Ostatnie artykuły autora:
Ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej - jakie zmiany wprowadza Polski Ład?
Wybierając kartę podatkową, opłaca się stałą kwotę podatku niezależnie od wysokości uzyskiwanych przychodów. Jest ona najprostszą formą rozliczania podatku dochodowego. Polski Ład wprowadza duże ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej! Sprawdź jakie!
11 lipca 2022
E-faktury – zakres informacji, które powinna posiadać faktura ustrukturyzowana
Od przyszłego roku, przedsiębiorców czekają spore zmiany w zakresie podatków, jak i fakturowania oraz dokumentowania sprzedaży. Krajowy System e-Faktur wprowadza fakturę ustrukturyzowaną. Sprawdź już teraz, jaki zakres informacji posiadają e-faktury!
29 grudnia 2021
SLIM VAT 2 - wszystko co musisz wiedzieć!
Pakiet SLIM VAT 2 obowiązuje od 1 października 2021 r., z wyjątkiem niektórych zmian, które weszły w życie już 7 września 2021 r. a jedna z nich wejdzie z dniem 1 stycznia 2022 r. Dowiedz się z artykułu, jakie nowe regulacje wprowadza pakiet SLIM VAT 2?
6 lipca 2022
Czy biuro powinno płacić podatki za klienta?
Opłacanie zobowiązań podatkowych to jeden z obowiązków rozliczeniowych przedsiębiorców. Czy dla tych, którzy korzystają z usług biur rachunkowych, czy biuro powinno płacić podatki za klienta? W artykule przeanalizujemy ten problem! Przeczytaj i sprawdź!
2 lutego 2022
Solidarna zapłata opłaty skarbowej przez biuro rachunkowe
Biuro rachunkowe w imieniu klienta może wypełniać obowiązki przed urzędem skarbowym na podstawie upoważnienia PPS-1 oraz UPL-1. Czy w tej sytuacji wystąpi solidarna zapłata opłaty skarbowej przez biuro rachunkowe, jeśli klient z tego tytułu ponosi koszty?
25 czerwca 2022
Nabycie sprawdzające – nowe narzędzie urzędów skarbowych od 2022 roku
Reforma Polskiego Ładu wdraża kolejne działania w zakresie uszczelniania systemu podatkowego. Tym razem urzędnicy otrzymają nowe narzędzie do kontroli uczciwości podatników, a mianowicie nabycie sprawdzające. Dowiedz się, czym jest nabycie sprawdzające!
25 czerwca 2022
Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) - kto może złożyć wniosek?
Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) jest instytucją, dzięki której podatnicy zyskają ochronę na gruncie VAT (tj. stawki podatku VAT). Czytając nasz artykuł dowiesz się, jak sporządzić wniosek w zakresie WIS oraz jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku!
15 lipca 2022
Opodatkowanie usług finansowych - zmiany w Polskim Ładzie
Opodatkowanie usług finansowych stanie się możliwe w 2022 roku, wszystko dzięki rewolucji wprowadzonej przez rząd o nazwie Polski ład. Dzięki opodatkowaniu usług finansowych podmioty świadczące usługi finansowe będą mogły zrezygnować ze zwolnienia z VAT.
8 maja 2022
Korekta JPK V7 bez czynnego żalu od 2022 roku
Nowy rok dla wielu podatników będzie przełomowy pod względem ilości zmieniających się regulacji, jednak jedną z korzystnych zmian jest z pewnością korekta JPK V7 bez czynnego żalu. Sprawdź, od kiedy podatnicy nie będą zobowiązani go składać z korektą JPK!
18 marca 2022
Doradztwo w biurze rachunkowym w zakresie formy opodatkowania - konsekwencje
Zastanawiasz się czy doradztwo w biurze rachunkowym w zakresie formy opodatkowania jest obowiązkowe? Czy klient może to na biurze wymusić? Dowiedz się o tym czytając nasz artykuł oraz jak się uchronić przed niesłusznymi zarzutami ze strony klienta?
17 stycznia 2022
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca w 2025 roku?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów