0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Czy pracodawca może wysłać pracownika na badania okresowe przed upływem terminu ich ważności?

Jakie są obowiązki pracodawców w zakresie badań lekarskich? Na jakie badania lekarskie pracodawca powinien skierować pracownika? Czy w czasie epidemii pracodawca może wysłać pracownika na badania okresowe przed upływem terminu ich ważności? Sprawdź!

22 listopada 2022

Prawo pracy

Ile wynosi kwota wolna od potrąceń obligatoryjnych?

Przepisy ściśle określają zasady dokonywania potrąceń z wynagrodzenia pracownika. Nie można jednak potrącić dowolnej kwoty. Ile wynosi kwota wolna od potrąceń obligatoryjnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 listopada 2022

Prawo pracy

Świadczenia z ZFŚS - omyłkowo wypłacone podwójne świadczenie

Czym są świadczenia z ZFŚS? Na czym polega działalność socjalna w ramach ZFŚS? Jakie są konsekwencje podwójnego wypłacenia świadczeń z ZFŚS? Jak pracodawca powinien postąpić w takim przypadku? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

9 listopada 2022

Prawo pracy

Zaliczka na poczet wynagrodzenia – rozliczenie składkowe i podatkowe

Jaka jest różnica pomiędzy zaliczką w ramach pensji, a zaliczką na pokrycie wydatków związanych z pełnieniem obowiązków pracowniczych? Jak rozliczana jest zaliczka na poczet wynagrodzenia, którą pracodawca wypłaca w miesiącu wypłaty? Sprawdź!

7 listopada 2022

Prawo pracy

Dokumentacja dotycząca wynagradzania - okres przechowywania

Na pracodawcy spoczywa obowiązek gromadzenia i przechowywania dokumentów związanych z zatrudnieniem pracownika. Wśród nich powinna się znaleźć również dokumentacja dotycząca wynagradzania. Co wchodzi w jej skład? Przez jaki okres ją archiwizować? Sprawdź!

4 listopada 2022

Prawo pracy

Limit pracy w nadgodzinach – kiedy i jak można go zmienić?

W wielu firmach braki kadrowe na poszczególnych stanowiskach powodują, że pozostali pracownicy muszą zostawać po godzinach. Jednakże, wykonywanie obowiązków w godzinach nadliczbowych jest ograniczone ilościowo. Ile wynosi limit pracy w nadgodzinach?

3 listopada 2022

Prawo pracy

Czy całkowita niezdolność do pracy oznacza brak możliwości podjęcia zatrudnienia?

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności nie zawsze mogą lub mają możliwość podjęcia zatrudnienia. Czy całkowita niezdolność do pracy faktycznie oznacza zakaz podejmowania jakiejkolwiek aktywności zawodowej? Przeczytaj i dowiedz się!

26 października 2022

Prawo pracy

Potrącenia niealimentacyjne z innych świadczeń niż pensja

Jakie są ogólne zasady dokonywania potrąceń na rzecz organów egzekucyjnych? Czy potrącenia niealimentacyjne obejmują diety z tytułu podróży służbowych czy ekwiwalent za urlop? Odpowiedzi na powyższe pytania i nie tylko znajdziesz w naszym artykule!

25 października 2022

Prawo pracy

Szafki pracownicze - komu pracodawca musi je zapewnić?

Jakie wymagania musi spełniać szatnia w zakładzie pracy? Jacy pracownicy nie muszą korzystać z szatni i szafek ubraniowych? Czy szafki pracownicze należą się każdemu? Jakie muszą spełniać wymagania szafki pracownicze? Przeczytaj i sprawdź!

24 października 2022

Obowiązki pracownika

Składanie fałszywych oświadczeń przez pracownika

Zakład pracy przyjmuje wiele dokumentów pracowniczych. Część z nich stanowią oświadczenia. Czy należy weryfikować czy są one zgodne z prawdą? Czy za składanie fałszywych oświadczeń przez pracownika grożą jakiekolwiek kary? Przeczytaj!

24 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów