0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Środki trwałe

Obcy środek trwały - czym jest i jak go rozliczyć?

Obcy środek trwały nie został wprost uwzględniony w przepisach ustawy o PIT. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak prawidłowo rozliczać poniesione nakłady na wynajmowany składnik majątku. Wszystko na temat inwestycji w obcy środek trwały w artykule!

27 lutego 2019

Księgowość firm

5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu

Zastanawiasz się nad prowadzeniem działalności w mieszkaniu? Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety. Zanim podejmiesz decyzję czy działalność prowadzić w domu czy wynająć w tym celu lokal poznaj 5 wad działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu!

11 stycznia 2022

Środki trwałe

Amortyzacja samochodu osobowego - metody

Czy wiesz, jak powinna przebiegać amortyzacja samochodu osobowego oraz jakie są dostępne metody amortyzacyjne? Sprawdź, która z nich jest najkorzystniejsza! Odpowiedź zna te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

20 czerwca 2022

Środki trwałe

Dodatkowy moduł programu - rozliczenie

Jak przedsiębiorca powinien rozliczyć dodatkowy moduł programu do firmy? Powinien potraktować go jako ulepszenie a może jako oddzielną wartość niematerialną i prawną? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

28 września 2020

Środki trwałe

Jak prawidłowo rozliczyć zniszczony środek trwały?

W twojej firmie doszło do uszkodzenia środka trwałego, a jego naprawa okazuje się być nieopłacalną? Nie wiesz, jak wykazać to zdarzenie w księgowości swojej firmy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zniszczony środek trwały!

27 grudnia 2022

Księgowość firm

Księgowanie faktur korygujących - nowe zasady

Księgowanie korekt obecnie stanowi spory problem dla podatników. Od nowego roku w tym zakresie nastąpiły zmiany na korzyść przedsiębiorców. Dowiedz się, jak od stycznia 2016 roku w praktyce wygląda księgowanie faktur korygujących! Zapraszamy do lektury.

16 maja 2022

Środki trwałe

Program komputerowy - jaka stawka amortyzacji?

Czy zakupiony przez przedsiębiorcę program komputerowy o wartości powyżej 3 500 zł jest środkiem trwałym? Jaką stawkę amortyzacji należy w takiej sytuacji zastosować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

26 sierpnia 2021

Środki trwałe

Likwidacja niezamortyzowanego środka trwałego

Kiedy należy dokonać likwidacji środka trwałego? W jaki sposób należy udokumentować taką likwidację? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy likwidacja niezamortyzowanego środka trwałego ma wpływ na koszty uzyskania przychodu?

29 czerwca 2017

Księgowość firm

Faktura dokumentująca zakup towarów w KPiR

Na jakiej podstawie przedsiębiorca powinien zaksięgować zakup towarów? Co w sytuacji gdy towar otrzymany jest wcześniej niż faktura? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

14 maja 2018

Księgowość firm

Prawidłowe potwierdzanie zapłaty dokonanej gotówką

Przedsiębiorcy bardzo często dokonują płatności gotówką. Jak powinno wyglądać prawidłowe potwierdzenie zapłaty dokonanej gotówką na fakturze? Jakie określenie powinno się na niej znaleźć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

23 listopada 2021

Sprawozdawczość

Obowiązek ogłaszania sprawozdań finansowych

Obowiązek ogłaszania sprawozdań finansowych w Monitorze Polskim B przez firmy prowadzące księgi rachunkowe, został zlikwidowany. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 maja 2021

Środki trwałe

Koszty kredytu na zakup środków trwałych

Zakup środków trwałych może być finansowane z kredytów. Bardzo ważne jest ustalenie wartości początkowej, ponieważ stanowi podstawę naliczania odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, jak przygotować takie wyliczenia.

6 lipca 2020

Księgowość firm

Faktura zaliczkowa - kiedy nie trzeba jej wystawiać?

Otrzymanie zaliczki powoduje po stronie sprzedawcy powstanie obowiązku podatkowego w VAT, zaś faktura zaliczkowa powinna zostać wystawiona najpóźniej do 15. dnia kolejnego miesiąca. Sprawdź, kiedy wystawienie faktury zaliczkowej nie jest obowiązkowe!

20 czerwca 2018

Środki trwałe

Amortyzacja grupowa - charakterystyka metody

Czy wiesz, czym jest amortyzacja grupowa oraz kiedy można z niej skorzystać i jakie są jej zalety i wady? Sprawdź, co mówią na ten temat przepisy oraz czy możesz skorzystać z tej metody amortyzacji w swojej firmie! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

28 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów