0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Nagroda jubileuszowa - kiedy przysługuje?

Komu wypłacana jest nagroda jubileuszowa? Jakie są zasady jej przyznawania, obliczania i wypłacania? W jakim terminie powinna zostać wypłacona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto nabywa prawa do nagrody jubileuszowej i po ilu latach pracy!

1 grudnia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Podstawa wynagrodzenia chorobowego a nowe zwolnienia od pracy

Czy nowe zwolnienia od pracy będą miały takie same zasady podczas wyliczania podstawy chorobowej jak pozostałe nieobecności usprawiedliwione? Przeczytaj i sprawdź w naszym artykule jakie są nowe zwolnienia oraz jak wpływają na pensje!

1 grudnia 2023

Zdaniem eksperta

Ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny a działalność gospodarcza

Czy przedsiębiorca może zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej rodziny? Czy w takiej sytuacji należy opłacać osobne ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

28 listopada 2023

Prawo pracy

Wynagrodzenie z powodu siły wyższej

Zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej przysługuje w pilnych sprawach rodzinnych. Za ten czas przysługuje należność w wysokości połowy wynagrodzenia. Dowiedz się ile wyniesie wynagrodzenie z powodu siły wyższej!

21 listopada 2023

Ubezpieczenie ZUS

Błędny kod tytułu ubezpieczenia – jak skorygować?

Jak przeprowadzić korektę, jeżeli płatnik składek złożył w ZUS raport ZUS RCA z błędnym kodem tytułu ubezpieczenia? W jaki sposób skorygować wysłany do ZUS błędny kod tytułu ubezpieczenia w deklaracjach? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

20 listopada 2023

Ubezpieczenie ZUS

Do czego służy deklaracja ZUS DRA i jak ją wypełnić?

Deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA jest bardzo ważnym dokumentem – przekazuje się na niej informacje o składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Kto jest zwolniony z jej przekazywania? Jakie dane się na niej znajdują? Sprawdź!

17 listopada 2023

Prawo pracy

Nieuzasadnione lub niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę

Jakie są uprawnienia pracownika, gdy nastąpi niezgodne z prawem i niezasadne wypowiedzenie umowy o pracę? Czy w takim przypadku pracownikowi przysługuje odwołanie od wypowiedzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 listopada 2023

Prawo pracy

Czym jest wynagrodzenie prowizyjne?

Wynagrodzenie prowizyjne to jeden ze sposobów wynagradzania pracownika. Od czego zależy wypłata pracownika? Czy powinien otrzymać minimalne wynagrodzenie za pracę? Sprawdź czym jest wynagrodzenie prowizyjne i poznaj odpowiedzi na wszystkie pytania!

15 listopada 2023

Prawo pracy

Kiedy można stosować 50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników?

Pracownicy uzyskujący przychody muszą ponosić koszty uzyskania przychodów, opłaty te pobierane są na zasadzie ryczałtu. Co w przypadku gdy pracownik wykonuje prace twórcze? Sprawdź, kiedy stosuje się 50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników!

15 listopada 2023

Zdaniem eksperta

Kwota zmniejszająca podatek u kilku pracodawców

Kwota zmniejszająca podatek ma określoną wartość, od 2023 roku może być ona podzielna. Czy zmiana ta będzie korzystna? Przeczytaj ten artykuł!

15 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów