0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: sprzedaz-nieruchomosci

Artykuły:

Sprzedaż gruntu niezabudowanego – jak rozliczyć?

Jak rozliczyć sprzedaż gruntu niezabudowanego? Kiedy sprzedaż gruntu podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania takiej sprzedaży podatkiem VAT.

14 lipca 2022

Sprzedaż nieruchomości na gruncie VAT - najważniejsze informacje

Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości odbywa się w sposób szczególny. W związku z tym podatnicy mają wątpliwości, czy sprzedaż nieruchomości na gruncie VAT opodatkować właściwą stawką czy też zastosować zwolnienie. Kwestie tą wyjaśniamy w naszym artykule.

24 maja 2022

Sprzedaż nieruchomości opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym

Nieruchomości to coraz częściej wykorzystywana alternatywa na inwestowanie pieniędzy, a usługi wynajmu to świetny pomysł na biznes. Przedsiębiorcy zastanawiają się, w jaki sposób rozliczyć sprzedaż nieruchomości opodatkowanych ryczałtem. Przeczytaj!

9 maja 2022

Sprzedaż gruntu w trakcie dzierżawy - o czym należy pamiętać?

Czy sprzedaż gruntu w trakcie dzierżawy jest możliwa? Jak zmiana właściciela wpłynie na zawartą umowę? Przeczytaj i dowiedz się, kiedy i na jakich zasadach może dojść do sprzedaży wydzierżawionej nieruchomości oraz jakie koszty się z tym wiążą.

6 maja 2022

Sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze zachowku

Przy sprzedaży nieruchomości ważne znaczenie ma moment nabycia w celu popranego opodatkowania sprzedaży. Moment nabycia nie jest wprost wytłumaczony. Warto zastanowić się, czy sprzedaż nieruchomości nabytej w drodze zachowku również podlega opodatkowaniu.

30 grudnia 2021

Własne cele mieszkaniowe a umowa deweloperska – interpretacja MF

Wydatki na własne cele mieszkaniowe to zwolnienie w PIT, w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości przed upływem 5 lat, licząc od końca roku w którym została nabyta. MF wydało w tym zakresie interpretację ogólną. Czy jest ona korzystana dla podatników?

24 grudnia 2021

Sprzedaż nieruchomości wspólnej - jak ustalić źródło przychodów?

Sprzedaż nieruchomości wspólnej wykorzystywanej w działalności jednego małżonka nakłada obowiązek ustalenia źródło przychodów. W zależności od stanu rzeczy przychód może być uznany za pozarolniczą działalność gospodarczą, lub jako sprzedaż prywatna.

10 września 2021

Sprzedaż nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej a ulga mieszkaniowa

Podatnik w czasie prowadzenia swojej działalności gospodarczej uzyskuje różnego typu przychody. Sprzedaż nieruchomości wycofanej z działalności gospodarczej jest jednym z nich. W artykule omawiamy tą transakcję w odniesieniu do ulgi mieszkaniowej.

9 września 2021

Sprzedaż nieruchomości na rzecz osób fizycznych a kasa fiskalna

Sprzedaż nieruchomości jako rodzaj odpłatnej dostawy towaru może być wykonywana nie tylko na rzecz innych podatników, ale i osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Sprawdź, czy w takiej sytuacji konieczne jest stosowanie kasy fiskalnej!

7 września 2021

Kasa fiskalna przy sprzedaży nieruchomości - kiedy jest obowiązkowa?

Dowiedz się, czy kasa fiskalna przy sprzedaży nieruchomości jest potrzebna i czy możliwe jest korzystanie ze zwolnienia z kasy fiskalnej! Poznaj warunki uprawniające do korzystania ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży! Dowiedz się więcej czytając artykuł!

11 sierpnia 2021

Sprzedaż nieruchomości a oznaczenie GTU_10 – wyjaśnienia MF

Wprowadzenie nowego pliku JPK_V7M/JPK_V7K wywołało wiele skrajnych emocji w środowisku przedsiębiorców i księgowych. Kłopotliwe jest również stosowanie kodów GTU. Dowiedz się czy oznaczenie GTU_10 jest odpowiednie przy sprzedaży nieruchomości!

24 czerwca 2021

Sprzedaż działki z obiektem małej architektury a zwolnienie z VAT

Sprzedając nieruchomości często nie wiemy co i jak opodatkować. Tak również jest z działkami. Jak opodatkować sprzedaż działki z obiektem małej architektury? Czy może być zwolniona z VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Sprzedaż nieruchomości przez osobę fizyczną a podatek VAT

Zastanawiasz się czy osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, które dokonują sprzedaży nieruchomości są zobowiązane do zarejestrowania firmy? Dowiedz się, kiedy sprzedaż nieruchomości należy opodatkować podatkiem od towarów i usług!

29 kwietnia 2021

Ulga termomodernizacyjna a sprzedaż nieruchomości

Nowa ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć w zeznaniu podatkowym wydatki, które zostały poniesione na inwestycje w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Czy sprzedaż nieruchomości ma wpływ na prawo do skorzystania z ulgi? Wyjaśniamy w artykule!

19 kwietnia 2021

Sprzedaż nieruchomości – jakie dokumenty należy zgromadzić przed wizytą u notariusza?

Do sprzedaży mieszkania, domu i działki konieczna jest wizyta u notariusza. Jak się do niej przygotować i jakie dokumenty należy zgromadzić, aby sprzedaż nieruchomości poszła szybko i sprawnie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 kwietnia 2021

Sprzedaż gruntu z rozpoczętą budową – skutki w PIT i VAT

Sprzedaż gruntu z rozpoczętą budową jest sytuacja nietypową i nie zawsze jest oczywiste jak taka sprzedaż powinna być opodatkowana. W tym artykule wyjaśniamy jakie zastosować stawki podatków VAT i PIT oraz od jakich czynników zależy ich wysokość!

19 marca 2021

Zadatek pozwala uniknąć PIT przy sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania wiąże się z uzyskaniem przychodu opodatkowanego PIT. Strony bardzo często decydują się na umowę przedwstępna i wpłatę zadatku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy otrzymany zadatek pozwala uniknąć PIT przy sprzedaży mieszkania!

18 marca 2021

Ulga mieszkaniowa w podatku PIT – przedłużony termin

Ministerstwo przedłużyło termin na wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe uzyskanego przychodu w 2018 roku z odpłatnego zbycia nieruchomości. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie zmiany dla podatników zawiera ulga mieszkaniowa w podatku PIT!

4 marca 2021

Wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości w orzecznictwie. Część 1

Podatnicy chętnie korzystają ze zwolnienia przedmiotowego i środki ze sprzedaży poprzedniej nieruchomości, przeznaczają na nabycie kolejnej nieruchomości. Co mówi orzecznictwo, na wydatkowanie środków przed uzyskaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości?

19 sierpnia 2020

Sprzedaż nieruchomości a prawo do zwolnienia z opodatkowania

Czy sprzedaż nieruchomości może być zwolniona z opodatkowania? Czym są koszty odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co należy zrobić aby uniknąć obowiązku zapłacenia podatku przy sprzedaży mieszkania.

25 czerwca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów