0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

34 wyniki dla tematu: eksport-towarow

Artykuły:

Eksport - stawka VAT 0% a procedura wywozu

Eksport to wywóz towarów z terytorium Polski poza obszar celny, czyli poza terytorium UE. Jaką stawkę VAT powinno się stosować przy eksporcie? Oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby można było zastosować stawkę 0% VAT? Wyjaśniamy w artykule!

15 marca 2023

Dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu - jak rozliczyć VAT?

Polscy podatnicy mogą dokonywać przemieszczenia własnego towaru pomiędzy oddziałami w UE. Należy pamiętać, że takie przemieszczenie niesie za sobą określone obowiązki podatkowe. Jak powinna być rozliczona dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu?

20 stycznia 2023

Warunki Incoterms - na czym polegają i kiedy mają zastosowanie?

Strony transakcji zagranicznych posługują się warunkami Incoterms. Zasady te polegają na określeniu wzajemnych obowiązków oraz uprawnień stron. Czy warunki Incoterms wpływają na moment powstania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

29 listopada 2022

Eksport towarów z innego kraju UE na gruncie VAT

Eksport towarów jest jedną z czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W artykule omawiamy przypadek, kiedy dochodzi do eksportu towarów z innego kraju UE. Sprawdź, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT oraz PIT wywołuje eksport z innego kraju UE!

18 listopada 2022

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Eksport towaru dla nieokreślonego nabywcy a zerowa stawka VAT

Czy wiesz, jak należy rozliczyć eksport towaru dla nieokreślonego nabywcy? Czy brak określonego nabywcy wyklucza możliwość zastosowania zerowej stawki VAT? Jakie warunki muszą zostać spełnione aby mówić o eksporcie towarów? Najważniejsze informacje!

8 listopada 2022

Faktura eksportowa - wszystko co warto wiedzieć

Eksport towarów jest sprzedażą towarów, która podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ale - po spełnieniu określonych warunków - korzysta z opodatkowania stawką 0%. Czy wiesz, co powinna zawierać faktura eksportowa? Sprawdź w artykule!

25 lipca 2022

Zakup towaru z polskiego magazynu brytyjskiej firmy - rozliczenie VAT

Zakup towaru od brytyjskiej firmy i rozliczenie VAT po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest utrudnione. Jednak co w przypadku gdy był to zakup towaru z polskiego magazynu brytyjskiej firmy - jak dokonać rozliczenia VAT? Dowiedz się więcej!

6 lipca 2021

Opodatkowanie zaliczek na poczet eksportu towarów poza terytorium Unii Europejskiej – nowe regulacje prawne

Od nowego roku w życie weszło sporo zmian w rozliczeniu podatków, w tym nowelizacja podatku VAT. Opodatkowanie zaliczek na poczet eksportu towarów również uległ zmianom. W artykule przyjrzymy się co się zmieniło w regulacjach prawnych! Sprawdź!

7 maja 2021

Transakcje z Wielką Brytanią – zmiana z WDT na eksport towarów

Po Brexicie transakcje z Wielką Brytanią zmieniły swój charakter. Dostawa towarów do tego kraju nie jest już wewnątrzwspólnotową dostawą towarów (WDT) tylko eksportem towarów. Dowiedz się co wiąże się z tą zmianą i jak rozliczać takie transakcje!

6 maja 2021

SLIM VAT – na czym polega nowy projekt dotyczący podatku VAT?

SLIM VAT ma na celu zmniejszenie obowiązków ciążących na podatnikach małych i średnich firm! Dowiedz się, w jaki sposób nowe zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług wprowadzają uproszczenie rozliczania podatku przez podatników VAT!

27 października 2020

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Polscy przedsiębiorcy często sprzedają towary poza granice naszego państwa. W takiej sytuacji, kiedy towar jest wywożony z Polski na terytorium innego kraju, transakcja może zostać uznana za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów. Wyjaśniamy w artykule!

30 stycznia 2020

Eksport towarów na rzecz osób prywatnych i nie tylko - część 2

Towary od polskich przedsiębiorców cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów także poza granicami kraju i UE. Sprawdź, jaką stawką podatku VAT powinien zostać objęty eksport towarów na rzecz osób prywatnych oraz szczególne reguły takiej sprzedaży!

14 sierpnia 2019

Eksport towarów na rzecz osób prywatnych i nie tylko - część 1

Dostawy towarów poza granice UE można dokonywać zarówno na rzecz firm, jak i osób prywatnych. Jednak, czy opodatkowane będą w taki sam sposób? Dowiedz się, jak rozliczyć eksport towarów na rzecz osób prywatnych i w jaki sposób go ująć w deklaracji VAT!

12 sierpnia 2019

Eksport towarów ze stawką 0% VAT w szczególnych warunkach realizacji zamówienia

Przedsiębiorcy spotykają się z koniecznością dostosowania procesu produkcji towarów do specyfiki realizacji zamówienia. Czy w tej sytuacji może wystąpić eksport towarów ze stawką 0% VAT, gdy wywóz następuje po upływie dwóch miesięcy? Wyjaśniamy!

6 listopada 2018

Import i eksport na gruncie podatku VAT - podstawowe informacje

Zagraniczne transakcje są objęte odrębnymi przepisami dotyczącymi podatku VAT w zakresie jego wykazywania. W związku z tym, warto zapoznać się na początek z podstawowymi informacjami na ten temat. Czym więc jest import i eksport na gruncie podatku VAT?

3 sierpnia 2018

Transakcje łańcuchowe i trójstronne w praktyce gospodarczej

Transakcje łańcuchowe zwane są inaczej transakcjami trójstronnymi. Wiele z nich budzi wątpliwości wśród przedsiębiorców. W poniższym artykule przedstawialiśmy orzecznictwa interpretujące przepisy regulujące te transakcje. Przeczytaj o tym!

14 lutego 2018

Eksport towarów przy uczestnictwie pośrednika a stawka VAT 0%

Polskie podmioty otrzymują oferty nowych możliwości dzięki rozwojowi rynku światowego. Polscy przedsiębiorcy pośredniczący w eksporcie towarów otrzymali nowe otwarte drzwi przez rozwój usług na świecie. Jaką więc stawką VAT opodatkować eksport towarów?

13 lutego 2018

Kiedy sprzedaż towarów do krajów trzecich będzie stanowić eksport pośredni?

Polscy przedsiębiorcy już nie ograniczają się tylko do eksportu swoich towarów na rynek europejski . Coraz większą część stanowi eksport do krajów trzecich. Czym jest eksport pośredni? O czym należy pamiętać przy eksporcie towarów poza unię europejską?

9 lutego 2018

Eksport towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Wywóz towarów poza terytorium Wspólnoty powinien zostać potwierdzony przez urząd celny, wówczas stanowi eksport towarów. Po spełnieniu określonych warunków przedsiębiorca może zastosować stawkę VAT 0%. Poznaj szczegóły rozliczenia eksportu towarów!

15 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów