0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: e-faktura

Artykuły:

Faktura elektroniczna - co to jest i jakie są zasady jej wystawiania?

Drukowanie i wysyłanie faktur może okazać się kłopotliwe i czasochłonne. Alternatywą w tej sytuacji może się okazać faktura elektroniczna (tzw. e-faktura). Czy wiesz, jakie są zasady wystawiania faktur elektronicznych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 listopada 2023

Faktury w KSeF dotyczące sprzedaży i zakupu

Krajowy System e-Faktur pozwala na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Co więcej, dla wszystkich podatników system ten będzie niebawem obowiązkowy. Jak pobierać i wystawiać faktury w KSeF? Tego dowiesz się z artykułu!

26 października 2023

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

12 września 2023

E-faktura a KSeF - przyszłość fakturowania

Popularnym tematem stała się e-faktura a KSeF. W związku z tym pojawiła się wątpliwość czy faktura elektroniczna powinna zawierać takie same elementy co zwykła faktura VAT? Sprawdź, jak właściwie powinna zostać wystawiona e-faktura!

29 sierpnia 2023

Zmiana daty wystawienia faktury w kontekście KSeF

Stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur ma stać się obowiązkowe, jednak wciąż istnieje wiele praktycznych zagadnień, które nie są jasne dla przedsiębiorców. Czy możliwa jest zmiana daty wystawienia faktury wystawionej w KSeF? Czytaj więcej w artykule!

9 czerwca 2023

Elektroniczne faktury i ich miejsce w nowoczesnym biznesie

Firmy muszą regularnie mierzyć się z różnymi procedurami i procesami, aby dążyć do efektywnego zarządzania dokumentacją. Cyfryzacja wkracza do każdego obszaru funkcjonowania firmy – również księgowości. Dowiedz się, czym są elektroniczne faktury.

4 stycznia 2023

Czy i od kiedy e-fakturowanie jest obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Ustrukturyzowany charakter e-Faktur w znacznym stopniu ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz usprawni proces księgowania faktur poprzez redukcję pomyłek przy ręcznym wprowadzaniu faktur. Czy e-fakturowanie będzie obowiązkowe?

23 czerwca 2022

E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana

Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!

29 grudnia 2021

Faktura otrzymana drogą elektroniczną - kompendium wiedzy

Faktura otrzymana drogą elektroniczną może stanowić podstawę ujęcia w kosztach. Jakie elementy musi zawierać faktura elektroniczna oraz jak potwierdzić jej autentyczność oraz integralność? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

10 listopada 2020

Faktura otrzymana mailem a odliczenie VAT

Czy faktura otrzymana mailem (format PDF) upoważnia przedsiębiorce do odliczenia podatku od towarów i usług?

30 lipca 2020

E-faktura – wszystko co warto wiedzieć!

Czym jest e-faktura i w jaki sposób można wysłać ją do urzędu? Czy zamawiający w zamówieniu publicznym może odmówić jej przyjęcia? Jakie są zalety generowania tego typu dokumentów online? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o e-fakturach!

22 stycznia 2020

Ustrukturyzowana e-faktura w zamówieniach publicznych – od dziś e-faktura to nie pdf!

Ustawa o e-fakturowaniu nakłada na niektóre podmioty obowiązek odbioru tzw. ustrukturyzowanych e-faktur. Taką e-fakturą nie jest ani pdf, ani skan dokumentu sprzedaży. Czym więc jest ustrukturyzowana e-faktura i kto ma obowiązek jej odbierania i wysyłania

18 kwietnia 2019

Czym jest faktura ustrukturyzowana?

Faktura ustrukturyzowana posiada atuty takie jak: zwiększenie efektywności pracy czy komunikacja cyfrowa. Sprawdź!

21 października 2018

E-faktura - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

E-faktura została zrównana z formą papierową i stanowi dokument księgowy. Czy wiesz, co powinna zawierać e-faktura oraz jak należy ją przekazać kontrahentowi i przechowywać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o e-fakturach!

4 września 2017

Kiedy e-faktury można uznać za otrzymane?

Coraz więcej firm korzysta z praktycznego rozwiązania, jakim są e-faktury, szczególnie w przypadku usług telekomunikacyjnych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy przysługuje prawo do odliczenia VAT od e-faktury. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

24 marca 2017

E-faktura - wszystko co warto wiedzieć

Obecnie prawnie uznaną formą rozliczenia, jest e-faktura, jest ona równoważna z fakturą papierową. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać e-faktura oraz w jaki sposób należy ją przechowywać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

19 lutego 2017

Skan faktury jako faktura elektroniczna?

Współcześnie czas to jeden z najbardziej deficytowych “towarów”, w szczególności dla przedsiębiorców.

31 grudnia 2016

Faktury w formie elektronicznej a zgoda na ich otrzymywanie

W jakiej formie powinna zostać wyrażona przez nabywce akceptacja faktury korygującej wysłanej elektronicznie?

10 listopada 2016

E-faktura – dlaczego wciąż jej nie doceniamy?

Zmiany w prawie przyczyniły się do zwiększenia popularności faktur elektronicznych. Czy e-faktura jest tak samo ważna jak faktura papierowa? Jakie udogodnienia i korzyści niesie za sobą e-faktura? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 października 2016

Faktura elektroniczna w 2015 roku - wszystko co warto wiedzieć

Wystawianie e-faktur staje się coraz powszechniejsze. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura elektroniczna oraz w jaki sposób należy je przechowywać? Czy kontrahent musi wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych? Sprawdź!

2 listopada 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów