Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatek VAT

Podatek VAT

Jak wystawić fakturę elektroniczną, czyli wszystko o e-fakturach

Wystawianie dowodów sprzedaży to obowiązek każdego przedsiębiorcy, zajmującego się zawodowo handlem. Nie zawsze muszą być one wystawiane w formie papierowej - prawo pozwala też na wystawianie e-faktur. Jak wystawić fakturę elektroniczną? Wyjaśniamy.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Franczyza banku - opodatkowanie podatkiem VAT

Franczyza banku przynosi wiele korzyści zarówno franczyzobiorcom jak i franczyzodawcom. Coraz więcej światowych banków decyduje się wprowadzić taki rodzaj dystrybucji swoich produktów finansowych, optymalizując przy tym koszty. Przeczytaj o tym!

14 lipca 2022

Podatek VAT

System podzielonej płatności a korekta faktury

Wejście w życie nowych regulacji określających, jak ma wyglądać system podzielonej płatności jest kwestią czasu. Zgodnie z projektem ustawa ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2018 r. Przeczytaj, jak będzie wyglądała korekta faktury w split payment.

20 maja 2022

Podatek VAT

Nieujawnione źródła przychodów a PIT

Nieujawnione źródła przychodów wśród przedsiębiorców są głównym celem opodatkowania. Państwo chce jak najbardziej uszczelnić system podatkowy i wykluczyć zjawisko "szarej strefy". Jakie nowe przepisy będą się z tym wiązać? Przeczytaj w artykule.

22 września 2021

Podatek VAT

Cesja umowy leasingu - kiedy jest potrzebna?

Wielu przedsiębiorców dokonuje zakupu rzeczy do firmy za pomocą leasingu operacyjnego. Jednak jeśli nie chcą korzystać już z danego zakupu potrzebna jest cesja umowy leasingu. Na czym polega, jakie przepisy obowiązują w jej przypadku? Sprawdź.

8 listopada 2018

Podatek VAT

Dowody w toku postępowania podatkowego

Dowody w toku postępowania podatkowego ciążą na organie podatkowym co oznacza, że to właśnie on musi udowodnić wszystkie istotne fakty w sprawie, które wpłyną na treść rozstrzygnięcia. Podatnik ma jednak prawo przedstawiać również swoje dowody. Sprawdź.

6 stycznia 2018

Podatek VAT

Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

Kiedy przedsiębiorca dokonuje zakupu towarów od kontrahentów z innych krajów Unii Europejskiej, musi dokonać rozliczenia wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednak istnieją sytuacje kiedy obowiązek ten nie występuje. Kiedy nie trzeba rozliczać WNT?

31 stycznia 2019

Podatek VAT

Samochód zabytkowy - nabycie i sprzedaż

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą pojazdów używanych często w ramach rozwoju zwiększają swój asortyment o auta kolekcjonerskie. Samochód zabytkowy musi spełniać odpowiednie warunki aby został za taki uznany. Jak rozliczać jego zakup i sprzedaż?

27 marca 2022

Podatek VAT

Zaliczka na 100% zamówienia - rozliczenie

W wielu przypadkach firmy pobierają od swoich klientów zaliczki na poczet przyszłej usługi lub dostarczenia towaru. W tej sytuacji otrzymana zaliczka powinna zostać opodatkowana tylko VAT. Sprawdź, jak powinna być rozliczona zaliczka na 100% zamówienia!

26 kwietnia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż za 1 grosz - rozliczenie podatku VAT

Przedsiębiorcy często w ramach akcji promocyjnych dokonują sprzedaży za 1 grosz. Czy sprzedaż za 1 grosz podlega opodatkowaniu? Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków poniesionych na towary przeznaczone do takiej sprzedaży?

10 czerwca 2021

Podatek VAT

Likwidacja kwartalnego VAT - kogo dotyczy

Nowelizacja przepisów ustawy o VAT od stycznia 2017 roku wprowadza zmiany w zakresie możliwości kwartalnego składania deklaracji VAT. Składałeś do tej pory VAT-7K a VAT-UE kwartalnie? Zobacz czy likwidacja kwartalnego VAT dotyczy również i Ciebie?!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Odliczenie VAT od zakupów przed rejestracją na VAT-R

Czy możesz odliczyć podatek zanim zarejestrujesz się w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Kiedy następuje odliczenie VAT z tytułu zakupów dokonanych przed rejestracją jako czynny podatnik VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły w tym temacie!

24 kwietnia 2022

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie a konsorcjum w świetle VAT

Odwrotne obciążenie a konsorcjum - kto wystawia fakturę VAT, kto rozlicza, czy w takiej sytuacji można mówić o podwykonawcy? Co na temat wykonywania usług budowlanych przez konsorcjum mówi orzecznictwo podatkowe? Poznaj odpowiedzi!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej w świetle VAT

Odwrotne obciążenie w metodzie kasowej jest rozliczane inaczej niż na ogólnych zasadach rozliczania VAT - obowiązek podatkowy powstaje w innym momencie niż sprzedaż towaru. Jak zatem wygląda rozliczenie odwrotnego obciążenia w metodzie kasowej?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Płatność kartą w świetle VAT - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Płatność kartą w świetle VAT - kiedy powstaje obowiązek podatkowy, co jest podstawą rozliczenia podatku? A co, gdy płatność kartą następuje przed dostawą lub wykonaniem usługi? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów