0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Zapłata z tytułu rękojmi na gruncie podatku VAT

Zarówno producent, jak i sprzedawca są odpowiedzialni za oferowany przez siebie produkt. W odniesieniu do odpowiedzialności sprzedawcy mamy do czynienia z rękojmią. Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona zapłata z tytułu rękojmi na gruncie podatku VAT?

12 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Likwidacja towarów - jakie wywołuje konsekwencje podatkowe?

Towar może ulec zniszczeniu lub stać się dla klienta mniej atrakcyjny, przez co trudniej jest go sprzedać. Przedsiębiorca w takiej sytuacji może dokonać jego przeceny lub likwidacji. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje likwidacja towarów?

11 stycznia 2023

Podatki dochodowe

Pożyczka pracownicza a konsekwencje na gruncie PIT

Pracodawca może wesprzeć w trudnej sytuacji swojego pracownika udzielając mu pożyczkę. Taka pożyczka może być oprocentowana, bądź też nie. Czy wiesz, jakie konsekwencje na gruncie podatku dochodowego wywołuje nieoprocentowana pożyczka pracownicza?

10 stycznia 2023

Ewidencje księgowe

Likwidacja środka trwałego - ewidencja w księgach rachunkowych

Przedsiębiorca w wyniku utraty przydatności może wycofać z użytkowania dany składnik majątku przedsiębiorstwa. Taki fakt należy odpowiednio zaewidencjonować w księgach rachunkowych. Sprawdź, jak wygląda likwidacja środka trwałego w księgach rachunkowych!

9 stycznia 2023

Księgowość firm

Rejestracja do VAT OSS - jak przebiega i kiedy jej dokonać?

Za pośrednictwem procedury VAT OSS przedsiębiorcy mogą rozliczać sprzedaż towarów i usług w jednym kraju. Na czym polega procedura VAT OSS, jakie uproszczenia przewiduje oraz kogo dotyczy? Sprawdź w artykule, jak przebiega rejestracja do VAT OSS!

5 stycznia 2023

Zdaniem eksperta

Nabycie pojazdu z przeznaczeniem do zezłomowania a PCC

Czy nabycie pojazdu z przeznaczeniem do zezłomowania wywołuje dla kupującego konieczność uiszczenia PCC?

4 stycznia 2023

Zdaniem eksperta

Zawyżona stawka VAT - jak powinien postąpić sprzedawca?

Czy zawyżona stawka VAT podlega obowiązkowej korekcie? W jaki sposób sprzedawca powinien skorygować błąd? Wyjaśniamy!

6 grudnia 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie

Dokonałeś wykupu pojazdu z leasingu do majątku prywatnego w momencie opodatkowania ryczałtem? Planujesz jego sprzedaż? Masz wątpliwości, czy sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie podlega opodatkowaniu? Odpowiadamy w artykule!

16 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Przekazanie zysku na kapitał zapasowy w spółce osobowej

Kapitał zapasowy w spółkach osobowych nie jest obowiązkowy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby część lub całość zysku za dany rok została na niego przekazana. Z czym wiąże się przekazanie zysku na kapitał zapasowy w spółce? Odpowiadamy w artykule!

15 listopada 2022

Podatek VAT

Powierzchnia użytkowa dla celów VAT a sposób jej ustalenia

Czy wiesz, kiedy nieruchomość jest objęta społecznym programem mieszkaniowym? Jakie skutki na gruncie VAT rodzi ten fakt? Sprawdź, w jaki sposób powinna zostać ustalona powierzchnia użytkowa dla celów VAT nieruchomości objętej wspomnianym programem!

14 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów