0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: sprzedaz-przez-internet

Artykuły:

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

22 maja 2024

Sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa a kasa fiskalna

Przedsiębiorców prowadzących działalność w trybie stacjonarnym dręczy pytanie, czy sprzedaż stacjonarna i wysyłkowa wymagają posiadania kasy fiskalnej? Czy w odniesieniu do sprzedaży wysyłkowej kasa fiskalna jest wymagana? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

24 kwietnia 2023

Rozliczenie VAT w sklepie internetowym

Prowadzisz sklep internetowy? Sprawdź, kiedy i jak dokonać rejestracji dla potrzeb VAT. Jak złożyć w urzędzie formularz VAT-R? Dowiedz się, kiedy możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z VAT. Przeczytaj - Rozliczenie VAT w sklepie internetowym.

6 grudnia 2021

Sprzedaż zdjęć i filmów przez internet – jak rozliczyć na gruncie VAT?

Sprzedaż internetowa dotyczy również produktów cyfrowych, tj. zdjęcia czy filmy. Sprzedaż nimi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Jak zatem rozliczyć sprzedaż zdjęć i filmów przez internet?

2 sierpnia 2021

Sprzedaż internetowa - ewidencjonowanie przychodów

W jaki sposób powinnam ewidencjować przychód ze sprzedaży internetowej, gdy korzystam ze zwolnienia z kasy fiskalnej?

5 lutego 2021

Kasa fiskalna kiedy jest niezbędna w działalności?

Prowadzisz sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności i musisz kupić kasę fiskalną? Zastanawiasz się którą wybrać? W artykule odpowiadamy na pytanie “Kasa fiskalna czy kasa fiskalna online?”. Sprawdź, co jest dla Ciebie korzystne.

13 stycznia 2021

Sprzedaż przez Internet a podatek dochodowy i VAT

Czy wiesz, że sprzedaż przez Internet może różnić się od sprzedaży stacjonarnej pod względem podatkowym? W jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy przy sprzedaży wysyłkowej? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są prawa i przywileje w tym zakresie!

18 grudnia 2020

Faktura i paragon w działalności sklepu internetowego

Ewidencjonowanie sprzedaży jest obowiązkiem przedsiębiorcy. Musi on tez dostarczyć klientowi dokument będący dowodem sprzedaży towaru. Dowiedz się, czy faktura i paragon wystawiana w e-sklepie rządzi się takimi samymi prawami.

16 grudnia 2020

Skuteczna sprzedaż to sukces w sprzedaży. Wykorzystaj swój potencjał!

Sprawdź, dlaczego sprzedaż przez internet zyskuje coraz większa popularność i co wpływa na jej efektywność. Poznaj kilka cennych porad na temat tego co zrobić, aby skuteczna sprzedaż zagościła w Twoim biznesie dzięki działalności w świecie online.

26 marca 2020

Sprzedaż przez Internet? Tym nie opłaca się handlować

Sprzedaż przez Internet jest bardzo popularna. Chcąc otworzyć e-sklep, warto zastanowić się czy branża, w której chcemy działać, jest odpowiednia do funkcjonowania w sieci. Podpowiadamy na co jeszcze zwrócić uwagę zastanawiając się nad e-sprzedażą.

4 lipca 2018

Kiedy sprzedaż na Allegro staje się działalnością?

Do czasu wejścia w życie Konstytucji biznesu sprzedaż na Allegro, jeśli była prowadzona w sposób ciągły, zorganizowany i dla zysku - była działalnością gospodarczą. Czy Konstytucja biznesu dalej uważa sprzedaż na Allegro jako działalność?

9 maja 2018

Aspekt prawny sprzedaży na Allegro, czyli kiedy płacić podatek

Sprzedaż na Allegro określa nie tylko regulamin portalu. Sprzedający musi zwrócić szczególną uwagę na aspekt prawny sprzedaży na Allegro, który jest regulowany przepisami z różnych dziedzin prawa. Dowiedz się więcej o sprzedaży na Allegro!

6 lutego 2018

Sprzedaż przez internet - co z kasą fiskalną?

Sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności i rolników ryczałtowych musi zostać nabita na kasę fiskalną, jednak w niektórych przypadkach można skorzystać ze zwolnienia. Czy sprzedaż przez internet wymaga posiadania kasy fiskalnej? Sprawdź!

19 grudnia 2017

Informacja handlowa udzielana klientom sklepu internetowego

Przedsiębiorca, zwłaszcza prowadzący sprzedaż przez internet, zobowiązany jest do starannego udzielania konsumentowi informacji handlowej. Pozwala to klientowi lepiej zapoznać się z ofertą sprzedawcy, a temu ostatniemu uniknąć kar.

15 grudnia 2017

Błędy w e-commerce - jakie popełniane są najczęściej?

Posiadając biznes w branży e-commerce, trzeba liczyć się z tym, że koniecznym będzie włożenie sporej ilości czasu w jego zaistnienie w sieci, tak by nie popełnić pomyłki. Jakie błędy w e-commerce zdarzają się najczęściej? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

29 sierpnia 2017

Efektywna sprzedaż przez internet - jak ją prowadzić?

Sprzedaż przez internet posiada wiele tych samych elementów co handel offline, ale jednocześnie ma swoją specyfikę. Czym różnią się oba typy działań? Jak skutecznie sprzedawać w internecie? Przeczytaj artykuł i poznaj metody promocji w e-sklepie.

21 lipca 2017

Sprzedaż przez internet - wybrane problemy przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy dokonują sprzedaż przez internet muszą przestrzegać przepisów ustawy o prawach konsumenta, która w dużym stopniu dba o interes konsumentów. Poznaj rozwiązania na najczęściej pojawiające się w praktyce problemy prawne i księgowe!

5 czerwca 2017

Sprzedaż przez internet a opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym

Przedsiębiorcy prowadząc działalność stosują różne kanały dystrybucji towarów aby dotrzeć do jak największej liczby klientów. Dowiedz się, kiedy sprzedaż może być opodatkowana ryczałtem i jaką stawkę należy zastosować prowadząc sprzedaż przez internet!

28 marca 2017

Handel internetowy - korzyści i ograniczenia w e-commerce

Z dnia na dzień w sieci pojawia się coraz więcej e-sklepów. Nie bierze się to z niczego. Konsumenci coraz częściej wybierają taką formę zakupów. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą handel internetowy, a jakie ograniczenia stawia firmie i klientowi.

9 marca 2017

Komunikacja z klientem w sklepie internetowym

W sprzedaży internetowej, komunikacja z klientem różni się znacznie od tej, z którą mamy do czynienia offline. Jednak brak bezpośredniego kontaktu nie znaczy, że nie możemy skutecznie sprzedawać i budować relacji. Poznaj narzędzia komunikacji w e-sklepie.

25 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów