0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-11

Artykuły:

Nieuzasadnione lub niezgodne z prawem wypowiedzenie umowy o pracę

Jakie są uprawnienia pracownika, gdy nastąpi niezgodne z prawem i niezasadne wypowiedzenie umowy o pracę? Czy w takim przypadku pracownikowi przysługuje odwołanie od wypowiedzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 lipca 2024

Czy możliwe jest przejęcie pracownika przez innego przedsiębiorcę?

W obecnych czasach pracownicy mogą zmieniać miejsce zatrudnienia w zasadzie dowolną liczbę razy. Co, jednak jeśli to pracodawca zechce przejąć osobę pracującą w innej firmie? Czy prawo dopuszcza przejęcie pracownika przez innego pracodawcę? Sprawdź!

11 lipca 2024

Jak długo przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia w 2024 r.?

Nie wszystkim przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia. Komu zatem się należy i jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać do niego prawo? Jak długo można z niego korzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 lipca 2024

Urlop bezpłatny w świadectwie pracy

W sytuacji, gdy pracownik wykorzystał już cały przysługujący urlop wypoczynkowy, może on skorzystać z urlopu bezpłatnego, za który nie przysługuje wynagrodzenie. Czy pracodawca ma obowiązek wykazać urlop bezpłatny na świadectwie pracy? Sprawdź!

11 lipca 2024

Koniec orzeczenia o niepełnosprawności – jakie kroki podjąć?

Pracodawca ma względem pracownika posiadającego stopień niepełnosprawności określone obowiązki. Koniec orzeczenia o niepełnosprawności również wiąże się z potrzebą dokonania odpowiednich zmian i spełnienia kilku zobowiązań. O czym należy pamiętać?

11 lipca 2024

Jak wypełnić ZUS ZUA? Omówienie krok po kroku

Formularz ZUS ZUA wypełnia płatnik składek w celu zgłoszenia osoby do danego tytułu ubezpieczenia. Czy wiesz, kto jest zwolniony z tego obowiązku? O czym należy pamiętać? Sprawdź, jak należy poprawnie wypełnić wniosek ZUS ZUA!

11 lipca 2024

Laweta w działalności – czy można odliczać 100% VAT?

W artykule omówiono kwestie związane z odliczaniem podatku VAT od nabycia i eksploatacji pojazdów samochodowych w działalności gospodarczej. Szczególną uwagę poświęcono zagadnieniu, jak rozliczana powinna być laweta w działalności. Przeczytaj i sprawdź!

11 lipca 2024

Mniej pracuj, więcej zarabiaj - efektywne biuro rachunkowe!

Czy widzisz, że Twoje biuro nie działa efektywnie, pracujesz po godzinach, a Twoi pracownicy marnują czas na mało znaczące prace? Sprawdź, jak zmienić swój biznes w Efektywne Biuro Rachunkowe dzięki nowoczesnemu i kompleksowemu oprogramowaniu dla biur!

11 lipca 2024

Tajemnica skarbowa pomiędzy urzędami skarbowymi - czy obowiązuje?

Organy podatkowe zobowiązane są do przestrzegania tajemnicy skarbowej w odniesieniu do zgromadzonych danych podatników. Czy w przypadku czynności sprawdzających organy podatkowe mogą przekazywać pomiędzy sobą informacje, które chroni tajemnica skarbowa?

11 lipca 2024

Konsumencka pożyczka lombardowa - najważniejsze informacje

W momencie gdy nie posiada się odpowiedniej zdolności kredytowej, możliwe jest skorzystanie z pożyczek udzielanych pod zastaw przez prowadzących lombardy. Jak definiowana jest prawnie konsumencka pożyczka lombardowa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

11 lipca 2024

Samodzielnie ustalane przez pracownika wyższe koszty dojazdu do pracy

Jeżeli chodzi o wyższe koszty dojazdu do pracy, przepisy podatkowe przewidują samodzielne ich ustalanie przez pracownika. Co dokładnie zawarte jest w przepisach i jak wygląda kwestia udokumentowania poniesienia wydatków na zakup biletów? Przeczytaj!

11 lipca 2024

Patronite – jak działać zgodnie z zasadami serwisu?

Patronite to platforma wspierająca twórców poprzez finansowanie projektów przez patronów. Aby działać na niej zgodnie z zasadami, należy spełniać określone warunki i unikać łamania regulaminu. Dowiedz się więcej o zasadach korzystania z Patronite!

11 lipca 2024

Pusta faktura - uważaj na konsekwencje podatkowe!

Czym jest pusta faktura? Co grozi podatnikowi, który wystawił tego typu dokument? Czy nabywca ma prawo w takiej sytuacji do odliczenia podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, z jakimi konsekwencjami wiąże się wystawienie pustej faktury!

11 lipca 2024

Wykreślenie podatnika z rejestru VAT podatników

Naczelnik Urzędu Skarbowego ma możliwość wykreślenia podatnika z rejestru VAT. Czy urząd musi powiadomić o wykreśleniu podatnika czy też może dokonać tego bez zawiadomienia zainteresowanego? Zobacz, kiedy wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest możliwe!

11 lipca 2024

Faktura korygująca a nota - podstawowe różnice

Zdarza się, że na wystawionej już fakturze pierwotnej jedna ze stron transakcji znajdzie błąd. Nieprawidłowości te może skorygować sprzedawca lub (w niektórych przypadkach) nabywca. Sprawdź, kiedy może zostać wystawiona faktura korygująca a kiedy nota!

11 lipca 2024

14. emerytura – czy wypłaty już w wakacje?

Jest ostateczna decyzja w sprawie "czternastek"! Podano terminy i kwoty na 2024 rok! 14. emerytura zostanie wypłacona zgodnie z Rozporządzeniem przyjętym przez Radę Ministrów. Dowiedz się więcej, kiedy nastąpi wypłata “czternastek” w 2024 roku?!

11 lipca 2024

Czy zapłata gotówką za usługi ciągłe musi trafić na konto z białej listy?

Przedsiębiorcy nie mają obowiązku posiadania firmowego rachunku bankowego do czasu gdy nie dokonają transakcji split payment. Sankcje dotyczą płatności za fakturę kosztową której wartość przekracza 15 000 zł. Jak dokonać płatności za usługi ciągłe?

11 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów