0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: zatrudnienie-cudzoziemca

Artykuły:

Akta osobowe cudzoziemca – czy przechowywać ksero wizy, zezwolenia, paszportu?

Każdy pracodawca, który zatrudnia pracowników ma obowiązek prowadzić dokumentację pracowniczą. Jak powinny być prowadzone akta osobowe cudzoziemca? Czy różnią się od dokumentacji polskich pracowników? Przeczytaj i poznaj odpowiedź na to i inne pytania!

24 marca 2023

Zatrudnienie Ukraińca na podstawie oświadczenia

Coraz więcej obywateli Ukrainy podejmuje się zatrudnienia w Polsce. Zatrudnienie Ukraińca wiąże się jednak z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. Jak dokonać powierzenia pracy cudzoziemcowi? Dowiedz się z naszego artykułu!

9 stycznia 2023

Zatrudnienie cudzoziemca przez osobę fizyczną zgodnie z uproszczoną procedurą

Rynek pracy bywa coraz częściej eksploatowany przez cudzoziemców. Jaki jest proces postępowania, jeśli osoba fizyczna podejmuje zatrudnienie cudzoziemca? Jak uzyskać oświadczenie umożliwiające zatrudnienie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 października 2022

Wynagrodzenie cudzoziemca 2022 – kontrowersje

Ostatnio kontrowersje budzi kwestia wynagrodzenia cudzoziemca i jego ukształtowania. Na czym one polegają? Jakie zmiany wprowadzono ustawą o zmianie ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw? Przeczytaj jak wygląda wynagrodzenie cudzoziemca!

29 lipca 2022

Zatrudnianie cudzoziemców – najczęstsze błędy

Jeżeli pracodawca zatrudnia cudzoziemca, który wykonuje pracę w Polsce i nie zachodzi żaden szczególny wyjątek, pracodawca powinien realizować wobec tego pracownika obowiązki jak wobec pracownika polskiego. Jak wygląda zatrudnianie cudzoziemców? Sprawdź!

31 maja 2022

Procedura oświadczeniowa cudzoziemca

Czy procedura oświadczeniowa cudzoziemca jest uproszczoną formą jego zatrudnienia w Polsce, tj. bez konieczności uzyskiwania stosownych pozwoleń i legalizacji pobytu? Jak wygląda jej zastosowanie? O czym należy pamiętać? Sprawdź w artykule!

3 marca 2022

Czy jest możliwa zmiana wynagrodzenia cudzoziemca?

Zmiana wynagrodzenia jest możliwa, jednak zawsze wymaga to zmiany adekwatnych dokumentów. Jednak czy możliwa jest także zmiana wynagrodzenia cudzoziemca? Jak formalności należy dopełnić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

2 lutego 2022

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi

Coraz więcej polskich pracodawców zatrudnia obcokrajowców. Jednak dla wielu procedura zatrudnienia wciąż jest bardzo skomplikowana. Czym jest oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi? Na czym polega ta procedura? Sprawdź!

22 listopada 2021

Cudzoziemiec łatwiej zalegalizuje pobyt w Polsce!

Dzisiaj proces zatrudnienia obcokrajowca jest bardzo pracochłonny i skomplikowany. Pojawił się jednak projekt, który może sprawić, że cudzoziemiec zyska nowe przywileje, a sama procedura zostanie mocno uproszczona. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 czerwca 2021

Powierzenie pracy cudzoziemcowi bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę

Zatrudnianie osób pochodzących z zagranicy jest bardzo popularnym zjawiskiem. Trzeba jednak wiedzieć, jakie formalności niesie za sobą powierzenie pracy cudzoziemcowi. Kiedy nie trzeba uzyskać zezwolenia na pracę? Przeczytaj i dowiedz się!

9 czerwca 2021

Cudzoziemiec z Kartą Polaka - jakich formalności należy dokonać?

Karta Polaka jest dokumentem potwierdzającym przynależność cudzoziemca do narodu polskiego. Przeczytaj koniecznie nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie uprawnienia ma cudzoziemiec z Kartą Polaka i jakie wymogi trzeba spełnić by go zatrudnić!

7 kwietnia 2021

Zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemca - zmiany od 2018 roku

Coraz więcej przedsiębiorców z powodu niedoboru pracowników decyduje się na zatrudnienie cudzoziemca. Co zmieniło się w przepisach od 2018 roku? Jak zdobyć zezwolenie na pracę sezonową dla cudzoziemca? Przeczytaj w artykule i dowiedz się więcej!

27 lutego 2019

Zezwolenie na pracę - czy obcokrajowiec musi je posiadać?

Kiedy cudzoziemiec może legalnie pracować w Polsce, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, które jest wydawane przez urzędy wojewódzkie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy nie jest wymagane zezwolenie na pracę dla cudzoziemca!

23 stycznia 2018

Jak zgłosić do ubezpieczeń w ZUS cudzoziemca?

Zatrudnienie obcokrajowców jest w Polsce coraz bardziej popularne. Powstaje pytanie czy za obcokrajowców należy płacić składki ZUS? Wielu pracodawców ma wątpliwości, jak zgłosić do ubezpieczeń w ZUS cudzoziemca. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

9 listopada 2017

Jak zatrudnić cudzoziemca w Polsce?

Dowiedz się, jakie są przepisy w kwestii zatrudniania obcokrajowców w polskiej gospodarce.

14 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów