Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Podatkowy

Podatki dochodowe

Wydatki związane z wypadkiem pracownika w kosztach podatkowych

Wyjaśniamy, czy wydatki związane z wypadkiem pracownika i jego powypadkową rehabilitację podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej pracodawcy. Szczególnie wówczas, gdy wszystkie obowiązki pracodawcy były spełnione.

8 stycznia 2024

Podatek VAT

Najem biura położonego za granicą - rozliczenie na gruncie podatku VAT

Przedsiębiorcy mogą wynajmować pomieszczenia biurowe na terenie kraju, ale również za granicą. Jak w takim przypadku ustalić miejsce świadczenia? Czy najem biura położonego za granicą będzie stanowił u polskiego przedsiębiorcy import usług? Wyjaśniamy!

8 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE – stawka WDT i wykazanie w VAT UE

Polski podatnik może dokonać sprzedaży nie tylko na rzecz przedsiębiorców lub osób prywatnych z krajów UE. Nie jest zatem wykluczona sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE. Jak jednak wykazać VAT-UE i jaką wybrać stawkę VAT? Odpowiadamy w artykule!

8 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Korekta PIT-4R - zdarzenia sytuacyjne

Pracodawca, który w trakcie roku zatrudniał pracownika, ma obowiązek na koniec roku przekazać do US deklaracje roczną PIT-4R. Jednak, co w sytuacji, kiedy popełniono błąd w deklaracji? Czy korekta PIT-4R jest możliwa? Przeczytaj i dowiedz się!

5 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Estoński CIT a ulga na złe długi - sprawdź czy obowiązuje

Estoński CIT a ulga na złe długi - omawiamy czy ma zastosowanie zarówno po stronie dłużnika jak i wierzyciela. Sprawdź czy spółki opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek mogą obniżyć podatek, gdy nie otrzymają płatności od kontrahenta?

5 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Obowiązek sporządzenia informacji o cenach transferowych podmiotów zwolnionych

Jednym z obowiązków podmiotów powiązanych, jest złożenie informacji o cenach transferowych. Sprawdź, jak dokładnie wygląda obowiązek sporządzenia informacji o cenach transferowych podmiotów zwolnionych. Jakich formalności należy w tym temacie dopełnić?

5 stycznia 2024

Podatek VAT

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE - jak rozliczyć?

Import usług dokonany przed rejestracją VAT-UE jest często spotykaną sytuacją. Czy w przypadku złożenia VAT-R, ale braku unijnego NIP? Czy można dokonać wtedy importu usług? Jak dokonać rozliczenia VAT w tym przypadku? Odpowiadamy w artykule!

5 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku, a kiedy nie ma obowiązku?

Podatnicy, dokonujący w swojej działalności transakcji z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku?

5 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Tryb awaryjny KSeF - co należy robić?

Większość podatników VAT będzie zobowiązana do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur. Nowe przepisy obejmują także tryb awaryjny KSef. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym artykule!

5 stycznia 2024

Podatek VAT

Pakiet ViDA - obowiązek e-fakturowania w całej UE

ViDA jest to skrót od pakietu VAT w cyfrowej epoce. Pakiet ten związany jest z unijnym celem sprawnie działającego rynku wewnętrznego w ramach VATu, który zakłada obowiązkowe e-fakturowanie w UE. Jakie założenia ma pakiet ViDA? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Ukryte zyski a świadczenie usług przez wspólnika małżonka - na co należy uważać?

Ryczałt od dochodów spółki jako forma opodatkowania związana jest z obowiązkową zapłatą podatku od ukrytych zysków. Ukryte zyski a świadczenie usług przez wspólnika małżonka, czy usługi świadczone przez małżonka kwalifikują się do ukrytych zysków? Sprawdź

4 stycznia 2024

Ordynacja podatkowa

Faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń - jak je rozliczać?

Różnorodność klientów wymaga unikatowego podejścia do rozwiązywania ich problemów w celu zaspokojenia ich potrzeb. Częstym problemem klientów są faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń. Na co należy uważać i jakie warunki należy spełnić? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Podatek VAT

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT w 2024 roku

W 2024 roku limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 000 zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Sprawdź, jak korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT!

4 stycznia 2024

Podatek VAT

Kwartalne rozliczanie VAT w 2024 roku - jakie niesie korzyści?

Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem, z jaką częstotliwością rozliczać się z US? Tradycyjnie, czyli w okresach miesięcznych, czy zastosować kwartalne rozliczanie VAT? Dowiedz się, jakie zalety ma rozliczanie podatku VAT w sposób kwartalny!

4 stycznia 2024

Podatek VAT

Ile wynosi termin odliczenia podatku VAT w 2024 roku?

Termin odliczenia podatku VAT uzależniony jest od rodzaju faktury oraz okresu, w którym daną fakturę otrzymano. Jakie warunki należy spełnić przy odliczaniu VAT? Dowiedz się, jak rozliczyć odnalezioną fakturę lub otrzymany duplikat faktury zakupu!

4 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów