0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

43 wyniki dla tematu: import-towarow

Artykuły:

Import towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Import towarów na terytorium Polski to dziedzina gospodarki, która stanowi obszar działalności wielu polskich firm. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób i w jakim terminie należy prawidłowo rozliczyć podatek VAT od importu towarów!

7 maja 2024

Import towarów w KPiR a moment otrzymania faktury

Niejednokrotnie omawiany był już temat postępowania na gruncie VAT w przypadku importu towarów. Jak jednak rozliczyć import towarów w KPiR? Czy data otrzymania faktury ma znaczenie? Co jeśli fakturę otrzymamy w innym terminie aniżeli towar? Odpowiadamy!

21 lutego 2024

Sprzedaż wysyłkowa towarów w krajach trzecich – rozliczenie VAT w Polsce

W przypadku dostawy i importu towarów należy określić, gdzie taka dostawa ma miejsce w rozumieniu przepisów ustawy o VAT i kryterium terytorialności. Omawiamy, jak na gruncie rozliczenia VAT w Polsce wygląda sprzedaż wysyłkowa towarów w krajach trzecich!

28 grudnia 2023

Import towarów w procedurze uproszczonej po zmianach

Zakup towarów z krajów poza terytorium Unii Europejskiej to import towarów. Jego rozliczenie może nastąpić w procedurze uproszczonej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie warunki musi spełniać prawidłowo rozliczany import towarów w procedurze uproszczonej!

21 czerwca 2023

Brak rejestracji do IOSS a sprzedaż towarów importowanych

Brak rejestracji do IOSS wpływa na sposób opodatkowania sprzedaży na odległość importowanych towarów. Pomimo, że rejestracja do tej procedury jest fakultatywna, to skorzystanie z niej może ułatwić rozliczenia podatkowe dotyczące SOTI.

30 maja 2023

Import towarów niebędących własnością podatnika - jak rozliczyć?

Import towarów to czynność, która podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. W związku z tym rozważymy przypadek, gdy miejsce ma import towarów niebędących własnością podatnika. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość rozliczenia podatku VAT przez importera?

1 lutego 2023

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Jak rozliczyć import towarów przez podatnika zwolnionego z VAT?

Importu towarów dokonują zarówno podatnicy VAT czynni i korzystający ze zwolnienia. Sprawdź, czy import towarów przez podatnika zwolnionego z VAT zwalnia również z opodatkowania VAT transakcji oraz czy import towarów ma wpływ na limit zwolnienia VAT!

21 kwietnia 2022

Sprzedaż towaru nieprzywiezionego do Polski - rozliczenie VAT i PIT

Wielu przedsiębiorców decyduje się na sprzedaż importowanych towarów. Czasami jednak zakupione towary znajdują kolejnego nabywcę poza krajem, transport do Polski nie jest wtedy konieczny. Sprzedaż towaru nieprzywiezionego do Polski - jak to rozliczyć?

14 marca 2022

Procedura IOSS dotycząca sprzedaży na odległość towarów importowanych

Procedura IOSS została wprowadzona w celu ułatwienia rozliczenia podatku od sprzedaży na odległość towarów importowanych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się na czym polega, jak korygować takie transakcje i w jaki sposób można działać przez pośrednika!

19 października 2021

Rozliczenie podatku w uproszczonym imporcie towarów - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy często dokonują zakupu towarów spoza UE. Nie jest to zwykła transakcja zakupu, bowiem podlega określonym procedurą. Podatniku, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak wygląda rozliczenie podatku w uproszczonym imporcie towarów!

21 września 2021

Zakup towaru z polskiego magazynu brytyjskiej firmy - rozliczenie VAT

Zakup towaru od brytyjskiej firmy i rozliczenie VAT po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest utrudnione. Jednak co w przypadku gdy był to zakup towaru z polskiego magazynu brytyjskiej firmy - jak dokonać rozliczenia VAT? Dowiedz się więcej!

6 lipca 2021

Import towarów a oznaczenia w pliku JPK_V7

Import towarów ma miejsce, gdy następuje przywóz towaru z kraju poza Unii Europejskiej na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Jakie oznaczenia należy stosować przy imporcie towarów w pliku JPK_V7? Dowiedz się więcej na ten temat!

30 czerwca 2021

Import towarów, czy przedsiębiorca będzie musiał ponosić dodatkowe koszty – projektowane zmiany

Import towarów wiąże się nie tylko z kosztami, ale także z procedurami postępowania na gruncie prawa. Obecnie trwają pracę nad projektem zmian. Przeczytaj artykuł i dowiedź się, jakie zmiany przewiduje ustawodawca w związku z importem towarów!

26 marca 2021

Import towarów z Chin - co warto wiedzieć?

Coraz większą popularnością cieszy się import towarów z Chin. Po stronie podatników pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób rozliczyć taką transakcję w zależności od miejsca przeprowadzenia odprawy celnej. Sprawdź, jak rozliczyć import towarów z Chin!

21 stycznia 2021

Import towarów – zmiany od 1 lipca i października 2020 roku

Od 1 lipca i 1 października 2020 roku wchodzi w życie nowy JPK V7, W związku z tym zmiany w rozliczeniach importu towarów. Podatnicy będą zobligowani prawidłowo wykazać import towarów w nowym JPK V7. Sprawdź, co się zmienia w imporcie w 2020 roku!

2 września 2020

Zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE - rozliczenie

Dokonując zakup towarów spoza granicy kraju, przedsiębiorcy co do zasady są zobowiązani do rozliczenia importu towarów lub wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jak rozliczyć zakup z magazynu w UE od kontrahenta spoza UE? Przeczytaj artykuł!

28 lutego 2020

Zakup towarów za granicą a procedura uproszczona

Zakup towarów za granicą daje możliwość rozliczenia transakcji w trybie uproszczonym. Sprawdź, kto może skorzystać z możliwości rozliczenia importu towarów w ramach procedury uproszczonej! Wszelkie informację znajdziesz w poniższym artykule!

29 maja 2019

Import towarów spoza UE z odprawą w kraju UE innym niż Polska

Jak należy rozliczyć i ująć w ewidencji import towarów spoza UE z odprawą w kraju UE innym niż Polska?

10 sierpnia 2018

Import i eksport na gruncie podatku VAT - podstawowe informacje

Zagraniczne transakcje są objęte odrębnymi przepisami dotyczącymi podatku VAT w zakresie jego wykazywania. W związku z tym, warto zapoznać się na początek z podstawowymi informacjami na ten temat. Czym więc jest import i eksport na gruncie podatku VAT?

3 sierpnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów