0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: ulepszenie-srodka-trwalego

Artykuły:

Remont a modernizacja środka trwałego - czym się różnią?

Remont a modernizacja środka trwałego są to dwa różne pojęcia, których nie można mylić. Właściwa klasyfikacja wpływa bowiem na rozliczenie podatkowe, ponieważ sposób ujęcia kosztów ulepszenia czy remontu w KPiR różni się. Sprawdź, co znaczą oba pojęcia!

31 maja 2023

Ewidencja środków trwałych - kiedy należy ją prowadzić?

Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku związane z wykonywaną działalnością. Czym jest środek trwały? Jak ustalić jego wartość początkową oraz jak należy prowadzić ewidencję środków trwałych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 marca 2023

Ulepszenie środka trwałego otrzymanego w darowiźnie a amortyzacja

Odpisy amortyzacyjne od środka trwałego otrzymanego w darowiźnie zostały wyłączone z możliwości ujęcia jako koszty uzyskania przychodów. Czy możliwa jest jednak amortyzacja, jeśli ma miejsce ulepszenie środka trwałego otrzymanego w darowiźnie? Sprawdź!

13 lutego 2023

Ulepszenie fabrycznie nowego środka trwałego a odpisy amortyzacyjne

Fabrycznie nowe środki trwałe mogą być amortyzowane jednorazowo w ramach preferencyjnej amortyzacji fabrycznie nowych środków trwałych. Pojawia się jednak wątpliwość czy ulepszenie fabrycznie nowego środka trwałego można zamortyzować jednorazowo? Sprawdź!

7 lutego 2023

Wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego - wyjaśnienie

Podatnik mający w swojej działalności środki trwałe musi się liczyć z koniecznością ich naprawy lub całkowitej wymiany. Sporna kwestią jest wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego. W jaki sposób rozliczyć taka naprawę? Wyjaśniamy w artykule!

17 maja 2022

Naprawy mechaniczne oraz naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów – podatek PIT

Posiadając samochód na stanie firmy należy liczyć się z kosztami jego napraw, które w przypadku środków trwałych możemy podzielić na ulepszenie środka trwałego oraz remont. Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodów - jak rozliczyć na gruncie PIT?

16 grudnia 2021

Ulepszenie środka trwałego a całkowita amortyzacja

Poniosłeś wydatek na ulepszenie środka trwałego, ale jego amortyzacja została już zakończona? Z artykułu dowiesz się czy wartość ulepszenia możesz powiększyć o wartość początkową środka trwałego. Dowiedz się więcej na ten temat!

10 maja 2021

Zmiana wartości początkowej środka trwałego - co warto wiedzieć!

Wartość składników majątku, które są środkami trwałymi może ulec zmianie. Może ona nastąpić w drodze ulepszenia lub odłączenia części składowej. Jak zmiana wartości początkowej środka trwałego może wpłynąć na odpisy amortyzacyjne? Przeczytaj artykuł!

19 lutego 2021

Korekta wartości początkowej środka trwałego - ważne informacje! cz.2

Wartość początkowa środka trwałego, zakupionego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ulega zmianie w wyniku naturalnego zużycia lub ulepszenia. Kiedy powinna nastąpić korekta wartości początkowej środka trwałego? Przeczytaj artykuł!

20 sierpnia 2019

Sprzedaż nieruchomości będącej towarem handlowym a VAT

Sprzedaż nieruchomości rodzi konsekwencje na gruncie podatku VAT. W pewnych sytuacjach ustawodawca przewiduje zwolnienia. Dowiedz się, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT powoduje sprzedaż nieruchomości stanowiącej towar handlowy w firmie.

22 maja 2019

Ulepszenie środka trwałego zamortyzowanego jednorazowo

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej rzeczą nieuniknioną jest eksploatacja środków trwałych. Ich użyteczność spada i konieczne jest ich ulepszenie. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak rozliczyć ulepszenie środka trwałego zamortyzowanego jednorazowo?

25 września 2018

Zakup obiektywu do aparatu w kosztach firmowych

Czy zakup obiektywu do aparatu mogę ująć w kosztach firmowych? Czy będzie to środek trwały podlegający amortyzacji?

30 czerwca 2018

Ulepszenie środka trwałego a wybór metody amortyzacji

W jaki sposób powinnam rozliczyć ulepszenie środka trwałego, który został zamortyzowany jednorazowo?

27 czerwca 2018

Instalacja gazowa w firmowym samochodzie

Czy instalacja gazowa założona w firmowym samochodzie, może zostać uznana za koszt uzyskania przychodu?

13 marca 2018

Instalacja LPG samochodu w kosztach firmowych

W jaki sposób powinna zostać ujęta Instalacja LPG samochodu w kosztach uzyskania przychodu?

9 marca 2018

Inwestycja w leasingowany środek trwały po upływie umowy leasingowej

Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na leasingowany środek trwały. Problemy z popularną formą użytkowania pojawiają się najczęściej podczas wykupu przedmiotu z leasingu. Jak rozliczyć koszty związane z amortyzacją środka trwałego? Przeczytaj o tym!

6 grudnia 2017

Remont a ulepszenie środka trwałego

Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe może poddać je ulepszeniu lub remontowi. Należy jednak mieć na względzie, że remont i ulepszenie to nie to samo. Remont a ulepszenie - przeczytaj o różnicach pomiędzy nimi w naszym artykule.

7 września 2017

Ulepszenie środka trwałego a wydłużenie okresu amortyzacji

Na czym polega ulepszenie środka trwałego oraz w jaki sposób należy je rozliczyć? Czy ulepszenie środka trwałego ma wpływ na wydłużenie okresu amortyzacji? Jak sporządzić plan amortyzacji w tym przypadku? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2017

Czym różni się ulepszenie środka trwałego od remontu?

Przedsiębiorca, który posiada w firmie środki trwałe powinien wiedzieć jak odróżnić wydatki poniesione na remont od tych, które stanowią ulepszenie środka trwałego. Bowiem poprawne ujęcie danych kosztów ma wpływ na rozliczenie podatkowe.

4 sierpnia 2017

Jak rozliczyć nakłady poniesione na obcy środek trwały?

Wielu przedsiębiorców z różnych względów preferuje wykorzystywanie w firmie obcych środków trwałych. Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć nakłady poniesione na obcy środek trwały? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

21 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów