0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: jak-zawiesic-dzialalnosc-gospodarcza

Artykuły:

Dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności gospodarczej

Przedsiębiorca może dokonać zawieszenia działalności gospodarczej na czas nieokreślony. Czy wiesz, jaki jest zakres dopuszczalnych czynności w okresie zawieszenia? Jakie skutki podatkowe wywoła dostawa towarów w okresie zawieszenia działalności? Sprawdź!

22 listopada 2022

Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

Działalność gospodarczą można w każdej chwili zawiesić, a potem wznowić. Podczas zawieszenia działalności następuje faktyczna przerwa w działalności firmy na rynku. Dowiedz się, w jaki sposób właściwie przeprowadzić zawieszenie i wznowienie działalności!

13 lipca 2022

Zawieszenie działalności przez klienta biura rachunkowego

Czy wiesz, jak biuro może rozliczać się z klientem w okresie kiedy zawiesił swoją działalność? Jak zawieszenie działalności wpływa na prawo do dokonywania czynności w tym zawierania umów przez klienta? Sprawdź, jak zawiesić działalność klienta!

31 maja 2022

Zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej

Przedsiębiorstwo i przedsiębiorca istnieją w okresie zawieszenia, ale działalność gospodarcza zostaje wstrzymana. Czym konkretnie jest zawieszenie wykonywania działalności? Kto i na jakich warunkach może skorzystać z tej możliwości? Przeczytaj artykuł!

22 listopada 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a podatek VAT

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności pod warunkiem, że nie zatrudnia pracowników. Maksymalnie może to być okres 24 miesięcy. Czy wiesz, jakie skutki na gruncie podatku VAT niesie zawieszenie działalności? Sprawdź, odpowiedź w artykule!

16 listopada 2020

Zawieszenie działalności gospodarczej

Według ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorca ma prawo zawiesić wykonywaną działalność gospodarczą. W jaki sposób należy tego dokonać? O czym należy wówczas pamiętać? Sprawdź, zawieszenie działalności gospodarczej!

6 marca 2020

Zawieszenie spółki prawa handlowego - konsekwencje

Zawieszenie spółki prawa handlowego może nastąpić pod warunkiem, że spółka nie zatrudnia pracowników (dotyczy osób zatrudnionych na umowę o pracę). Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, na temat zawieszenia spółki prawa handlowego!

17 maja 2019

Przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności

Podczas zawieszenia działalności przedsiębiorca nie może prowadzić firmy. Możliwe jest jedynie wykonywanie niezbędnych czynności związanych z zabezpieczeniem źródła przychodów. Czy przyjęcie zaliczki podczas zawieszenia działalności jest dopuszczalne?

28 maja 2018

Jak zawiesić działalność gospodarczą?

Zawieszenie działalności gospodarczej jest dobrym rozwiązaniem w przypadku chwilowej utraty płynności finansowej bądź prowadzenia działalności wykonywanej sezonowo. W jaki sposób należy tego dokonać? Dowiedz się, jak zawiesić działalność gospodarczą!

16 maja 2018

Zawieszenie działalności gospodarczej a VAT UE

Zawieszenie działalności gospodarczej możliwe jest w sytuacji gdy przedsiębiorca nie zatrudnia pracowników. Czy wiesz, jakie czynności mogą być przez przedsiębiorcę wykonywane a jakie nie? Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

7 stycznia 2018

Zawieszenie działalności a ulga z tytułu nabycia kasy

Przedsiębiorco skorzystałeś z ulgi na zakup kasy a teraz planujesz zawiesić działalność? Sprawdź, czy zawieszenie działalności uprawnia do skorzystania z ulgi. Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

5 października 2016

Zawieszenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Jakie obowiązki są związane z zawieszeniem działalności gospodarczej

18 września 2016

Urlop przedsiębiorcy - a może zawieszenie działalności?

Urlop przedsiębiorcy można połączyć z zawieszeniem prowadzenia działalności gospodarczej. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jakie warunki muszą być spełnione? Kto może zawiesić działalność? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 sierpnia 2016

Zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej

Kiedy może nastąpić zawieszenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz jakie związane są z tym formalności? Jakie składki należy opłacać oraz gdzie zgłosić ten fakt? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Odwieszenie działalności gospodarczej a zmiana formy opodatkowania

Wielu podatników decydujących się na zawieszenie działalności po jej odwieszeniu zastanawia się czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania. Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się czy zmiana formy opodatkowania w takiej sytuacji jest możliwa!

1 października 2013

Czy należy składać kolejny wniosek CEIDG-1, aby przedłużyć okres zawieszenia działalności?

Jak przedłużyć zawieszenie działalności gospodarczej?

21 sierpnia 2013

Sprzedaż środka trwałego w zawieszonej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca ma możliwość zawieszenia prowadzonej działalności na okres maksymalnie 24 miesięcy.

24 czerwca 2013

Zawieszenie i wznowienie działalności

Dla przedsiębiorców będących w trudnej sytuacji finansowej przewidziano możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na okres od 1 do 24 miesięcy, pod warunkiem, iż nie zatrudniają oni pracowników.

14 marca 2013

Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

W sytuacji gdy firma nie przynosi zysków jest możliwość zawieszenia jej działalności. Jedynym warunkiem jest, aby przedsiębiorca nie zatrudniał żadnych pracowników.

14 marca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów