0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co się zmienia

W biznesie

Wsparcie Enterprise Europe Network – jak skorzystać?

Enterprise Europe Network to sieć ośrodków działających na terenie UE, wspierająca sektor małych i średnich przedsiębiorców. Z jej usług mogą skorzystać również polscy przedsiębiorcy. Jakie wsparcie można uzyskać? O tym w artykule.

12 marca 2021

W prawie

Rodzaje spółek w Polsce - jakie występują?

Zakładając działalność gospodarczą trzeba wybrać formę w jakiej chcemy ją prowadzić. Rodzaje spółek w Polsce jakie wyróżniamy to spółki prawa cywilnego oraz spółki prawa handlowego. Jaka forma prowadzenia działalności jest najkorzystniejsza?

7 lutego 2022

W księgowości

Rejestracja do BDO małych firm - czy dotyczy i termin zostanie przedłużony?

Przedsiębiorcy, którzy wytwarzają odpady bądź wprowadzają na rynek towary w opakowaniach mają obowiązek zarejestrować się do BDO. Przepisy w zakresie obowiązku rejestracji nie ją jednak jednoznaczne. Czy rejestracja do BDO obowiązuje również małe firmy?

15 października 2020

W ubezpieczeniach ZUS

Ulga ZUS na start - na czym polega?

Składki ZUS to co do zasady, obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jednak przy założeniu firmy, podatnicy mają możliwość skorzystania z różnych ulg. Jedną z takich ulg jest - ulga ZUS na start dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 kwietnia 2021

W księgowości

Zmiany w funkcjonowaniu magazynów call-off stock od stycznia 2020 r. (cz.2)

Wprowadzenie zasad funkcjonowania magazynów call-off stock ma ujednolicić oraz przyspieszyć rozliczanie transakcji pomiędzy krajami UE korzystającymi z magazynów. Poznaj zmiany w funkcjonowaniu magazynów call-off stock od stycznia 2020 roku!

1 czerwca 2020

W ubezpieczeniach ZUS

ZUS BIP – co na temat ZUS znajdziemy w Biuletynie informacji Publicznej?

Na stronie ZUS BIP można sprawdzić wiele istotnych informacji, których ZUS nie umieszcza bezpośrednio na zus.pl. W biuletynie można przeczytać między innymi o tym, w jaki sposób przebiega kontrola i co należy wykonać po jej zakończeniu. Przeczytaj więcej!

1 czerwca 2020

W prawie

Czynny żal przez e-PUAP - czy pozwoli uniknąć kary?

Czynny żal to dokument, który może pomóc podatnikowi uniknąć kary za popełnienie czynu zabronionego. Złożenie pisma możliwe jest w formie elektronicznej, jednak urząd może go nie uznać. Sprawdź, co grozi podatnikom, którzy złożą czynny żal przez e-PUAP!

1 marca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Mały ZUS 2020 - co musisz o nim wiedzieć?

Od stycznia 2020 roku wchodzą nowe przepisy dotyczące ulg dla przedsiębiorców. Na czym polega mały ZUS 2020? Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy "mały ZUS plus", która wprowadza od stycznia 2020 roku zmiany dotyczące składek ZUS.

16 listopada 2020

W księgowości

Zmiany w funkcjonowaniu magazynów call-off stock od stycznia 2020 r. (cz.1)

Czym jest magazyn typu call-off stock? W jakie sposób funkcjonuje procedura magazynu i kto może z niego korzystać? W artykule prezentujemy zmiany w funkcjonowaniu magazynów call-off stock od stycznia 2020 roku! Dowiedz się więcej!

1 lipca 2020

W podatkach

Nowe stawki VAT - sprawdź, czy Ciebie dotyczą!

Dotychczas ustalenie właściwej stawki VAT było przedmiotem sporów, gdyż podobne produkty były opodatkowane zarówno stawką podstawową jak i obniżoną. Dowiedz się, jakich produktów dotyczą nowe stawki VAT oraz jak prawidłowo je określić!

1 czerwca 2020

W księgowości

Ulga inwestycyjna w 2020 roku!

Szykują się kolejne zmiany dotyczące inwestycji. Nowy pakiet proinwestycyjny ma wprowadzić między innymi estoński CIT oraz ulgę podatkową na inwestycje. Sprawdź, czego dotyczyć będzie nowa ulga inwestycyjna oraz jakie korzyści się z tym wiążą.

1 czerwca 2020

W księgowości

Rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT - nowe usprawnienia!

Podatnicy rozliczający się za pośrednictwem usługi Twój e-PIT mogą się spodziewać kolejnych usprawnień. Znacznym ułatwieniom ulegnie rozliczanie ulgi na dzieci. Dowiedz się, kiedy będzie możliwe automatyczne rozliczenie ulgi na dzieci w usłudze Twój e-PIT

23 kwietnia 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Mały Zus 2020 - wszystko, co warto o nim wiedzieć

O ułatwieniach dla przedsiębiorców, zwłaszcza o mniejszym ZUS-ie, mówi się już od dawna. Co nowa kampania wyborcza, tym więcej obietnic, lecz przez lata nic się nie zmienia.

25 czerwca 2022

W ubezpieczeniach ZUS

Dobrowolność składek ZUS dla przedsiębiorców

5-go grudnia do sejmu trafiła propozycja aby ZUS dla przedsiębiorców był dobrowolny. Czy doczekamy się nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych? Dowiedz się jak dobrowolność składek ZUS wpłynie na sytuację przedsiębiorstw!

1 grudnia 2020

W kadrach

Coroczna podwyżka emerytur - ile wyniosą świadczenia w 2020 roku?

Świadczenia dla emerytów są waloryzowane co roku, wskaźnik waloryzacji podawany jest w projekcie budżetu na kolejny rok. Czy rok 2020 będzie korzystny dla emerytów? Czy szykuje się znaczna podwyżka emerytur? Przeczytaj i sprawdź!

1 czerwca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów