0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: rachunek-vat

Artykuły:

Jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Warto wiedzieć!

Środki zgromadzone na rachunku VAT mogą być wykorzystane w ściśle określony sposób – na zapłatę podatku od towarów i usług lub na zapłatę podatku wynikającego z pliku JPK_V7. Czy wiesz, jak odzyskać środki zgromadzone na rachunku VAT? Przeczytaj!

6 kwietnia 2023

Kto musi otworzyć rachunek VAT i jak to się robi?

Jak otworzyć rachunek VAT w mechanizmie podzielonej płatności tzw. split payment i kto będzie musiał tego dokonać?

3 listopada 2022

Czy z konta VAT można zapłacić ZUS - metoda podzielonej płatności

Wraz z wprowadzeniem obowiązkowego split payment zwiększają się środki na rachunkach VAT przedsiębiorców, którymi nie można dysponować w dowolny sposób. Można je przeznaczyć na określone cele. Czy z konta VAT można zapłacić ZUS lub inne zobowiązania?

31 marca 2022

Odmowa wypłaty środków z rachunku VAT przedsiębiorcy

Rachunek VAT jest jednym z narzędzi używanych przez fiskusa do monitoringu niektórych transakcji realizowanych pomiędzy przedsiębiorcami, do których należą zgromadzone środki. Sprawdź, kiedy może mieć miejsce odmowa wypłaty środków z rachunku VAT!

7 marca 2022

Obowiązkowy split payment - jak działa i kogo obowiązuje?

Obowiązkowy split payment wszedł w życie od listopada 2019 roku i objął wybrane branże, najbardziej narażone na nadużycia w podatku VAT. Nabywca towaru lub usługi jest zobowiązany do wpłaty równowartości VAT na specjalny rachunek VAT sprzedawcy.

6 września 2021

Oprocentowanie rachunku VAT - czy może zarabiać?

Czy możliwe jest oprocentowanie rachunku VAT - naliczanie odsetek od środków na nim zgromadzonych?

22 czerwca 2021

Do czego służy rachunek VAT utworzony w ramach mechanizmu podzielonej płatności

W ramach mechanizmu podzielonej płatności podatnikom VAT został utworzony specjalny rachunek VAT. W jakim celu podatnik może wykorzystywać posiadany rachunek VAT? Dowiedz się, do czego służy rachunek VAT i na czym polega podzielona płatność!

9 czerwca 2021

Mechanizm Podzielonej Płatności dobrowolny a obowiązkowy – na co zwracać uwagę po stronie sprzedawcy i nabywcy?

Mechanizm Podzielonej Płatności jest formą podzielenia na dwa osobne rachunki zapłaty za nabyty towar lub usługę na rzecz innych podatników VAT. Taki obowiązek stoi po stronie nabywcy, który opłaca fakturę jak i sprzedawcy, który wystawia fakturę.

15 kwietnia 2021

Czy z konta VAT można płacić PIT - mechanizm podzielonej płatności

Od 1 listopada przedsiębiorcy mogą opłacać ze środków zgromadzonych na rachunku VAT nie tylko należności wynikające z tytułu podatku VAT, ale także inne należności publiczno-prawne. Przeczytaj i sprawdź, czy z konta VAT można płacić PIT.

16 lutego 2021

Obowiązkowy split payment w usługach budowlanych - jak wygląda?

Czy w przypadku, gdy wartość transakcji wskazana na fakturze wynosi powyżej 15 tys. zł. brutto jest obowiązkowy split payment?

9 czerwca 2020

Split payment - czym jest i kogo dotyczy?

Pojęcie split payment jest Ci obce? Nie wiesz czym jest podzielona płatność i co powinieneś zrobić by działać zgodnie z prawem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co na temat split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności, mówią eksperci.

28 listopada 2019

Rachunek VAT - czym jest i jak należy z niego korzystać?

Przedsiębiorco, zastanawiasz się nad tym czy korzystać z mechanizmu split payment? Jakie konsekwencje rodzi prowadzenie rachunku VAT oraz na czym polega podzielona płatność? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym charakteryzuje się rachunek VAT!

21 maja 2019

VAT z tytułu importu towarów - czy można uregulować z rachunku VAT?

Dokonując importu towarów, trzeba się liczyć z koniecznością zapłaty podatku VAT. W jaki sposób trzeba uregulować tę należność: gotówką czy przelewem? Czy VAT z tytułu importu towarów można opłacić ze środków zgromadzonych na rachunku VAT? Dowiedz się!

20 lutego 2019

Co to jest split payment? Najważniejsze informacje

Split payment to inaczej podzielona płatność. Głównym założeniem jest przeciwdziałanie oszustwom z VAT. Podzielenie kwoty brutto na dwa strumienie płatności ma zniwelować nieuczciwych podatników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co to jest split payment.

9 lipca 2018

Split payment – mechanizm podzielonej płatności a konto bankowe

Split payment jest modelem podzielonej płatności i wejdzie w życie od 1 lipca 2018 roku. Wnosi duże zmiany w prowadzeniu przez przedsiębiorców kont firmowych, np. posiadanie osobnego rachunku VAT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów