez pracowników? Jakie przepisy obowiązują w tym przypadku? Czym jest zarząd sukcesyjny? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co staje się z zakładem pracy po śmierci właściciela firmy!

25 marca 2019

Śmierć przedsiębiorcy a ciągłość prowadzenia biznesu

Śmierć przedsiębiorcy zmusiła ustawodawców do wprowadzenia instytucji zarządu sukcesyjnego, który ma za zadanie zapewnić ciągłość prowadzenia działalności gospodarczej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o wykonywaniu zadań przez zarząd sukcesyjny!

12 lutego 2019

Zarząd sukcesyjny, czyli działalność po śmierci przedsiębiorcy

Zarząd sukcesyjny może zostać ustanowiony za życia lub po śmierci właściciela firmy, w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zarząd sukcesyjny przejmuje wiele zobowiązań do prowadzenia przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2019

Dostęp do kont bankowych po śmierci przedsiębiorcy a zarząd sukcesyjny

Utrzymanie firmy po śmierci przedsiębiorcy wymaga m.in. dostępu do rachunków bankowych. Można to szybko zrobić, jeśli został ustanowiony zarząd sukcesyjny. Problem może się pojawić, gdy przedsiębiorca do firmowych rozliczeń wykorzystywał rachunek osobisty

27 listopada 2018

Zarządca sukcesyjny poprowadzi firmę po śmierci właściciela

Ważna zmiana dla osób prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do CEIDG. Nowe przepisy, które pozwalają płynnie prowadzić firmę po śmierci jej właściciela. Działalnością gospodarczą zmarłego zajmie się tymczasowo zarządca sukcesyjny.

26 listopada 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów