0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

41 wyników dla tematu: zwolnienie-podmiotowe-z-vat

Artykuły:

Rejestracja do VAT - wszystko co warto wiedzieć

Czy wiesz kiedy powinieneś zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Kiedy przysługuje prawo do zwolnienia z tego obowiązku, a kiedy nie? Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. Zajrzyj koniecznie!

16 maja 2023

Zwolnienie podmiotowe z VAT - komu przysługuje?

Nie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność ma obowiązek rejestracji do VAT, bowiem może skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego lub podmiotowego. Sprawdź w artykule, czym jest zwolnienie podmiotowe z VAT i kto może z niego skorzystać!

15 lutego 2023

Zwolnienie podmiotowe z VAT - kiedy przysługuje?

Zwolnienie podmiotowe z VAT obejmuje podatników, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła 200 000 zł. Sprawdź, czy wartość sprzedaży osiąganej na terytorium państwa członkowskiego UE jest uwzględniana w limicie sprzedaży!

19 stycznia 2023

Zwolnienie z VAT - kto może z niego skorzystać w 2023 roku?

Niektórzy przedsiębiorcy mają prawo do zwolnienia z VAT całej swojej sprzedaży. Jednakże, są pewne warunki, które należy spełnić, aby móc skorzystać ze zwolnienia z VAT. Dowiedz się, komu takie zwolnienie z VAT nie przysługuje, a kto ma do niego prawo!

16 stycznia 2023

Limit zwolnienia z VAT - 2023

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2023 roku!

1 stycznia 2023

Zwolnienie podmiotowe z VAT a usługi księgowe

Limit zwolnienia podmiotowego z VAT wynosi obecnie 200.000 zł wartości sprzedaży. Co ważne, należy pamiętać, że zwolnienie podmiotowe z VAT nadal nie jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, a prawo to można stracić w trakcie roku. Sprawdź!

14 marca 2022

Zwolnienie podmiotowe z VAT przy rozpoczęciu działalności

Zwolnienie podmiotowe z VAT przysługuje przedsiębiorcom z uwagi na limit obrotów. W niektórych sytuacjach, pomimo nieprzekroczenia limitu podatnikowi nie przysługuje zwolnienie. Kiedy? Jak ustalić limit rozpoczynając działalność w trakcie roku? Sprawdź!

16 lutego 2022

Limit zwolnienia z VAT - 2022

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Organizacja wyjazdów turystycznych a zwolnienie z VAT

Przedsiębiorcy działający w branży turystyce mogą mieć wątpliwości, czy organizacja wyjazdów turystycznych podlega opodatkowaniu VAT. W artykule przenalizujemy czy świadcząc usługi turystyczne można skorzystać ze zwolnienia przedmiotowego w podatku VAT!

8 listopada 2021

Rejestracja do VAT - kiedy ją przeprowadzić?

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą często zastanawiają się, czy powinni zarejestrować się do VAT. Kiedy jest to konieczne a kiedy nie. Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

13 września 2021

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 11) - Rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług (VAT)

Rozpoczynając prowadzenie działalności konieczne jest zdecydowanie czy chcemy być czynnymi podatnikami VAT czy też zwolnionymi. Czy wiesz, jak wyglądają rozliczenia z tytułu podatku od towarów i usług potocznie zwanego podatkiem VAT? Sprawdź!

20 lipca 2021

Zmiana statusu podatnika z nievatowca na vatowca – jakich formalności należy dokonać?

Przekroczyłeś limit zwolnienia z VAT i nie wiesz, jakie obowiązki spowoduje zmiana statusu podatnika z nievatowca na vatowca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie zmiany spowoduje zmiana statusu podatnika VAT i na co zwrócić szczególną uwagę!

17 czerwca 2021

Zwolnienia z VAT - Czy masz możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Ustawodawca dał przedsiębiorcom w pewnym zakresie wolną wolę: czy być vatowcem, czy korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na limit obrotów. Przeczytaj artykuł i poznaj, jakie są warunki korzystania ze zwolnienia z VAT, żeby zoptymalizować swoje podatki

1 lutego 2021

Limit zwolnienia z VAT - 2021

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Limit zwolnienia z VAT - 2020

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Limit ten wynika ściśle z ustawy o VAT. Sprawdź, ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2020 roku!

1 stycznia 2020

Refakturowanie usług przez nievatowca dla podatnika VAT - rozliczenie

Czy podmiot zwolniony z VAT może wystawić refakturę za usługi w przypadku gdy pierwotny usługobiorca jest czynnym podatnikiem VAT? Czy w takiej sytuacji należy odliczyć podatek? Dowiedz się, jak wygląda refakturowanie usług przez nievatowca!

24 września 2019

Zwolnienie podmiotowe z VAT - czy możliwe dla polskiego oddziału czeskiej firmy?

Zwolnienie podmiotowe z VAT przeznaczone jest dla określonej grupy podatników, których sprzedaż w poprzednim roku podatkowym nie przekracza kwoty 200 000 zł. Sprawdź, czy przedsiębiorca z Czech otwierający oddział w Polsce może skorzystać ze zwolnienia!

28 lutego 2019

Zmiany w VAT w 2019 r. - część 2

W roku 2019 weszły w życie zmiany w ustawach podatkowych, min. w ustawie o podatku od towarów i usług. Zmiany dotyczą m. in. wprowadzenia pliku JPK_VDEK, zwolnienia podmiotowego z VAT czy opodatkowania bonów. Sprawdź jakie zmiany w VAT wprowadzono!

21 stycznia 2019

Limit zwolnienia z VAT - 2019

Limit zwolnienia z VAT przeznaczony jest dla tzw. drobnych przedsiębiorców, czyli podatników których obrót nie przekroczył w poprzednim roku podatkowym z góry określonej wartości. Sprawdź ile wynosi limit uprawniający do zwolnienia z VAT w 2019 roku!

25 października 2018

Utrata zwolnienia podmiotowego z VAT a wycena towaru

Przedsiębiorcy mogą korzystać z podmiotowego zwolnienia z VAT po spełnieniu określonych warunków. Po przekroczeniu ustalonego limitu nastąpi utrata zwolnienia podmiotowego z VAT. Jak poprawnie odliczyć podatek po przekroczeniu limitu?

27 marca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów