Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnio dodane

Artykuły:

Jak sprawdzić NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej?

Numer NIP służy do dokonania identyfikacji podatnika. Zastanawiasz się, jak sprawdzić NIP zarówno swój, jak i swojego kontrahenta? Czy wiesz, że obecnie możesz też zweryfikować NIP osoby prywatnej? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak tego dokonać!

8 kwietnia 2025

Wynagrodzenie członka zarządu na podstawie uchwały - warto wiedzieć

W funkcjonowaniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, zarząd pełni kluczową rolę. Jako organ wykonawczy jest odpowiedzialny za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentację na zewnątrz. Jak rozliczyć zatem wynagrodzenie członka zarządu? Sprawdź!

8 kwietnia 2025

Jakie składniki wziąć pod uwagę, wyliczając ekwiwalent urlopowy dla kierowcy (pakiet mobilności)?

Wyliczanie ekwiwalentu urlopowego dla kierowcy przy Pakiecie Mobilności może być bardzo złożone. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie składniki wynagrodzenia uwzględnić, by prawidłowo obliczyć ekwiwalent urlopowy dla kierowcy!

8 kwietnia 2025

Czy nadpłata leasingu pojazdu jest możliwa?

Leasing to popularna forma finansowania zakupu nowych pojazdów. Wiele aspektów zależy od leasingobiorcy np. okres trwania umowy. Jaki jest maksymalny okres leasingowania? Czy nadpłata leasingu jest możliwa? Sprawdź, w artykule!

8 kwietnia 2025

Do czego służy i jak uzyskać numer identyfikacyjny EX?

Numer identyfikacyjny EX to identyfikator podatnika wskazujący, że korzysta on ze zwolnienia z podatku VAT w ramach obowiązującej procedury SME. Do czego służy ten numer i jak można go uzyskać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na ten temat!

8 kwietnia 2025

Korepetycje na rzecz studentów a karta podatkowa

Aktualny stan prawny nakłada opodatkowanie działalności w formie karty podatkowej tylko na zasadzie praw nabytych. Czy korepetycje na rzecz studentów są opodatkowane w formie karty podatkowej Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 kwietnia 2025

Likwidacja firmy po upływie okresu korekty w VAT – czy trzeba płacić podatek od środków trwałych?

Ustawa VAT w stosunku do środków trwałych nakłada obowiązek korekty odliczonego podatku naliczonego, gdy wystąpi zmiana przeznaczenia środka trwałego. Czy likwidacja firmy po upływie okresu korekty w VAT nakłada obowiązek zapłaty podatku? Sprawdź teraz!

8 kwietnia 2025

Inwestycja w obcym środku trwałym w ujęciu podatkowym i bilansowym – różnice i podobieństwa

Inwestycja w obcym środku trwałym to pojęcie występujące na gruncie podatku dochodowego oraz na gruncie ustawy o rachunkowości. Jak wygląda ujęcie podatkowe i bilansowe tej inwestycji? Jakie są różnice i podobieństwa? Sprawdź, w artykule!

8 kwietnia 2025

Podwyższona składka KRUS dla prowadzących działalność gospodarczą

Rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne korzystają zwykle z ubezpieczenia rolniczego w KRUS. Sprawdź dlaczego kontynuują ubezpieczenie w KRUS i jakie warunki muszą spełnić by było to możliwe? Czy opłacana jest podwyższona składka KRUS? Przeczytaj!

8 kwietnia 2025

Dochód z tytułu nieujawnionych operacji gospodarczych w estońskim CIT

Dochód z tytułu nieujawnionych operacji gospodarczych odnosi się do zdarzeń, które nie zostały ujęte w księgach rachunkowych ani uwzględnione w wyniku finansowym jednostki. Jakie błędy mogą prowadzić do powstania takiego dochodu i jak je skorygować?

8 kwietnia 2025

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów