0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS Plus 2023 – czy warto korzystać z tej ulgi?

Przedsiębiorca może korzystać z różnych ulg w opłacaniu składek, jeśli spełni odpowiednie warunki. Czy mały ZUS pozwoli osobie osiągającej niskie przychody na duże oszczędności? Jak skorzystać z tej ulgi? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 listopada 2022

Prawo pracy

Praca zdalna w Kodeksie pracy – 10 rzeczy, o których należy pamiętać

Wykonywanie obowiązków w kadrowych w domu jest uregulowane jedynie w ustawach covidowych. Do tej pory praca zdalna nie znalazła swojego miejsca w kodeksie pracy. Niebawem ma się to jednak zmienić. Poznaj zasady pracy zdalnej zgodnie z kodeksem pracy!

25 listopada 2022

Prawo pracy

Praca zdalna w kodeksie pracy

Długo czekaliśmy na przepisy dotyczące pracy zdalnej i wdrożenie ich zapowiadane jest na najbliższe miesiące Jak zmieni się kodeks pracy? Czy praca zdalna będzie mogła być wykonywana w pełnym wymiarze czasu lub hybrydowo? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

23 listopada 2022

Prawo pracy

Jak wyglądają etapy zatrudnienia pracownika w praktyce?

Decydując się zatrudnić pracownika w firmie, należy podjąć kilka decyzji i pamiętać o wielu formalnościach. Jak wyglądają etapy zatrudnienia pracownika w praktyce? Sprawdź w artykule i dowiedz się, jak rozpocząć zatrudnienie pracownika! Przeczytaj!

14 listopada 2022

Zdaniem eksperta

Praktyka absolwencka - umowa na okres dłuższy niż 3 miesiące

Czy praktyka absolwencka może trwać dłużej niż 3 miesiące? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

7 listopada 2022

Prawo pracy

Na czym polega indywidualny rozkład czasu pracy?

Na pisemny wniosek pracownika, pracodawca może wprowadzić indywidualny rozkład czasu pracy uwzględniający indywidualne potrzeby pracownika. Wniosek zazwyczaj dotyczy zmiany godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz innych zmian. Dowiedz się więcej!

7 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składki za okres chorobowy - problemy z rozliczeniem

Pracownicy przebywający na zwolnieniu lekarskim często nie dostarczają na czas zwolnień lekarskich co skutkuje przesunięciem wypłaty świadczeń chorobowych. Z pomocą przychodzą zwolnienia elektroniczne. Sprawdź, jak wylicza się składki za okres chorobowy!

4 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Czy umowa o dzieło wypłacona razem z umową zleceniem podlega oskładkowaniu?

Czy umowa o dzieło i zlecenie może być przez pracodawcę dodatkowo nawiązana z jednym podmiotem? Czy od każdej z tych umów będą naliczane składki? Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak wyliczać wynagrodzenie w przypadku gdy dochodzi do połączenia dwóch umów!

28 października 2022

W kadrach

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy do zmiany

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy była już zmieniana i to nie koniec. Powstał kolejny projekt jej nowelizacji. Co tym razem się zmieni? Jak wpłynie to na zatrudnienie uchodźców? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

25 października 2022

Prawo pracy

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy?

Jak obliczyć wynagrodzenie urlopowe na przełomie miesięcy? Czy istnieją przepisy regulujące to zagadnienie? Przeczytaj!

14 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów