0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Rozliczenia VAT

Wielkość tekstu:

W ebooku "Rozliczenia VAT - jak je zoptymalizować?" eksperci przedstawili tematy dotyczące m.in.: prawa do zwolnienia z VAT, możliwości i terminów odliczenia podatku VAT oraz odzyskania nadwyżki VAT naliczonego, których zastosowanie w konsekwencji może pomóc zoptymalizować rozliczenia z urzędem skarbowym na gruncie VAT.

 

Do pobrania:

Ebook: Rozliczenia VAT - jak je zoptymalizować?.pdf

Co wyjaśniamy w ebooku "Rozliczenia VAT - jak je zoptymalizować"?

W ramach kompendium eksperci wyjaśniają: 

  • Kiedy przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z VAT?
  • Kiedy czynny podatnik VAT ma prawo do odliczenia podatku VAT od zakupionych towarów lub usług?
  • W jakich terminach można ubiegać się o zwrot nadpłaty w VAT?
  • Jak skorzystać z ulgi na złe długi w VAT i jakie korzyści przynosi?
  • Jak uwolnić środki z rachunku VAT w przypadku otrzymywania płatności w ramach split payment?
  • Jak można dysponować środkami zgromadzonymi na rachunku VAT?
  • Jak uniknąć nieprawidłowego naliczenia podatku VAT?

Rozliczenia VAT - najważniejsze informacje

Polskie przepisy, określone w ustawie o VAT, umożliwiają podatnikom dokonanie wyboru pomiędzy byciem czynnym podatnikiem VAT, czyli prowadzenia rozliczeń podatku od towarów i usług, a skorzystaniem z możliwości zwolnienia, które jest dostępne tylko w niektórych sytuacjach. Zwolnienie od podatku VAT może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, jednak musi on pamiętać o tym, aby spełniać warunki zwolnienia. Zwolnienie podatnika z VAT może mieć miejsce w przypadkach, gdy podatnik nie przekroczył limitu obrotów albo ze względu na rodzaj sprzedawanych towarów lub świadczonych usług, które podlegają przepisom o zwolnieniu opodatkowania VAT.

Podatnicy, którzy jednak muszą rozliczać się z podatku VAT, mogą skorzystać z rozwiązań i narzędzi, które pozwalają odpowiednio zapanować nad rozliczeniami z tytułu VAT i je optymalizować. Taka optymalizacja podatkowa musi wykorzystywać jedynie legalne, dozwolone przez przepisy środki, które dokładnie opisane są w ebooku "Rozliczenia VAT - jak je zoptymalizować?".

Ebook "Rozliczenia VAT - jak je zoptymalizować?" to kompendium wiedzy dla przedsiębiorców i księgowych, które kompleksowo omawia wszystkie istotne zagadnienia związane z rozliczeniami VAT. Publikacja zawiera praktyczne wyjaśnienia, które pomogą w pełnym zrozumieniu i skutecznym stosowaniu przepisów VAT. Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów