0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: korekta-podatku-naliczonego

Artykuły:

Korekta odliczonego VAT przy zmianie przeznaczenia lokalu z najmu na długoterminowy

Przedsiębiorcy dokonujący najmu mają możliwość wynajmu krótkoterminowego lub długoterminowego. Jakie jednak skutki niesie korekta odliczonego VAT przy zmianie przeznaczenia lokalu z najmu krótkoterminowego na długoterminowy? Odpowiadamy w artykule!

14 października 2022

Zakup gruntu o wartości poniżej 15 000 zł a odliczenie podatku VAT

Zakup towarów oraz ich sprzedaż jest zazwyczaj opodatkowana podatkiem VAT. Wyjaśniamy, jakie szczególne rozwiązania rodzi zakup gruntu o wartości poniżej 15 000 zł w odniesieniu do podatku VAT oraz jego późniejsza sprzedaż. Czy konieczna jest korekta VAT?

23 czerwca 2022

Korekta podatku naliczonego przy wpłaconej zaliczce

Otrzymana faktura zaliczkowa od sprzedawcy upoważnia nabywcę do odliczenia VAT. Jak jednak należy podstąpić, jeśli transakcja nie dojdzie do skutku, a nabywca nie zwraca zaliczki? Czy powinna zostać dokonana korekta podatku naliczonego po stronie nabywcy?

26 kwietnia 2022

Korekta VAT od towarów przy zmianie statusu podatnika VAT

Przejście na VAT w trakcie trwania roku podatkowego może wiązać się z korektą naliczonego podatku od towarów i usług. Jak zatem należy ją przeprowadzić? Dowiedz się, czy korekta VAT od towarów powinna być wykazywana jako remanent śródroczny!

17 lutego 2020

Sprzedaż domu wykorzystywanego w sposób mieszany a VAT

Przy sprzedaży budynków i lokali prywatnych wykorzystywanych do celów mieszanych, może okazać się konieczne sporządzenie korekty podatku VAT naliczonego. Sprawdź, na jakich zasadach odbywa się sprzedaż domu wykorzystywanego w sposób mieszany.

29 października 2019

Korekta VAT naliczonego a wybór lub rezygnacja ze zwolnienia podmiotowego

W jakich sytuacjach możliwa jest korekta VAT naliczonego? Jakie są reguły dokonywania korekty VAT w związku z rezygnacją lub wyborem zwolnienia podmiotowego? Jak wygląda korekta VAT od środków trwałych, a jak od wyposażenia. Czy obowiązują te same zasady?

26 kwietnia 2019

Korekta podatku naliczonego a rezygnacja ze zwolnienia VAT

Rezygnacja ze zwolnienia z podatku VAT wiąże się z prawem do korygowania podatku VAT od zakupów nabytych w trakcie jego obowiązywania. Dowiedz się, jak powinna zostać przeprowadzona korekta podatku naliczonego od środków trwałych i pozostałych nabyć.

18 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów