0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Składki za okres chorobowy - problemy z rozliczeniem

Pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim często nie dostarczają na czas zwolnień lekarskich co skutkuje przesunięciem wypłaty świadczeń chorobowych. Z pomocą przychodzą zwolnienia elektroniczne. Sprawdź, jak wylicza się składki za okres chorobowy!

27 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Osoba współpracująca - kim jest i jak ją rozliczać?

Potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej? Korzystasz ze wsparcia rodziny? Czy wiesz, kim jest osoba współpracująca w świetle obowiązujących przepisów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak należy ją rozliczać!

24 marca 2023

Prawo pracy

50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników

Pracownicy uzyskujący przychody muszą ponosić koszty uzyskania przychodów, opłaty te pobierane są na zasadzie ryczałtu. Co w przypadku gdy pracownik wykonuje prace twórcze? Sprawdź, kiedy stosuje się 50% koszty uzyskania przychodów dla pracowników!

22 marca 2023

Prawo pracy

Nagroda jubileuszowa - kiedy przysługuje?

Komu wypłacana jest nagroda jubileuszowa? Jakie są zasady jej przyznawania, obliczania i wypłacania? W jakim terminie powinna zostać wypłacona? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kto nabywa prawa do nagrody jubileuszowej i po ilu latach pracy!

20 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Do czego służy deklaracja ZUS DRA i jak ją wypełnić?

Deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA jest bardzo ważnym dokumentem – przekazuje się na niej informacje o składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Kto jest zwolniony z jej przekazywania? Jakie dane się na niej znajdują? Sprawdź!

16 marca 2023

Zdaniem eksperta

Osoba współpracująca a składki ZUS – jak korzystniej zatrudnić małżonka?

Członkowie rodzin mogą pomagać w prowadzeniu działalności gospodarczej. Osoba współpracująca może świadczyć pomoc w prowadzeniu działalności na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenie. Która z tych form jest korzystniejsza dla przedsiębiorcy?

15 marca 2023

Wzory pism

Wzór wniosku o pracę zdalną - do pobrania za darmo!

6 lutego 2023 roku zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw przepisy dotyczące pracy zdalnej. Nowe reguły zaczną obowiązywać od 7 kwietnia 2023 roku. Dzięki nim można wnioskować o pracę zdalną. Jak będzie wyglądać wzór wniosku o pracę zdalną? O tym poniżej!

13 marca 2023

Prawo pracy

Wypowiedzenie zmieniające - kiedy należy się odprawa?

Czy pracownik, który nie przyjmie wypowiedzenia zmieniającego, będzie miał prawo do odprawy pieniężnej? Jak wypowiedzenie zmieniające wpływa na konieczność jej wypłaty? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania!

8 marca 2023

Prawo pracy

Praca zdalna w kodeksie pracy

Długo czekaliśmy na przepisy dotyczące pracy zdalnej i wdrożenie ich. Jak zmienił się kodeks pracy? Czy praca zdalna może być wykonywana w pełnym wymiarze czasu lub hybrydowo? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat pracy zdalnej!

6 marca 2023

Prawo pracy

Płaca minimalna w 2023 roku a koszty przedsiębiorcy

Płaca minimalna w 2023 roku wzrośnie aż dwukrotnie: w styczniu i w lipcu. Ile wyniesie całkowity koszt zatrudnienia pracownika przez pracodawcę? Co składa na koszt pracodawcy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj obowiązujące stawki wynagrodzenia minimalnego!

2 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów