0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

60 wyników dla tematu: skladki-zus

Artykuły:

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

21 kwietnia 2023

Rozliczenie roczne dochodu uzyskanego z etatu i działalności a składki ZUS

Czy składki ZUS opłacane z tytułu prowadzonej działalności jak i stosunku pracy można wykazać w jednym zeznaniu rocznym?

12 kwietnia 2023

Składki ZUS podczas zawieszenia działalności - najważniejsze informacje

Przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników może zawiesić działalność gospodarczą. Jednak czy powinien opłacać składki ZUS podczas zawieszenia działalności? Dowiedz się z artykułu, jak wygląda kwestia rozliczeń z ZUS w trakcie zawieszenia firmy!

2 marca 2023

Składki ZUS w 2023 r. przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą

Zastanawiasz się, ile wyniosą Twoje składki ZUS? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Przeczytaj artykuł!

22 lutego 2023

Składki ZUS - jak ująć w KPIR?

W jaki sposób powinienem zewidencjonować opłacone składki ZUS w księdze przychodów i rozchodów?

13 lutego 2023

Zatrudnienie emeryta na podstawie umowy o pracę

Czy zatrudnienie emeryta wiąże się z obowiązkiem opłacania za niego składek ZUS? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

7 lutego 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 12) - Zasady rozliczania składek ubezpieczeniowych w ZUS - cz. I

Przedsiębiorcy zobowiązani są do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne do ZUSu. Czy wiesz, jakie są zasady rozliczania składek ubezpieczeniowych oraz ich poszczególne stawki w ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 grudnia 2022

Umowa o dzieło w działalności gospodarczej - z czym się wiąże?

Czy umowa o dzieło w działalności gospodarczej jest dobrym rozwiązaniem? Z czym się wiąże podpisanie takiej umowy i jakie wynikają z niej skutki podatkowe? Czy ma ona wpływ na wysokość składek ZUS? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

15 listopada 2022

Etat i działalność gospodarcza a dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Prowadząc działalność gospodarczą, można podjąć zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Jakie składki należy wówczas opłacać? Czy etat i działalność gospodarcza umożliwiają przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w ramach działalności?

26 października 2022

Preferencyjne składki ZUS w 2022 r. - kwoty, terminy i podstawy

Kto może korzystać z 24 miesięcznej ulgi w opłacaniu składek społecznych? Ile wynoszą preferencyjne składki ZUS? Dowiedz się na podstawie przykładów, kiedy kończy się okres preferencyjnego oskładkowania. Przeczytaj nasz artykuł i nie daj się zaskoczyć!

20 września 2022

Ubezpieczenia ZUS a urlop bezpłatny pracownika

Urlop bezpłatny udzielany jest na wniosek pracownika. Czy w tym okresie podlega on ubezpieczeniom w ZUS? Czy nadal ma prawo do opieki zdrowotnej? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

11 sierpnia 2022

Składki ZUS - czy można ująć w kosztach podatkowych?

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi odprowadzać składki ZUS. Dodatkowo jeśli zatrudnia pracowników również musi za nich odprowadzać składki ZUS. Jednakże, czy można takie składki odliczyć od podatku dochodowego? Sprawdź!

21 lipca 2022

Składki ZUS członka zarządu - kwestie rozliczeniowe

Czy opłacane są składki ZUS członka zarządu, który otrzymuje wynagrodzenie za udział w posiedzeniu zarządu ale nie jest zatrudniony w oparciu o umowę o pracę czy zlecenie? Co zmieniło się w przypadku takich osób? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

17 stycznia 2022

Obowiązkowy ZUS dla menedżerów spółek?

Zarządzanie spółką nie zawsze jest proste, dlatego często zatrudnia się menedżerów. Jak wglądają rozliczenia składkowe przy zatrudnianiu takich osób? Czy ZUS dla menedżerów spółek jest obowiązkowy? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat!

22 listopada 2021

Kiedy ująć w kosztach składki ZUS z tytułu umowy zlecenia?

Przedsiębiorcy, którzy zatrudniają pracowników mają co do zasady ująć w kosztach podatkowych składki ZUS z tytuły zawieranych umów. Kiedy ujęcie składek ZUS w KPiR jest możliwe? Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jakiej kolumnie KPiR ujmowane są składki ZUS?

14 lipca 2021

Składki ZUS a pomniejszenie zaliczki na podatek dochodowy

Czy wiesz, jaka jest zależność pomiędzy składkami ubezpieczeniowymi a zaliczkami na podatek dochodowy? Czy wszystkie składki ZUS można odliczać od dochodu bądź podatku? Sprawdź, które składki ZUS ujmowane są w kosztach i w jakim terminie jest to możliwe?

4 lutego 2021

Składki ZUS od umowy zlecenia z cudzoziemcem zatrudnionym w Polsce

Czy składki ZUS od umowy zlecenia z cudzoziemcem, który wykonuje zlecenie na terenie Polski są takie same jak dla obywateli RP? Gdzie odprowadzać należności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej, na temat zatrudniania obcokrajowców na zlecenie!

15 grudnia 2020

Składki ZUS za przedsiębiorcę rozpoczynającego pracę na etacie

Powszechne staje się pracowanie w więcej niż jednym miejscu i łączenie prowadzenia działalności gospodarczej z zatrudnieniem na etacie. Jakie składki ZUS za przedsiębiorcę rozpoczynającego pracę na etacie należy opłacać? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

17 lipca 2020

Zwrot nadpłaconych składek ZUS przedsiębiorcy

Natłok zadań i obowiązków oraz niekończąca się ilość spraw do załatwienia może skutkować pomyłką przedsiębiorcy podczas płatności składek ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak rozwiązać sytuację. Zobacz, jak uzyskać zwrot nadpłaconych składek ZUS!

14 lipca 2020

Zaliczka na podatek dochodowy a odliczenie składek ZUS

Jak wynika z Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podstawą do opodatkowania podatkiem dochodowym jest dochód, który między innymi pomniejszony jest o odliczenie składek ZUS. Przeczytaj i dowiedz się co podlega odliczeniu!

17 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów