0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Poznaj SimplySign - podpis elektroniczny dla firm

Wielkość tekstu:

Podpis elektroniczny to niezwykle przydatne narzędzie, które znacznie przyspiesza i ułatwia proces podpisywania dokumentów. Jego popularność szczególnie wzrosła w obecnych czasach, gdy możliwość złożenia podpisu własnoręcznie jest ograniczona. Sprawdź, gdzie kupić podpis elektroniczny, jak wygląda proces jego uzyskania oraz jakie korzyści daje pracownikom, kadrze zarządzającej dużymi przedsiębiorstwami oraz osobom prowadzącym własny biznes. 

Czym jest podpis elektroniczny SimplySign?

Kwalifikowany podpis elektroniczny SimplySign to wiodące na rynku narzędzie do składania cyfrowych podpisów na dokumentach i plikach o praktycznie dowolnym rozszerzeniu. Dzięki temu, że jest on oparty na certyfikacie kwalifikowanym daje gwarancję, że podpisany dokument elektroniczny posiada pełną moc prawną. Podpis SimplySign może być wydany na dane osoby fizycznej oraz zostać rozszerzony o dodatkowe informacje biznesowe związane z użytkownikiem.

Zaletą podpisu elektronicznego, w porównaniu do konkurencji, jest jego mobilność. Klasyczny podpis elektroniczny wymaga zapisania certyfikatu na karcie kryptograficznej. W przypadku SimplySign certyfikat potwierdzający autentyczność podpisu przechowywany jest w chmurze, dzięki czemu podpiszesz dokument przy pomocy aplikacji na telefonie lub na komputerze.

Jak wyrobić podpis elektroniczny?

Proces pozyskania certyfikatu kwalifikowanego do SimplySign podyktowany jest przepisami prawa Unii Europejskiej. Wymagają one weryfikacji na podstawie dowodu osobistego lub paszportu, którą można przeprowadzić w specjalnym punkcie weryfikacyjnym, np. eSIGN. Możliwa jest także zdalna weryfikacja dokumentów, co znacznie zwiększa wygodę i ułatwia proces weryfikacji.

Gdzie uzyskać podpis kwalifikowany

By uzyskać certyfikat i podpis elektroniczny musisz wykonać następujące kroki:

 1. Wybierz certyfikat kwalifikowany SimplySign i okres jego trwania.

 2. Pobierz i zainstaluj aplikację mobilną SimplySign na telefon, program komputerowy SimplySign Desktop oraz narzędzie do podpisywania dokumentów jak Adobe Reader DC lub ProCertum SmartSign.

 3. Drogą mailową otrzymasz link do formularza online – wypełnij go i wybierz certyfikat biznesowy (z dodatkowymi danymi) lub certyfikat osobisty. Wygeneruj dokumenty z formularza online i wydrukuj je.

 4. Następnie umów usługę weryfikacji tożsamości, np. w punkcie eSIGN. Skorzystaj z promocji. Pokaż dowód zakupu SimplySign w home.pl i otrzymaj usługę weryfikacji w obniżonej cenie.

 5. Proces weryfikacji może zająć do 7 dni. Po jego zakończeniu na Twój adres email dostaniesz potwierdzenie wydania certyfikatu.

 6. Od tego momentu Twój certyfikat jest ważny i możesz rozpocząć podpisywanie dokumentów.

Co zrobić, kiedy ważność certyfikatu wygasa?

Jeśli już korzystasz z mobilnego podpisu, lecz zbliża się termin jego wygaśnięcia, możesz wykupić odnowienie podpisu elektronicznego SimplySign. Podczas odnowienia podpisu niepotrzebna jest ponowna weryfikacja tożsamości. Dzięki temu możesz dalej korzystać z podpisu elektronicznego, bez przerwy w działaniu usługi. Odnowienie jest dostępne tylko dla obecnych posiadaczy certyfikatu w SimplySign, więc jeśli chcesz rozpocząć korzystanie z mobilnego podpisu w telefonie i na komputerze, musisz ponownie przejść przez proces weryfikacji.

Zastosowania podpisu elektronicznego

Certyfikat kwalifikowany to świetna inwestycja dla każdej firmy czy organizacji. Jeśli chcesz przez dłuższy czas korzystać z możliwości SimplySign, warto zastanowić się nad wybraniem dłuższego okresu ważności certyfikatu. Jest to szczególnie korzystny wybór, ponieważ w przeliczeniu na jeden rok, 3-letni certyfikat posiada najniższą cenę. Mogą na tym zyskać szczególnie przedsiębiorcy i firmy, które ma do czynienia z dużą liczbą dokumentów, np.:

 • Księgowi – podpis elektroniczny jest kompatybilny z programem Płatnik i może być użyty do podpisywania dokumentów, jak JPK, do urzędów administracji skarbowej.

 • Pracownicy HR – w celu poprawienia wewnętrznego obiegu dokumentów oraz do komunikacji z urzędami administracji publicznej.

 • Prawnicy – do prawomocnego podpisywania dokumentów, nawet poza kancelarią.

 • Lekarze – by wystawiać e-skierowania, e-recepty czy składać podpis w dokumentach dla NFZ.

 • Pracownicy branży budowlanej – do składania e-dokumentów i weryfikacji autentyczności dokumentów projektowych.

Jak widać, podpis elektroniczny z certyfikatem kwalifikowanym może być wykorzystywany w wielu branżach. Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, podpis SimplySign pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ ogranicza praktycznie do zera konieczność dostarczania dokumentów do urzędu osobiście lub wysyłania ich pocztą.

Gdzie kupić podpis elektroniczny SimplySign?

E-podpis z certyfikatem kwalifikowanym jest wydawany przez Centrum Certyfikacji posiadające moc prawną do wydawania certyfikatów kwalifikowanych. Natomiast usługę mobilnego podpisu elektronicznego dla biznesu SimplySign znajdziesz w internetowym sklepie home.pl. Korzystając z oferty nie tylko kupisz dostęp do SimplySign ze sprawdzonego źródła w atrakcyjnej cenie, ale także otrzymasz zniżkę na weryfikację certyfikatu w eSIGN.

Artykuł partnera, teks zewnętrzny 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów