0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

41 wyników dla tematu: zawieszenie-dzialalnosci-gospodarczej

Artykuły:

Kiedy zawiesić działalność, żeby zaoszczędzić na składkach ZUS?

Przedsiębiorca ma prawo czasowo wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej. Wielu zastanawia się jednak, kiedy zawiesić działalność, aby jak najwięcej zaoszczędzić na opłacaniu składek ZUS. Sprawdź, kiedy zawiesić działalność gospodarczą!

16 maja 2024

Zawieszenie działalności - koszty w okresie zawieszenia

Czy wiesz, jakie prawa i obowiązki daje zawieszenie działalności oraz kiedy możliwe jest takie działanie? Czy możliwe jest ponoszenie przez przedsiębiorcę kosztów w okresie zawieszenia? Czy poniesione koszty w okresie zawieszenia podlegają odliczeniu?

2 października 2023

Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

Działalność gospodarczą można w każdej chwili zawiesić, a potem wznowić. Podczas zawieszenia działalności następuje faktyczna przerwa w działalności firmy na rynku. Dowiedz się, w jaki sposób właściwie przeprowadzić zawieszenie i wznowienie działalności!

15 września 2023

Składki ZUS podczas zawieszenia działalności - najważniejsze informacje

Przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników może zawiesić działalność gospodarczą. Jednak czy powinien opłacać składki ZUS podczas zawieszenia działalności? Dowiedz się z artykułu, jak wygląda kwestia rozliczeń z ZUS w trakcie zawieszenia firmy!

2 marca 2023

Zwrot podatku VAT a zawieszenie działalności gospodarczej

Zawieszenie działalności gospodarczej najczęściej zwalnia podatnika ze składania okresowych deklaracji podatkowych, na mocy przepisów podatkowych. Jednak należy się zastanowić, czy w trakcie zawieszenia podatnik może odliczać VAT? Sprawdź!

4 czerwca 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej - konsekwencje w PIT

Czym dla przedsiębiorcy jest zawieszenie działalności gospodarczej? Czy działalność można zawiesić też przez internet? Ile wynosi okres zawieszenia działalności oraz czy jest ograniczony? Dowiedz się, jakie prawa i obowiązki ma przedsiębiorca!

8 marca 2021

Likwidacja działalności gospodarczej a ustanie obowiązku ubezpieczeń

Czy likwidacja działalności gospodarczej generuje ustanie obowiązku ubezpieczeń? Co w przypadku zawieszenia działalności. Jakich obowiązków należy dopełnić przy zawieszeniu oraz likwidacji działalności? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 grudnia 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej a podatek VAT

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności pod warunkiem, że nie zatrudnia pracowników. Maksymalnie może to być okres 24 miesięcy. Czy wiesz, jakie skutki na gruncie podatku VAT niesie zawieszenie działalności? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

16 listopada 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej a podatki

Przedsiębiorcy często zmuszeni są do zawieszenia działalności gospodarczej. Następuje ono na wniosek przedsiębiorcy złożony właściwemu organowi ewidencyjnemu. Dowiedz się, czy zawieszenie działalności gospodarczej ma wpływ na rozliczenia z fiskusem?

16 listopada 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej a koszty najmu

Zawieszenie działalności oznacza czasową przerwę w funkcjonowaniu firmy. Jakie czynności może wykonywać przedsiębiorca przy zawieszeniu oraz czy koszty najmu w okresie zawieszenia mogą być zaliczone do kosztów firmowych? Dowiedz się z artykułu!

2 listopada 2020

Zawieszenie działalności - jakie obowiązki trzeba spełnić?

Przedsiębiorcy bardzo często z różnych przyczyn np. osiąganych strat decydują się na zawieszenie działalności gospodarczej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie obowiązki trzeba spełnić oraz jakie przywileje płyną z zawieszenia działalności!

2 listopada 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej a KPiR i VAT

Co do zasady, przedsiębiorca który nie zatrudnia pracowników może zawiesić działanie firmy na czas określony lub nieokreślony. Czy zawieszenie działalności gospodarczej zwalnia z obowiązku prowadzenia KPiR i składania deklaracji VAT? Sprawdź!

27 sierpnia 2020

Zawieszenie działalności na czas urlopu a składki ZUS

Czy zawieszenie działalności na czas 2-tygodniowego urlopu uprawnia przedsiębiorcę do płacenia mniejszych składek ZUS? Sprawdź!

14 maja 2020

Zawieszenie spółki prawa handlowego - konsekwencje

Zawieszenie spółki prawa handlowego może nastąpić pod warunkiem, że spółka nie zatrudnia pracowników (dotyczy osób zatrudnionych na umowę o pracę). Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na temat zawieszenia spółki prawa handlowego!

17 maja 2019

Jak zawiesić jednoosobową działalność gospodarczą w skuteczny sposób?

Zawieszenie działalności pozwala na niepłacenie ZUS czy podatków ale muszą być spełnione odpowiednie warunki. Jak zawiesić jednoosobową działalność gospodarczą by było to skuteczne na gruncie prawnym? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w artykule!

18 marca 2019

Zawieszenie działalności a prowadzenie KPiR

Czy zawieszenie działalności generuje obowiązek prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

5 czerwca 2018

Zawieszenie działalności a podpisywanie dokumentów

Zawieszenie działalności gospodarczej zdecydowanie ogranicza wykonywanie niektórych czynności, przy czym nie wszystko w tym okresie jest zakazane przez prawo. Jakie obowiązki i uprawnienia ma przedsiębiorca, który zawiesza działalność? Przeczytaj!

29 maja 2018

Przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności

Podczas zawieszenia działalności przedsiębiorca nie może prowadzić firmy. Możliwe jest jedynie wykonywanie niezbędnych czynności związanych z zabezpieczeniem źródła przychodów. Czy przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności jest dopuszczalne?

28 maja 2018

Zawieszenie działalności a koszt parkingu

Czy zawieszenie działalności wyklucza możliwość ujęcia wydatków do kosztów podatkowych po wznowieniu działalności?

21 maja 2018

Jak zawiesić działalność gospodarczą?

Zawieszenie działalności gospodarczej jest dobrym rozwiązaniem w przypadku chwilowej utraty płynności finansowej bądź prowadzenia działalności wykonywanej sezonowo. W jaki sposób należy tego dokonać? Dowiedz się, jak zawiesić działalność gospodarczą!

16 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów