0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Samodzielna windykacja online a kancelarie windykacyjne

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Spotykając się z problemem nieopłaconej faktury, wierzyciel ma do wyboru samodzielną windykację lub skorzystanie z usług kancelarii windykacyjnej. Samodzielna windykacja wierzytelności to bardzo często powód do obaw wierzycieli, powodem jest tu brak wystarczającej wiedzy na temat procesu windykacji, często również doświadczenia na tym polu. Z drugiej strony, oddanie sprawy w ręce kancelarii windykacyjnej również nie następuje nawet po długich wahaniach.

Samodzielna windykacja online - alternatywa dla kancelarii windykacyjnej

Aby sprostać oczekiwaniom wierzycieli, na rynku pojawiły się profesjonalne platformy windykacyjne, za pomocą których można przeprowadzić samodzielną windykację online. Logując się do systemu, wierzyciele uzyskują dostęp do szerokiej gamy narzędzi wspierających samodzielną windykację, nie muszą się więc obawiać pozostawieniu samym sobie - dobry program podsuwa rozwiązania i generuje niezbędne dokumenty na bazie gotowych wzorów przygotowanych przez ekspertów.

Samodzielna windykacja - jakie ma zalety?

Samodzielna windykacja online ma 3 podstawowe zalety, są to:

  • pełna kontrola nad windykacją wierzytelności we własnej firmie - informacji o wymaganych zobowiązaniach nie przekazuje się osobom trzecim,

  • oszczędność - jest to niezwykle tani sposób windykacji wierzytelności,

  • proces windykacji ulega przyśpieszeniu - przeniesienie windykacji w wymiar elektroniczny usprawnia całe postępowanie odzyskania należności.

Takie rozwiązanie mogą wziąć pod uwagę przedsiębiorcy, którym szczególnie zależy na pozostawieniu spraw “wewnątrz” firmy, ale jednocześnie dla tych, którzy w sprawny i szybki sposób chcą odzyskać pieniądze.

Samodzielna windykacja online a kancelarie windykacyjne

Koszty windykacji

Wierzyciel, który zastanawia się nad swoimi możliwościami, pierwszą rzeczą wziętą pod uwagę powinny być koszty windykacji.

Wynagrodzenie kancelarii windykacyjnej uzależnione jest od kilku czynników, m. in.:

  • rodzaju wierzytelności,

  • wysokości długu,

  • kiedy minął termin zapłaty.

Podsumowanie jest więc jasne - im bardziej trudny do odzyskania dług, tym cena jego windykacji będzie wyższa.

Cena samej windykacji to jednak nie wszystko, ponieważ pomoc kancelarii windykacyjnej wiąże się również z poniesieniem dodatkowych opłat za działania windykacyjne, których ilość oraz cena jest różna w zależności od kancelarii. Niezbędna jest również prowizja, bez względu na to, w jaki sposób sprawa zostanie rozwiązana. Jej wysokość zależy od działań, które zostaną podjęte - postępowanie sądowe to już znacznie wyższy koszt niż postępowanie polubowne.

Samodzielna windykacja online to opłata za abonament usługi, w ramach którego można podejmować każdą czynność windykacyjną, nie ma tutaj znaczenia rodzaj wierzytelności, wysokość długu czy data, w której minął termin płatności.

Kontrola i dostęp do sprawy

Różnica dzieląca samodzielną windykacją a kancelarią windykacyjną to możliwość stałego dostępu do sprawy. Samodzielna windykacja online umożliwia dostęp 24/7 do jej przebiegu bez względu na miejsce, w którym znajduje się wierzyciel. Pełna kontrola sytuacji nawet przez telefon? Nie ma problemu! Jedyne, co należy zrobić to zalogować się do systemu. Skorzystanie z pomocy kancelarii windykacyjnej to całkowite zdanie się na jej tryb prowadzenia postępowania. I oby był on korzystny nie tylko dla samej kancelarii, ale i dla wierzyciela.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów