0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatek VAT

Podatek VAT

Blokada rachunku VAT przez KAS a split payment

Szef Krajowej Informacji Skarbowej dzięki blokowaniu rachunków rozliczeniowych przedsiębiorców, u których wykryto podstawy do złamania prawa, zapobiegł wielu nadużyciom działań instytucji bankowych. Czy jest możliwa blokada rachunku VAT przez szefa KAS?

23 października 2020

Podatek VAT

Stawka 0% VAT w eksporcie a wielowątkowość realizacji zamówienia

Aby stawka 0% VAT przy eksporcie miała zastosowanie należy dokonać wywozu towarów poza UE oraz dopilnować formalności wymagane do odprawy celnej. Czy w przypadku dłuższej realizacji zamówienia towarów nadal występuje prawo do zastosowania stawki VAT 0%?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy a PCC

Użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy w ramach umowy występuję między dotychczasowym właścicielem a użytkownikiem, który w określony terminie jest zobowiązany zwrócić daną rzecz. Czy zgodnie z kodeksem cywilnym taka czynność powinna zostać opodatkowania?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Wystawienie faktury zaliczkowej po otrzymaniu zaliczki na WDT

Klient po wpłaceni zaliczki na WDT, często żąda wystawienia faktury zaliczkowej. Czy przy wewnątrzwspólnotowej transakcji dostawy towarów wystawienie faktury zaliczkowej jest prawidłowe? Sprawdź, jak postąpić w przypadku zaliczki na WDT!

10 września 2021

Podatek VAT

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku w praktyce II

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku może okazać się kłopotliwe w sytuacji gdy jedna ze stron rozwiąże umowę. Sprawdź w artykule, jakie skutki odstąpienia od umowy (w przypadku zatrzymania zadatku u sprzedawcy) rodzą się od tychże płatności na gruncie VAT?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Odszkodowanie otrzymane za wywłaszczenie - skutki podatkowe w VAT

W przypadku przeniesienia własności nieruchomości w toku czynności wywłaszczenia podatnikowi w zamian wypłacane jest odszkodowanie. Czy odszkodowanie otrzymane za wywłaszczenie jest opodatkowane podatkiem VAT? Wyjaśniamy w artykule!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Usługi projektowe a odwrotne obciążenie

Usługi projektowe często podlegają czynnością wykonywanym podczas prac na obiektach budowlanych. Jednak czy usługi projektowe wykonywane podczas prac budowanych należy rozliczać w procedurze odwrotnego obciążenia? Wyjaśniamy w artykule!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż towaru po cenie promocyjnej a podatek VAT

W celu przyciągnięcia klientów, przedsiębiorcy organizują różne akcje promocyjne i sprzedają towary poniżej ceny zakupu. Sprawdź, czy sprzedaż towaru po cenie promocyjnej jest zgodna z przepisami. Dowiedz się, jak prawidłowo opodatkować taką sprzedaż!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Voucher jako forma promocji a rozliczenie podatkowe

W celu zwiększenia sprzedaży, przedsiębiorcy organizują różne akcje promocyjne, którymi przyciągają klientów. Częstą praktyką jest wtedy sprzedaż voucherów na oferowane przez nich usługi i towary. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć voucher. Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Towar z zagranicy otrzymany w ramach reklamacji

Gdy polski przedsiębiorca otrzyma towar z zagranicy, który się zepsuje lub stwierdzi, że ma wady, może dochodzić swoich praw tak jak w kraju. Jak rozliczyć nabyty produkt od kontrahenta poza unijnego na podstawie gwarancji w świetle ustawy o VAT?

16 czerwca 2021

Podatek VAT

Stawka 0% VAT w eksporcie towarów przy długim procesie produkcji

W eksporcie towarów może być zastosowana stawka 0% VAT. Jednak, czy w przypadku otrzymania zaliczki na poczet przyszłej dostawy towaru, mimo długiego cyklu produkcyjnego wciąż możliwe jest skorzystanie z tej stawki opodatkowania? Wyjaśniamy!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Usługa świadczona na rzecz podatnika z UE zwolnionego z VAT

Coraz częściej występują usługi świadczone na rzecz podatników z UE przez polskich przedsiębiorców. Przy sprzedaży usług na terenie UE ważne jest ustalenie miejsca świadczenia. Jak powinna zostać rozliczona usługa świadczona na rzecz podatnika z UE!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa a obowiązek korekty VAT

W razie wniesienia aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki może wystąpić konieczność dokonania korekty podatku VAT. Wyjaśniamy również na przykładzie, jak na gruncie VAT rozliczyć aport zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Sprawdź!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Rezygnacja ze zwolnienia przy sprzedaży nieruchomości a korzyści

Przedsiębiorcy dokonujący sprzedaży budynków, spełniający określone w ustawie warunki, korzystają ze zwolnienia z VAT. W określonych przypadkach możliwa jest rezygnacja ze zwolnienia przy sprzedaży nieruchomości. Sprawdź kiedy jest możliwa!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Powrót do zwolnienia z VAT - przypadki sytuacyjne

Powrót do zwolnienia z VAT jest możliwy w przypadku spełnienia warunków określonych w ustawie o VAT. Dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić oraz co dzieje się w przypadku spóźnionego zgłoszenia rejestracyjnego VAT. Wyjaśniamy na przykładach!

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów