Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Świadczenie usług pro bono - rozliczenie na gruncie VAT i PIT

Świadczenie usług pro bono to bezpłatne działania przedsiębiorców podejmowane na rzecz dobra publicznego. Jak traktować usługi pro bono na gruncie podatku VAT? Kiedy wydatki związane ze świadczeniem usług pro bono stanowią koszty podatkowe? Wyjaśniamy!

8 maja 2023

Ordynacja podatkowa

Opłata targowa - kiedy jest pobierana i kto musi ją uiścić?

Opłata targowa jest daniną publiczną zaliczaną do kategorii podatków i opłat lokalnych, która pobierana jest od podmiotów dokonujących sprzedaży na targowiskach. Opłata ta jest fakultatywna, co oznacza, że Rada gminy może, ale nie musi jej wprowadzać.

5 maja 2023

Środki trwałe

Wydatki fit-out jako koszty uzyskania przychodów

Wydatki fit-out służą modernizacji i dostosowaniu przestrzeni dla potrzeb najemcy. Czy wydatki poniesione na wykonanie prac fit-out należy zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodów? Czy wydatki te należy uznać jako ulepszenie? Odpowiadamy!

4 maja 2023

Księgowość firm

Diety w podróży służbowej gdy w hotelu wykupione są posiłki

Podróże służbowe to często nieodłączny element prowadzenia biznesu. Zarówno pracownikom jak i przedsiębiorcom przebywającym w delegacji przysługują diety. Jak wyliczyć wartość diety w podróży służbowej gdy w hotelu zapewnione są posiłki? Sprawdź!

27 kwietnia 2023

Podatek VAT

Faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT - konsekwencje podatkowe

Zgłoszenie się do VAT nie daje gwarancji bycia czynnym podatnikiem. Sprawdź, w jaki sposób powinna być rozliczona faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT i jakie są konsekwencje rozliczenia współpracy w transakcjach z niezarejestrowanym podatnikiem!

19 kwietnia 2023

Środki trwałe

Przekształcenie nieruchomości a zmiana symbolu KŚT

Przedsiębiorca wykorzystujący nieruchomość w działalności ma możliwość jej przekształcenia. Przekształcenie nieruchomości wiąże się z koniecznością zmiany symbolu kwalifikacji środka trwałego. Czy w tej sytuacji zmienia się stawka oraz metoda amortyzacji?

17 kwietnia 2023

Środki trwałe

Amortyzacja środków trwałych po śmierci przedsiębiorcy

Po śmierci przedsiębiorcy spadkobiercy mają możliwość kontynuowania prowadzenia jego działalności z wykorzystaniem pozostawionych przez niego środków trwałych. Jak wygląda jednak amortyzacja środków trwałych po śmierci przedsiębiorcy? Odpowiadamy!

11 kwietnia 2023

Środki trwałe

Częściowa likwidacja środka trwałego - czy jest możliwa?

Czy konieczna jest całkowita likwidacja zniszczonego bądź zużytego środka trwałego? Nie! Aby zniszczony środek trwały pozostawić w składnikach majątku możliwa jest częściowa likwidacja środka trwałego, polegająca na zmniejszeniu jego wartości.

7 kwietnia 2023

Kasy rejestrujące

Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP?

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od początku tego roku, sprzedawca może wystawić fakturę do paragonu na rzecz innego podmiotu gdy na paragonie widnieje NIP nabywcy. Co zrobić, gdy została wystawiona faktura do paragonu wystawionego bez NIP nabywcy?

6 kwietnia 2023

Podatki dochodowe

Podatek liniowy po wprowadzeniu Polskiego Ładu – czy dalej się opłaca?

Podatek liniowy jest popularną formą opodatkowania wśród przedsiębiorców. Zmiany jakie wdrożył rząd są niekorzystne dla tej formy opodatkowania. Podatek liniowy po wprowadzeniu polskiego ładu - czy przedsiębiorcy zrezygnują z tej formy opodatkowania?

5 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów