0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Dzień wolny za święto wypadające w sobotę a urlop bezpłatny i macierzyński

Obowiązkiem pracodawcy jest poprawnie rozliczyć dzień wolny za święto wypadające w sobotę każdemu swojemu pracownikowi. Jednak czy w każdej sytuacji taki dzień wolny się należy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 grudnia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Nieprawidłowo naliczone składki w firmie a kontrola ZUS-u

Do zadań ZUS należy kontrolowanie prawidłowości naliczania składek i innych należności. Co jaki czas możemy spodziewać się kontroli? Jak skorygować nieprawidłowo naliczone składki? Czy w przypadku nadpłaty otrzymamy jej zwrot? Dowiedz się więcej!

29 listopada 2023

Prawo pracy

Pozorność umowy o pracę według ZUS

Stosunek pracy jest jedną z najczęściej zawieranych form zatrudnienia. Kiedy ZUS może stwierdzić pozorność umowy o pracę? Jakie konsekwencje niesie za sobą pozorność zatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

28 listopada 2023

Ubezpieczenie ZUS

Nowe limity dorabiania do emerytury i renty!

Emeryci i renciści często podejmują dodatkowe zatrudnienie. Jednak w takiej sytuacji istnieje ograniczenie w osiąganiu dodatkowych dochodów. Dowiedz się jakie są limity dorabiania do emerytury i renty i czy dotyczą one wszystkich emerytów i rencistów.

27 listopada 2023

Prawo pracy

Ryczałt za nadgodziny – czym jest i jak go obliczyć?

Czym jest ryczałt za nadgodziny i jak należy go wyliczyć? W jakich sytuacjach pracodawca powinien wypłacić pracownikowi ryczałt za nadgodziny? Czy pracodawca wypłacający ryczałt za godziny nadliczbowe, jest zwolniony z ewidencji czasu pracy? Sprawdź!

24 listopada 2023

Prawo pracy

Czy pracodawca może wysłać pracownika na badania okresowe przed upływem terminu ich ważności?

Jakie są obowiązki pracodawców w zakresie badań lekarskich? Na jakie badania lekarskie pracodawca powinien skierować pracownika? Czy w czasie epidemii pracodawca może wysłać pracownika na badania okresowe przed upływem terminu ich ważności? Sprawdź!

8 listopada 2023

Prawo pracy

Związek zawodowy w zakładzie pracy – co oznacza dla pracodawcy?

Związek zawodowy w zakładzie pracy - na czym polega jego funkcja w firmie? Jakie obowiązki względem związku zawodowego ma pracodawca? Czy pracodawca powinien współpracować ze związkiem zawodowym? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

7 listopada 2023

Prawo pracy

Utrata zdolności do pracy przez pracownika - co się z tym wiąże?

Utrata zdolności do pracy przez pracownika może nieść ze sobą różne konsekwencje. Czy pracodawca ma prawo rozwiązać umowę o pracę z taką osobą? Jak należy postąpić w kwestii wynagrodzenia? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

2 listopada 2023

Prawo pracy

Czy podwyżka bez aneksu jest zgodna z przepisami?

Wiadomo, że nie można zmienić warunków umowy o pracę na niekorzyść pracownika bez wprowadzenia procedury wypowiedzenia zmieniającego. Czy zatem podwyżka bez aneksu do umowy będzie zgodna z przepisami? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 października 2023

Prawo pracy

Ulga dla pracowników z co najmniej czworgiem dzieci – kiedy przysługuje?

Osobom, które zdecydowały się na liczne potomstwo przysługują liczne ulgi i przywileje. Po wejściu w życie Nowego Ładu pojawiła się również ulga dla pracowników z co najmniej czworgiem dzieci, dzięki której rodzice nie muszą opłacać podatku. Sprawdź!

23 października 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów