0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Środki niepodlegające egzekucji sądowej ani administracyjnej otrzymane od państwa

Podczas pandemii państwo przydzieliło podatnikom dodatkowe środki na cele związane z prowadzoną działalnością. Jak wygląda kwestia egzekucji tych środków? Które dofinansowania od państwa to środki niepodlegające egzekucji sądowej ani administracyjnej?

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Materiały zużywane do wykonania usługi - ujmowanie w KPiR

Podatnicy często zastanawiają się, jak ujmować w ewidencji podatkowej materiały zużywane do wykonania usługi. W związku z tym warto zapoznać się z naszym artykułem, w którym omawiamy ewidencje materiału zużywanego przy usłudze w KPiR oraz spisie z natury.

12 października 2022

Podatki dochodowe

Księgowanie zaległych składek ZUS - metody rozliczania

Składki ZUS przedsiębiorcy w swej naturze pomniejszają zobowiązanie podatkowe na gruncie podatku dochodowego. Dowiedz się, jak powinno wyglądać księgowanie zaległych składek ZUS oraz czy możliwe jest ich ujęcie w ewidencji nowej firmy.

25 czerwca 2022

Transakcje zagraniczne

Zakup usługi reklamowej na Facebooku - jak rozliczyć?

Wielu przedsiębiorców ogłasza się, korzystając z reklamy na Facebooku. Jednak kiedy przychodzi do rozliczenia tej transakcji, okazuje się, że nie każdy wie, jak to zrobić. Wyjaśniamy, jak prawidłowo rozliczyć zakup usługi reklamowej na Facebooku!

14 grudnia 2021

Finansowanie biznesu

Mikropożyczka 5 000 zł dla wszystkich! Nowelizacja Tarczy!

Jeśli posiadasz status mikroprzedsiębiorcy, możesz skorzystać z pożyczki finansowanej z funduszu pracy uzyskiwanej od starosty urzędu pracy. Mikropożyczka 5 000 zł – w jaki sposób możesz ją uzyskać? Jakie ma oprocentowanie? Informacje w naszym artykule!

19 października 2021

Sprawozdawczość

TT_WNT, czyli WNT u drugiego w kolejności podatnika w transakcji trójstronnej uproszczonej

WNT u drugiego w kolejności podatnika w transakcji trójstronnej uproszczonej wymaga specjalnego oznaczenia go na gruncie VAT. Natomiast od października 2020 roku transakcję tę należy wykazać w nowym JPK_V7. Sprawdź, jak stosować symbol TT_WNT w nowym JPK!

30 października 2020

Podatek VAT

Jak wysłać JPK? - bezpieczeństwo Jednolitych Plików Kontrolnych

JPK to ustandaryzowany plik, w którym przedsiębiorca przekazuje informacje podatkowe urzędowi skarbowemu. Wysyłka JPK_V7 musi odbywać się elektronicznie zaszyfrowanym kanałem. Jak wysłać JPK, by było to bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami?

17 listopada 2020

Sprawozdawczość

JPK podmioty powiązane - co musisz wiedzieć!

Deklaracja VAT i JPK_VAT w październiku 2020 roku zostały zastąpione nową strukturą – JPK_V7. Konstrukcja uwzględnia więcej szczegółów dotyczących dokonywanych transakcji. W nowym JPK podmioty powiązane muszą być wykazywane w wyjątkowy sposób. Sprawdź jak

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK od października 2020!

Status mikroprzedsiębiorca a obowiązek JPK, czy i od kiedy podatnik będzie zobowiązany do wysyłki nowego JPK?

16 lutego 2022

Zdaniem eksperta

Przecena towaru handlowego - ujęcie w KPIR

Co w przypadku dokonania sprzedaży towarów poniżej ceny zakupu? W jaki sposób księgowana jest przecena towaru handlowego w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? Przeczytaj artykuł i sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

3 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów