0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo do odstąpienia od umowy przez przedsiębiorcę w ciągu 14 dni

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzę działalność gospodarczą i zakupiłem pewien sprzęt w sklepie internetowym. Czy przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni z racji zawarcia umowy na odległość?

Marek, Wrocław

 

Ustawa o prawach konsumentów przyznaje prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość  - jak sama nazwa wskazuje - konsumentom.

Konsumentem jest osoba, która kupuje dany towar na swój prywatny użytek, niezwiązany z działalnością gospodarczą.

Konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania towaru, bez podawania przyczyny zwrotu, a sprzedawca ma obowiązek taki towar przyjąć oraz zwrócić cenę wraz z kosztami przesyłki (najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez przedsiębiorcę).

Wobec powyższego, może Pan zwrócić zakupiony w e-sklepie towar, jeśli kupił go Pan dla siebie jako konsumenta. Natomiast jeśli powyższy towar kupił Pan na cele związane z prowadzoną przez Pana działalnością, wtedy nie ma Pan prawa do odstąpienia od umowy według przepisów konsumenckich. W tej sytuacji poleca się stosowny zapis w umowie ze sprzedawcą o prawie odstąpienia od umowy w określonym czasie (umowne prawo odstąpienia).

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów