0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: kontrola-pip

Artykuły:

Podmioty podlegające kontroli PIP– aktualny katalog

Pracodawcy podlegają kontroli wykonywanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Jednak przepisy regulujące te uprawnienia obejmują znacznie szerszy zakres podmiotów. W poniższym artykule wyjaśniamy podmioty podlegające kontroli PIP - aktualny katalog!

13 stycznia 2023

Kontrola przedsiębiorstwa a możliwość przesunięcia terminów

Każdy przedsiębiorca może zostać skontrolowany przez organy administracji publicznej, tj. urząd skarbowy, ZUS czy PIP. Ile może trwać maksymalnie kontrola przedsiębiorstwa? Czy okres trwania kontroli jest dowolny? Na pytania odpowiadamy w artykule!

2 sierpnia 2022

Jak przebiega kontrola PIP w zakresie urlopu wypoczynkowego?

Pracodawca, który dopuszcza się znacznych naruszeń w zakresie udzielania urlopów pracownikom powinien liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Jak wygląda kontrola PIP w zakresie urlopu wypoczynkowego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

3 lutego 2022

Będzie możliwa kontrola PIP bez zawiadomienia!

Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników wiedzą, że może ich czekać kontrola PIP. Jednak powinna być ona zapowiedziana. Zmiana przepisów ma wprowadzić możliwość przeprowadzania kontroli bez zawiadomienia! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

14 lipca 2021

Zwiększenie uprawnień PIP do ustalania istnienia stosunku pracy

Zgodnie z przepisami obowiązującymi obecnie decyzja inspektora Państwowej Inspekcji Pracy stwierdzająca istnienie stosunku pracy nie ma mocy prawnej. Zwiększenie uprawnień PIP mogłoby to zmienić. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

23 kwietnia 2021

Jak wygląda kontrola PIP podczas pandemii?

W trakcie trwania pandemii większość działań kontrolnych została wstrzymana lub ograniczona do minimum. Jednak od stycznia 2021 kontrole Państwowej Inspekcji Pracy zostały wznowione. Jak wygląda kontrola PIP podczas pandemii? Sprawdź!

12 kwietnia 2021

Kontrola inspekcji pracy w czasie epidemii – czego należy się spodziewać?

Jakie zalecenia otrzymały jednostki inspekcji pracy? W jaki sposób powinny być przeprowadzane kontrole? Kogo dotykać będzie kontrola inspekcji pracy w pierwszej kolejności? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

10 września 2020

Planowane są wzmożone kontrole PIP w powiatach z dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi

Polski rząd wprowadził strefy z oznaczeniem stanu zagrożenia epidemicznego. W związku z powyższym Państwowa Inspekcja Pracy zdecydował się na wzmożone inspekcje na tych terenach. Czego będą dotyczyć kontrole PIP ? Przeczytaj i sprawdź!

14 sierpnia 2020

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy - jak się przygotować?

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy może dotyczyć nie tylko pracodawców. Co jest sprawdzane podczas kontroli i jak się do niej przygotować? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak wygląda kontrola z PIP!

11 sierpnia 2020

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy - co najczęściej podlega weryfikacji?

W jakim celu przeprowadzane są kontrole Państwowej Inspekcji Pracy? Na co zwracają największa uwagę Inspektorzy Pracy w trakcie kontroli? Co będzie kontrolowane w 2019 roku? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

10 lipca 2019

Uprawnienia inspektora pracy w czasie kontroli

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy to nie rzadkie zjawisko, które dotyka nie tylko duże zakłady pracy. Często poddawane czynnościom kontrolnym są również małe firmy. Jakie są uprawnienia inspektora pracy w tym czasie? Przeczytaj i dowiedz się!

13 września 2018

Kontrola PIP - przedsiębiorca musi być zawsze gotowy

Jak powinna wyglądać kontrola Państwowej Inspekcji Pracy? Czy Inspektor może wejść do zakładu bez ważnych dokumentów? Jakimi dokumentami powinien się wylegitymować? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź z czym może się wiązać kontrola PIP!

24 stycznia 2017

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy

PIP ma prawo skontrolować każdego pracodawcę pod względem legalności i prawidłowości zatrudniania pracowników. Jak wygląda kontrola Państwowej Inspekcji Pracy? Czy jest zapowiedziana? Odpowiedzi na te [pytania znajdziesz w naszym artykule. Przeczytaj!

4 października 2016

Zasady działalności kontrolno-nadzorczej Państwowej Inspekcji Pracy

Czeka Cię kontrola PIP? Przeczytaj więcej na ten temat!

19 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów