0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: spolka-z-o.o.

Artykuły:

Wspólnik iluzoryczny w pojęciu ZUS-u

Wspólnik iluzoryczny to pojęcie z zakresu ubezpieczeń społecznych ZUS. Dotyczy ono sytuacji w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, gdy jeden ze wspólników posiada większościowe udziały i dominującą pozycję. Przeczytaj na co to wpływa!

9 maja 2024

Likwidacja spółki z o.o. w systemie S24 - kiedy jest możliwa?

Likwidacja spółki z o.o. to proces, w którym spółka jest zamykana i wykreślana z rejestru przedsiębiorców. W artykule przedstawiamy czy likwidacja spółki z o.o. w systemie s24 jest przeznaczona dla wszystkich, czy tylko nieliczni mogą z niej skorzystać.

5 października 2023

Wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. musi opłacać składki ZUS?

W jakim przypadku uznaje się, że jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest szczególną postacią działalności gospodarczej na własny rachunek ? Czy wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. musi opłacać składki ZUS? Sprawdź!

26 września 2023

Firma bez ZUS-u – czy to możliwe?

Czy można prowadzić jednoosobową firmę bez konieczności opłacania składek ZUS? Czy istnieje sposób na to, by nie płacić składek ZUS lub ograniczyć ich wysokość? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy firma bez ZUS-u jest możliwa!

8 sierpnia 2023

Spółka z o.o. w organizacji a faktury bez numeru NIP

Spółka z o.o. w organizacji powstaje w momencie zawarcia umowy spółki i objęcia udziałów przez wspólników. Od tej chwili spółka może przyjmować faktury, nawet bez numeru NIP. Jego uzyskanie jest jednak niezbędne do wystawiania faktur sprzedażowych.

10 maja 2023

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - poznaj jej zalety i wady!

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Ta forma prawna posiada wiele zalet i wad. Sprawdź, czy prowadzenie działalności w formie spółki z o.o. jest dla Ciebie!

21 kwietnia 2023

Kadencja i mandat członków rady nadzorczej - ile trwa?

Zasady obliczania kadencji członków zarządu i rady nadzorczej uległy zmianie. Zmiana ta obowiązuje dla mandatów i kadencji, które trwały w dniu wejścia w życie nowelizacji. Zobacz, ile aktualnie trwa kadencja i mandat członków rady nadzorczej!

27 marca 2023

Nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu - czy jest możliwe?

W praktyce spółka, która posiada osobowość prawną może wchodzić w posiadanie praw i zaciągać obowiązki. Czy spółka może nabywać obowiązki? Czy nabycie nieruchomości przez spółkę od członka zarządu jest możliwe? Jak rozliczyć taki zakup? Sprawdź!

27 czerwca 2022

Czy spółka z o.o. zawsze jest zwolniona z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne?

Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne w ZUS są powszechne i obowiązkowe dla większości osób i podmiotów. Istnieją jednak wyjątki. Czy spółka z o.o., a dokładniej wspólnicy spółki podlegają ubezpieczeniom społecznym? Sprawdź!

25 lutego 2022

Sprzedaż udziałów w spółce - konsekwencje sprzedaży

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a sprzedaż w przypadku całej spółki - konsekwencje sprzedaży. Czy musisz dokonać zapłaty podatku z tytułu zbycia lub zorganizować zgromadzenie wspólników? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

6 maja 2021

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania w spółce z o.o.

Na czym polega odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.? Kiedy członkowie zarządu mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej? Dowiedz się, jakie są podstawy oraz warunki do przypisania solidarnej odpowiedzialności!

22 kwietnia 2020

Rodzaje spółek w Polsce - wszystko co warto wiedzieć

Czym różnią się poszczególne rodzaje spółek? Jakie są zasady zakładania spółek w Polsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o występujących w Polsce rodzajach spółek oraz poznaj zasady ich tworzenia!

10 kwietnia 2020

Założenie spółki z o.o. - co warto wiedzieć?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona przez jedną lub kilka osób. Jak wygląda założenie spółki z o.o.? Ile kosztuje założenie spółki z. o.o. i czy można zrobić to przez internet? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 marca 2020

Rezygnacja z funkcji członka zarządu w spółce z o.o. - jak ją złożyć?

Rezygnacja z funkcji członka zarządu jest jednostronną czynnością prawną, która jest skuteczna w momencie przekazania oświadczenia o rezygnacji do spółki. W jakiej formie powinno być złożone oświadczenie o rezygnacji? Jakie są jej skutki?

5 czerwca 2019

Czy każda spółka z o.o. musi mieć prezesa?

Spółka z o.o. od momentu rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym powinna posiadać zarząd, który ma kompetencje do prowadzenia spraw spółki i jej reprezentacji. Czy konieczne jest również powołanie prezesa zarządu spółki? Sprawdź w artykule!

15 maja 2019

Jakie prawa ma spółka z o.o. w organizacji?

Spółka z o.o. w organizacji jest tzw. ułomną osobą prawną. Powstaje z chwilą zawarcia umowy spółki i trwa do chwili wpisu spółki do rejestru KRS, wówczas samoistnie przeistacza się w spółkę z o.o. Jakie prawa i obowiązki ma spółka z o.o. w organizacji?

19 marca 2019

Odpowiedzialność zarządu za podatki spółki - kiedy się przedawnia?

Członkowie zarządu spółki z o.o. i akcyjnej odpowiadają swoimi prywatnymi majątkami za zaległości podatkowe spółek. Jak długo trwa odpowiedzialność zarządu za podatki? Ile lat musi minąć, żeby urząd skarbowy nie mógł się domagać zapłaty?

7 listopada 2018

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Sp. z o.o. - co warto wiedzieć?

Zgromadzenie wspólników to organ uchwałodawczy spółki. Decyduje on o sprawach najistotniejszych w spółce. Jeśli występują zdarzenia wymagające nagłej decyzji wszystkich wspólników spółki, powoływane jest wtedy nadzwyczajne zgromadzenie wspólników.

2 marca 2018

Spółka z o.o. z kapitałem zakładowym o wartości 1 zł?

Dopuszczona zostanie konstrukcja udziałów beznominałowych, a ochrona wierzycieli spółki z o.o. zostanie wzmocniona poprzez wprowadzenie testu wypłacalności. Te i inne zmiany szykuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Sprawdź, czym jest spółka z o.o.

26 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów