Ostatnie artykuły autora:

Zdaniem eksperta

Rozwiązanie umowy w trakcie ciąży a prawa pracownicy

Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży pracowniczki, a także w okresie jej urlopu macierzyńskiego. Kodeks pracy przewiduje jednak sytuacje, kiedy może nastąpić rozwiązanie umowy w trakcie ciąży Sprawdź to!

10 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jak wypełnić ZUS ZWUA? Omówienie druku krok po kroku

Druk ZUS ZWUA jest wypełniany w celu wyrejestrowania ubezpieczonego z ubezpieczeń lub zmian czy korekty danych wykazanych w zgłoszeniu do ubezpieczeń, które dotyczą kodu tytułu ubezpieczeń oraz jego rodzaju czy terminu powstania. Zobacz jak go wypełnić!

8 sierpnia 2022

Prawo pracy

Praca zdalna w Kodeksie pracy – 10 rzeczy, o których należy pamiętać

Wykonywanie obowiązków w kadrowych w domu jest uregulowane jedynie w ustawach covidowych. Do tej pory praca zdalna nie znalazła swojego miejsca w kodeksie pracy. Niebawem ma się to jednak zmienić. Poznaj zasady

8 sierpnia 2022

Prawo pracy

Rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia i nowe obowiązki i pracodawcy

Od jakiegoś czasu planowane są zmiany w kodeksie pracy. Pracodawca będzie miał dodatkowe obowiązki informacyjne względem pracownika. Przez co konieczne było rozszerzenie informacji o warunkach zatrudnienia. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

5 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS Plus 2022 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy mały ZUS 2022 pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

5 sierpnia 2022

Zdaniem eksperta

Okazjonalna praca zdalna – zasady jej udzielania

Czym jest „okazjonalna praca zdalna” i jak ją stosować po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy? Ekspert odpowiada!

29 lipca 2022

Prawo pracy

Czym jest premia motywacyjna i na jakich zasadach jest przyznawana?

Czy każdy pracownik musi otrzymywać dodatkowe premie? Czy premia motywacyjna powinna zależeć od spełnienia określonych warunków przez pracownika? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czym różni się premia motywacyjna od uznaniowej!

22 lipca 2022

Prawo pracy

Praca zdalna w kodeksie pracy!

Długo czekaliśmy na przepisy dotyczące pracy zdalnej i wdrożenie ich zapowiadane jest na najbliższe miesiące Jak zmieni się kodeks pracy? Czy praca zdalna będzie mogła być wykonywana w pełnym wymiarze czasu lub hybrydowo? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

20 lipca 2022

Prawo pracy

Nieuzasadnione lub niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę

Jakie są uprawnienia pracownika, gdy nastąpi niezgodne z prawem i niezasadne wypowiedzenie umowy o pracę? Czy w takim przypadku pracownikowi przysługuje odwołanie od wypowiedzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 lipca 2022

Zdaniem eksperta

Osoba współpracująca a składki ZUS – jak korzystniej zatrudnić małżonka?

Członkowie rodzin mogą pomagać w prowadzeniu działalności gospodarczej. Osoba współpracująca może świadczyć pomoc w prowadzeniu działalności na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie. Która z tych form jest korzystniejsza dla przedsiębiorcy?

7 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów