0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

30 wyników dla tematu: zasilek-chorobowy

Artykuły:

Rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki ZUS

Podatnik, który prowadzi działalność ma obowiązek opłacania podstawowych składek ZUS. Może też opłacać dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jak wygląda rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki wraz z chorobowym? Przeczytaj i sprawdź!

14 czerwca 2024

Przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi w 2024 r.

Wielu przedsiębiorców mylnie odbiera fakt, że przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi powoduje rozpoczęcie okresu zasiłkowego na nowo. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 czerwca 2024

Premia uznaniowa w okresie choroby a podstawa wymiaru świadczenia chorobowego

W jakich przypadkach do podstawy świadczenia chorobowego pracownika wliczamy premię wypłaconą w czasie jego absencji chorobowej? Jak wpływa premia uznaniowa na podstawę wymiary świadczenia chorobowego? Przeczytaj o tym!

7 maja 2024

Świadczenia chorobowe za okres pobytu w szpitalu

W przypadku niezdolności do pracy, każda osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma zagwarantowane świadczenia chorobowe za okres pobytu w szpitalu. Dowiedz się, jaki zasiłek przysługuje w przypadku pobytu pracownika w szpitalu!

16 kwietnia 2024

ZUS Z-3 - wszystko na temat tego zaświadczenia

ZUS Z-3 to zaświadczenie potrzebne do ustalenia prawa do zasiłku. Kto, gdzie i kiedy powinien go złożyć? Jak wypełnić ten druk? Jakie wynagrodzenie wpisać do tabeli? Wszystko na temat zaświadczenia ZUS-Z3 znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź koniecznie!

15 kwietnia 2024

Wynagrodzenie chorobowe 2024 - jak obliczyć?

Każdemu pracownikowi za okres niezdolności do pracy przysługuje wynagrodzenie chorobowe lub zasiłek chorobowy. Przez jaki okres i według jakich zasad wyliczane jest wynagrodzenie za czas choroby? Przekonaj się jak wyliczone jest chorobowe 2024!

12 kwietnia 2024

Chorobowe w ciąży - kompendium wiedzy o zwolnieniu lekarskim

Chorobowe w ciąży to temat wzbudzający najwięcej wątpliwości wśród przyszłych mam jak i kontrowersji wśród pracodawców ze względu na częste wyłudzenia. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy kobietom w ciąży przysługuje zasiłek chorobowy!

12 marca 2024

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy - czy to możliwe?

Umowa zlecenie a zasiłek chorobowy, czyli czy osoba zatrudniona na podstawie umowy zlecenie ma prawo do świadczeń chorobowych? Jakie powinno się spełnić warunki? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy każdy zleceniobiorca może otrzymać zasiłek chorobowy!

23 lutego 2024

Jak rozliczyć zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS w deklaracji rocznej?

Zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS jest dla pracownika przychodem, który podlega opodatkowaniu. Tym samym otrzymane świadczenia należy wykazać w deklaracji rocznej. Jak to wygląda w praktyce? Jak rozliczyć PIT-11A? Odpowiedź można znaleźć w artykule.

20 lutego 2024

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego 2024 r.- jak jest ustalana? (część I)

Aby pracownikowi przysługiwało prawo do zasiłku chorobowego, musi być on objęty ubezpieczeniem chorobowym. W jaki sposób ustalana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Jakie składniki są uwzględnianie przy jej wyliczaniu? Przeczytaj artykuł!

8 stycznia 2024

Komu i na jakich warunkach przysługuje zasiłek chorobowy?

Wiosna to z pewnością czas, w którym wielu z nas choruje. W razie choroby pracownik ma prawo otrzymać zasiłek chorobowy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie dokładnie są warunki otrzymania zasiłku chorobowego i w jakiej wysokości przysługuje!

12 kwietnia 2023

Choroba pracownika - wskazówki dla pracodawcy

Choroba pracownika wiąże się z pewnymi obowiązkami, które należą zarówno do pracownika jak i pracodawcy. Jakich formalności trzeba dokonać gdy pracownik choruje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczenia absencji pracownika!

6 października 2022

Kiedy powinien zostać wypłacony zasiłek chorobowy?

Czym jest okres wyczekiwania i ile on trwa? Komu przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu ubezpieczenia? jakie jest okres wypłaty zasiłku chorobowego? Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

13 maja 2022

Zasiłek chorobowy a niezdolność do pracy powstała po ustaniu zatrudnienia

Zwolnienie lekarskie wystawione jest na okres, w którym pracownik powinien powstrzymać się od pracy. Gdy choroba pracownika rozpoczyna się po rozwiązaniu umowy, mogą pojawić się wątpliwości, czy przysługuje mu zasiłek chorobowy. Dowiedź się więcej!

21 lutego 2022

Wynagrodzenie oraz zasiłek za czas kwarantanny

Czym jest kwarantanna i kto może zostać nią objęty? Kto ma prawo ubiegać się o wynagrodzenie bądź zasiłek za czas kwarantanny? Jakich formalności należy dopilnować w celu otrzymania świadczeń? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

7 lutego 2022

Pobyt w szpitalu - świadczenia chorobowe

Osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do otrzymania świadczeń chorobowych za pobyt w szpitalu. Ile wynosi zasiłek chorobowy za czas przebyty w szpitalu? Kto ma prawo do otrzymania wspomnianych świadczeń? Przeczytaj o tym w artykule!

30 września 2021

Zasiłek chorobowy a składki ZUS opłacane od podwyższonej podstawy

Czy przedsiębiorca otrzymujący zasiłek chorobowy może dokonać korekty DRA, jeśli opłaca składki od podwyższonej podstawy? Sprawdź!

12 sierpnia 2020

Podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego osób prowadzących działalność

Świadczenia za czas choroby i macierzyństwa ustala się według określonych zasad. Ile wynosi podstawa zasiłku chorobowego i macierzyńskiego? Jak długo można pobierać te zasiłki? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

22 kwietnia 2020

Ile wynoszą świadczenia chorobowe w 2019 roku?

Wzrost minimalnego wynagrodzenia z 2100 zł do 2250 zł brutto spowoduje podwyżkę świadczeń chorobowych. Wysokość świadczeń chorobowych zależy m.in. od czasu niezdolności do pracy i wieku pracownika. Przeczytaj, o ile wzrosną świadczenia chorobowe w 2019!

4 kwietnia 2019

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy zatrudnionego na etacie

Zasiłek macierzyński przedsiębiorcy przysługuje kobiecie, która prowadząc działalność gospodarczą, podlega dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Dowiedz się więcej o tym świadczeniu i warunkach, jakie należy spełnić aby otrzymać to świadczenie!

26 kwietnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów