0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: e-faktura

Artykuły:

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

2 marca 2023

Elektroniczne faktury i ich miejsce w nowoczesnym biznesie

Firmy muszą regularnie mierzyć się z różnymi procedurami i procesami, aby dążyć do efektywnego zarządzania dokumentacją. Cyfryzacja wkracza do każdego obszaru funkcjonowania firmy – również księgowości. Dowiedz się, czym są elektroniczne faktury.

4 stycznia 2023

Czy i od kiedy e-fakturowanie jest obowiązkowe dla przedsiębiorców?

Ustrukturyzowany charakter e-Faktur w znacznym stopniu ułatwi rozliczanie obrotu pomiędzy przedsiębiorcami oraz usprawni proces księgowania faktur poprzez redukcję pomyłek przy ręcznym wprowadzaniu faktur. Czy e-fakturowanie będzie obowiązkowe?

23 czerwca 2022

Faktury w KSeF dotyczące sprzedaży i zakupu

Krajowy System e-Faktur pozwala na wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. Co więcej, dla wszystkich podatników system ten będzie niebawem obowiązkowy. Jak pobierać i wystawiać faktury w KSeF? Tego dowiesz się z artykułu!

2 maja 2022

E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana

Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!

29 grudnia 2021

Faktura otrzymana drogą elektroniczną - kompendium wiedzy

Faktura otrzymana drogą elektroniczną może stanowić podstawę ujęcia w kosztach. Jakie elementy musi zawierać faktura elektroniczna oraz jak potwierdzić jej autentyczność oraz integralność? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

10 listopada 2020

Faktura otrzymana mailem a odliczenie VAT

Czy faktura otrzymana mailem (format PDF) upoważnia przedsiębiorce do odliczenia podatku od towarów i usług?

30 lipca 2020

E-faktura – wszystko co warto wiedzieć!

Czym jest e-faktura i w jaki sposób można wysłać ją do urzędu? Czy zamawiający w zamówieniu publicznym może odmówić jej przyjęcia? Jakie są zalety generowania tego typu dokumentów online? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkiego o e-fakturach!

22 stycznia 2020

Ustrukturyzowana e-faktura w zamówieniach publicznych – od dziś e-faktura to nie pdf!

Ustawa o e-fakturowaniu nakłada na niektóre podmioty obowiązek odbioru tzw. ustrukturyzowanych e-faktur. Taką e-fakturą nie jest ani pdf, ani skan dokumentu sprzedaży. Czym więc jest ustrukturyzowana e-faktura i kto ma obowiązek jej odbierania i wysyłania

18 kwietnia 2019

E-faktura - jak poprawnie powinna być wystawiona?

Obowiązek prowadzenia rejestrów VAT w formie elektronicznej przyczynił się do wzrostu popularności tzw. e-faktur. Faktura elektroniczna powinna zawierać takie same elementy co zwykła faktura VAT. Sprawdź, jak właściwie powinna zostać wystawiona e-faktura!

20 grudnia 2018

Czym jest faktura ustrukturyzowana?

Faktura ustrukturyzowana posiada atuty takie jak: zwiększenie efektywności pracy czy komunikacja cyfrowa. Sprawdź!

21 października 2018

E-faktura - wszystko, co powinieneś wiedzieć!

E-faktura została zrównana z formą papierową i stanowi dokument księgowy. Czy wiesz, co powinna zawierać e-faktura oraz jak należy ją przekazać kontrahentowi i przechowywać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o e-fakturach!

4 września 2017

Kiedy e-faktury można uznać za otrzymane?

Coraz więcej firm korzysta z praktycznego rozwiązania, jakim są e-faktury, szczególnie w przypadku usług telekomunikacyjnych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy przysługuje prawo do odliczenia VAT od e-faktury. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

24 marca 2017

E-faktura - wszystko co warto wiedzieć

Obecnie prawnie uznaną formą rozliczenia, jest e-faktura, jest ona równoważna z fakturą papierową. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać e-faktura oraz w jaki sposób należy ją przechowywać? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

19 lutego 2017

Skan faktury jako faktura elektroniczna?

Współcześnie czas to jeden z najbardziej deficytowych “towarów”, w szczególności dla przedsiębiorców.

31 grudnia 2016

Faktury w formie elektronicznej a zgoda na ich otrzymywanie

W jakiej formie powinna zostać wyrażona przez nabywce akceptacja faktury korygującej wysłanej elektronicznie?

10 listopada 2016

E-faktura – dlaczego wciąż jej nie doceniamy?

Zmiany w prawie przyczyniły się do zwiększenia popularności faktur elektronicznych. Czy e-faktura jest tak samo ważna jak faktura papierowa? Jakie udogodnienia i korzyści niesie za sobą e-faktura? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 października 2016

Faktura elektroniczna w 2015 roku - wszystko co warto wiedzieć

Wystawianie e-faktur staje się coraz powszechniejsze. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać faktura elektroniczna oraz w jaki sposób należy je przechowywać? Czy kontrahent musi wyrazić zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych? Sprawdź!

2 listopada 2015

Przechowywanie faktur elektronicznych

Wystawianie faktur jest obowiązkiem każdego podatnika podatku VAT. Zobacz jak powinno odbywać się przechowywanie faktur elektronicznych. Jakie korzyści płyną ze stosowania e-faktur? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

13 marca 2015

Wystawiasz faktury proformy? Uważaj, mogą zostać potraktowane jak zwykłe faktury!

Wiesz, że wystawiona przez Ciebie faktura może wywołać skutki jak zwykła faktura? Dowiedz się więcej!

28 października 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów