0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Utrata zdolności do pracy przez pracownika - co się z tym wiąże?

Utrata zdolności do pracy przez pracownika może nieść ze sobą różne konsekwencje. Czy pracodawca ma prawo rozwiązać umowę o pracę z taką osobą? Jak należy postąpić w kwestii wynagrodzenia? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

22 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Akta osobowe - okresy przechowywania dokumentacji związanej z zatrudnieniem

1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych. Co zrobić, aby krócej przechowywać akta osobowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 marca 2023

Prawo pracy

Wstępne badanie lekarskie a podpisanie umowy przed podjęciem pracy

Chcąc zatrudnić nowego pracownika, po stronie pracodawcy powstaje obowiązek wysłania takiej osoby na obligatoryjne wstępne badanie lekarskie. Kiedy należy wysłać pracownika na takie badania? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 marca 2023

Prawo pracy

Zwolnienie ze świadczenia pracy a prawo do trzynastki?

Pracownik sfery budżetowej nabywa prawo do trzynastki, pod warunkiem przepracowania u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Czy zawsze? Czy prawo do trzynastki przysługuje w sytuacji kiedy pracownik jest zwolniony ze świadczenia pracy? Sprawdź to!

21 marca 2023

Prawo pracy

Praca w szczególnych warunkach - kto może liczyć na wcześniejszą emeryturę?

Osobom, które pracują w szkodliwych warunkach przysługują różne przywileje. Jednym z nich jest prawo do wcześniejszej emerytury. Jednak praca w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze musi posiadać pewne cechy, aby została za taką uznana!

15 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Jak wypełnić ERP-7 i kto musi to zrobić?

Zaświadczenie ERP-7 potwierdza okres zatrudnienia pracownika oraz osiągane przez niego zarobki w danym zakładzie pracy. Dla kogo i kiedy należy je wypełnić? Jak wypełnić o zaświadczenie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat tego druku!

9 marca 2023

Prawo pracy

Zasiłek przedemerytalny - komu i na jakich warunkach przysługuje?

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek przedemerytalny? Czy zasiłek przedemerytalny otrzyma osoba, której umowa nie została przedłużona ze względu na trudną sytuację ekonomiczną pracodawcy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

23 lutego 2023

Prawo pracy

Zatrudnienie emeryta na podstawie umowy na czas określony

W wielu sytuacjach pracownik, który przekracza wiek emerytalny wykazuje chęć kontynuowania zatrudnienia u swojego pracodawcy. Sprawdź w artykule, czy możliwe jest zatrudnienie emeryta na podstawie umowy na czas określony u dotychczasowego pracodawcy!

20 lutego 2023

Prawo pracy

Czy można otrzymać świadczenie z ZFŚS na wypowiedzeniu?

Jednym z uprawnień pracownika jest możliwość korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Kto i na jakich warunkach może korzystać z Funduszu? Czy można otrzymać świadczenie z ZFŚS na wypowiedzeniu? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!

17 lutego 2023

Ubezpieczenie ZUS

Preferencyjny zasiłek chorobowy – komu przysługuje?

W czasie pandemii zostały wprowadzone korzystne zmiany wymiaru zasiłku chorobowego. Nie dotyczą one jednak każdego. Komu przysługuje preferencyjny zasiłek chorobowy w wysokości 100%? Jak go otrzymać? Sprawdź więcej informacji!

9 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów