0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Ordynacja podatkowa

Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe?

KPiR jest ewidencją, w której ujmowane są operacje gospodarcze przedsiębiorstwa. Aby zaliczyć dany wydatek do kosztów podatkowych należy dokonać zapisów w KPiR oraz je udokumentować. Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Sprzedaż niezabudowanej działki – zwolnienie z VAT

Sprzedaż nieruchomości co do zasady obarczona jest obowiązkiem zapłaty podatku VAT. Tylko w niektórych sytuacjach takie transakcje mogą podlegać całkowitemu zwolnieniu z podatku. Kiedy sprzedaż niezabudowanej działki może podlegać zwolnieniu? Przeczytaj!

15 lipca 2022

Podatki dochodowe

Podatek ryczałtowy dla programisty 2022 z Polskim Ładem

Zmiany w zakresie Polskiego Ładu wprowadziły od 2022 roku rewolucję dla podatników. Są jednak pewne korzystne aspekty zmian, m.in obniżenie stawki ryczałtu dla programistów. Sprawdźmy zatem, czy podatek ryczałtowy dla programisty jest dobrym wyborem!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ryczałt dla programisty – zasady skorzystania z 12% stawki ryczałtu

Jedną z najbardziej rozwijającą się branżą w Polsce jest bez wątpienia branża IT. Rząd wychodzi im naprzeciw i w ramach tzw. Polskiego Ładu wprowadził 12% stawkę ryczałtu. Czy nowy ryczałt dla programisty dotyczy wszystkich zainteresowanych? Sprawdź!

3 września 2022

Ordynacja podatkowa

Udział zespołu wFirma w konsultacjach z Ministerstwem Finansów

Regulacje Polskiego Ładu spędzają sen z powiek przedsiębiorcom, pracownikom oraz księgowym. Z tego względu eksperci zespołu wfirma skonsultowali się z Ministerstwem Finansów oraz dokonali ekspresowej aktualizacji systemu do nowych rozporządzeń.

25 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Ryczałt dla informatyka - kiedy samozatrudnieni mogą z niego skorzystać?

Polski Ład wprowadził znaczącą zmianę w opodatkowaniu ryczałtem samozatrudnionych z branży IT. Od 1 stycznia 2022 roku ryczałt dla informatyka wynosi jedynie 12%. W artykule przedstawiamy, czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest dla wszystkich!

1 czerwca 2022

Samochód w firmie

Samochód wyścigowy a koszty uzyskania przychodów

Zakup samochodu wyścigowego jest jednym z rodzajów działań promocyjnych. Jednak jak należy księgować takiego rodzaju koszty? Samochód wyścigowy a koszty uzyskania przychodów - omawiamy to zagadnienie na podstawie linii interpretacyjnej!

6 lipca 2022

Podatki dochodowe

Ryczałt ewidencjonowany dla samozatrudnionych – branża IT

W branży IT dominującym modelem zatrudnienia jest relacja B2B, jednak zobowiązuje ona do założenia firmy. Przedsiębiorca musi więc podjąć decyzję w zakresie formy opodatkowania. Czy ryczałt ewidencjonowany dla samozatrudnionych dla branży IT jest możliwy?

25 lipca 2022

Podatki dochodowe

Remontowane mieszkanie jako produkcja w toku

Przedsiębiorcy, którzy przeprowadzają remont mieszkania, by w dalszej kolejności je odsprzedać, nie mogą zakwalifikować go jako środek trwały. Czy remontowane mieszkanie może zostać ujęte jako produkcja w toku, a może towar handlowy? Przeczytaj!

15 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Podatek liniowy czy ryczałt – forma opodatkowania dla programistów

W wyniku zmian Polskiego Ładu, które weszły w życie w 2022 roku wielu przedsiębiorców podjęło decyzję o zmianie formy opodatkowania na bardziej optymalną. Jaka forma opodatkowania dla programistów będzie odpowiednia - podatek liniowy czy ryczałt?

1 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy wszyscy skorzystają?

Nowy Ład to wiele istotnych zmian zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób nie prowadzących działalności. Dużo wątpliwości rodzi zwłaszcza stosowanie ulgi dla klasy średniej. Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy z niej skorzystają?

15 lipca 2022

Podatki dochodowe

Podatek liniowy dla lekarzy - jednoczesna praca na etacie i działalność

Wielu lekarzy zatrudnionych na etacie prowadzi własną działalność. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach w wyborze formy opodatkowania, które mogą mieć miejsce w takiej sytuacji. Podatek liniowy dla lekarzy zatrudnionych na etacie - kiedy to możliwe?

15 lipca 2022

Podatek VAT

Towary zajęte przez komornika w remanencie likwidacyjnym VAT

W przypadku postępowania komorniczego przedsiębiorca powinien być przygotowany, iż komornik może dokonać zajęcia towarów. Warto zastanowić się, czy towary zajęte przez komornika podlegają opodatkowaniu poprzez wykazanie ich w remanencie likwidacyjnym.

15 lipca 2022

Podatki dochodowe

Wspólne rozliczenie z małżonkiem i ulga dla rodzin 4+ a Polski Ład

Polski Ład stał się faktem dla podatników, a jego założenia wprowadzają zmiany - jak się okazuje, również korzystne dla pewnych grup. Przeczytaj i sprawdź, jak będzie wyglądać wspólne rozliczenie z małżonkiem i ulga na rodzin 4+ w ramach Polskiego Ładu!

11 lipca 2022

Ordynacja podatkowa

Zawiadomienie o wszczęciu kontroli podatkowej - kiedy jest konieczne?

Kontroli podatkowej podlegają wszystkie przedsiębiorstwa. Jej celem jest weryfikacja, czy kontrolowani należycie wywiązują się z obowiązków podatkowych. Zawiadomienie o wszczęciu kontroli podatkowej- czy należy do obowiązku urzędu skarbowego?

15 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów